Michał B.

Michał B. new business manager

Temat: Wystawy


Obrazek




REWIZYTA




Projekt artystyczny przygotowany przez TheBeznadziejnaGallery w Galerii Program 31.01 – 05.02.2009



Obrazek




Zapraszam na otwarcie wystawy w sobotę 31 stycznia o godz. 19:00, Galeria Program, ul. Gen. Andersa 20, Warszawa. W otwarciu wezmą udział: Marcin Kowalik, Anja Garg, Klaus Richter, Hedwig Rogge.

W serpniu i wrześniu 2008 roku Marcin Kowalik przebywał jako rezydent w Atelier Höherweg 271 w Düsseldorfie. Prace 11 zrzeszonych tam artystów przedstawi teraz warszawskiej publiczności. Na wystawie współorganizowanej przez The Beznadziejna Gallery oraz warszawską Galerię Program prezentowane będą prace malarskie, instalacje multimedialne, obiekty, grafika komputerowa, rysunki.

Podczas wernisażu pokazowi prac artystów z Atelier Höherweg 271 towarzyszyć będzie tworzenie na żywo kompozycji multimedialnych. Powstające dynamicznie grafiki będą wyświetlane na ścianach. O 20:00 Klaus Richter zaprezentuje swój Happening, Zagra DJ Emil B.

Projekt „Rewizyta” to już czwarta wystawa The Beznadziejna Galery, która ma na celu propagowanie idei czynnego, twórczego odbioru sztuki.




Obrazek




Artyści:
Marcin Kowalik, Andreas Bee, Anja Garg, Sohei Hashimoto, Gabriele Horndasch, Jan Kolata, Berthold Langnickel, Bernd Mechler, Klaus Richter, Hedwig Rogge, Paul Schwer, Ansgar Skiba oraz gość Atelier - Martijn Schuppers (NL).





Kurator:
Marcin Kowalik





Wystawa czynna do 5 lutego 2009
Galeria Program, ul. Gen. Andersa 20, Warszawa






Kontakt:
http://beznadziejna.org
info@beznadziejna.org




Obrazek


http://artprogram.art.pl
galeria@artprogram.art.pl



Obrazek


http://p26016.typo3server.info/index.php?id=3&L=&sort=...

http://uk.youtube.com/watch?v=hK4ptYtGONs
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

Villa Marilor & HOarT Studio mają zaszczyt zaprosić 28 lutego 2009 o godz. 19.00 na inaugurację wystawy

„Kobiecy akt, malarski ślad” - wystawa Marzeny Turek-Gaś
z cyklu „Góry Sztuki w Villi Marilor"
28 lutego - 27 marca 2009
Hotel Villa Marilor, Zakopane, ul. Kościuszki 18

oraz na towarzyszący jej koncert kwartetu puzonowego „TetrawkaAAkwarteT”
w składzie: Tomasz Stolarczyk, Bartosz Bury, Michał Dziwina, Damian Bogacz.

„Kobiecy akt, malarski ślad”

W bogatej twórczości Marzeny Turek-Gaś najistotniejszy jest kolor oraz ślad postawiony przez kobietę. Jej ciało, które raz staje się pędzlem, w innej okoliczności zaś płótnem. W „Feeling Colour” maluje ona kolorowymi proszkami, które sypią się na jej ciało, miesza je ze sobą, tworząc niezwykłe obrazy przykuwające swoją intensywnością kontrastów. Artystka zmienia pozycje swojego ciała. Z każdym jej ruchem wyłania się nowy wizerunek. Ukazuje nam piękne, nagie ciało w zderzeniu z feerią barw. Kompozycja malarska powstaje nagle i spontanicznie, więc aby nie pozwolić jej zniknąć utrwalana jest na fotografii i filmie. Jej efemeryczności wywołuje refleksję nad trwałością istnienia. Jak długo pozostaje w nietkniętej formie odciśnięty ślad? Jak długo atrakcyjne pozostaje ciało?

Barwne ślady artystka dokumentuje już od dłuższego czasu. Te, na śniegu, na piasku, odciśnięte, porzucone, o które nikt już nie dba. Znaki ludzkiej egzystencji. Czasami celowo tworzy również własne. Takie o intensywnych kolorach, których nie da się (p)ominąć. Zbiera je, kolekcjonuje, a potem przemienia w niezwykłe obrazy. „ALL SIZE” jest jednym z takich jej działań. Prezentowane na ekspozycji obrazy, powstały z fragmentów materiałów, które podczas akcji artystycznych „Drivin’ me Jazzy” stanowiły podłoża malarskie. Wyselekcjonowane ze szczególną uwagą, naciągnięte na krosna przeobraziły się w intrygujące kompozycje stworzone w niecodzienny sposób, przy użyciu nietypowego pędzla – wrotek.

Wiele prac Marzeny Turek-Gaś tworzonych jest na oczach widzów. Cykl „FRESH painting” powstawał na żywo podczas trwania wystawy. Zawieszone na ścianach galerii w formie szkiców prace przeobrażała ona stopniowo w malarskie akty. Uchwycone przez nią w syntetyczne formy kobiece kształty zbudowały pełne dynamizmu obrazy.

Podczas Inauguracji zaprezentowane zostaną trzy filmy wideo artystki dokumentujące jej akcje artystyczne i wideo performance’y: „Feeling Colour”, „Drivin’ me Jazzy” oraz „Touch&Play”.

Magdalena Furmanik - kuratorka wystawy

Plan inauguracji:

19.00 wernisaż wystawy „Kobiecy akt, malarski ślad” Marzeny Turek-Gaś
20.00 pokaz filmów artystycznych Marzeny Turek-Gaś
20.30 koncert kwartetu puzonowego „TetrawkaAAkwarteT”

Sponsor:
SHARKDESIGN
http://sharkdesign.pl

Patronat medialny:
RMF Classic, Radio Kraków, FOTO, SwiatObrazu.pl, Warsaw Voice, Pora.pl, Independent.pl

Wstęp: 20 zł
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

HOarT Studio zaprasza serdecznie 5 marca 2009 o godz. 19.00 do Sushi TEKEDA, Warszawa ul. Francuska 16a
na otwarcie wystawy "HAIQ" Marzeny Turek-Gaś
oraz na spotkanie z komiksem "Suppli", które zostało przygotowane wraz z wydawnictwem Hanami.

Wystawa HAIQ to prezentacja cyklu obrazów Marzeny Turek-Gaś stworzonych za pomocą różnorodnych technik malarskich. Towarzyszy im film, będący rejestracją cyklu akcji „Touch&Play”, których istotą jest połączenie warsztatu malarskiego artystki z działaniami muzycznymi Pawła Prochnowskiego. Dla autorki bowiem, proces powstawania prac jest tak samo istotny, jak ich ukończona postać. Ich ważnym elementem jest również muzyka. Są one jak utwory muzyczne, trwają, rozwijają się w czasie i przestrzeni.
Chociaż obrazy artystki nie nawiązują bezpośrednio do sztuki japońskiej, to pełne są jej nastroju i filozofii. Zdecydowane ruchy, precyzyjnie położone ślady pędzla, przywodzą na myśl dzieła kaligrafów oraz mistrzów rysunku tuszem. Dynamizm budujący harmonię oraz samodoskonalenie poprzez działanie odzwierciedlają japońskiego ducha zen.

Marzena Turek-Gaś – ur.1972 r. Ukończyła Wydział Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dorobek artystki to ok. 20 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 50 wystawach zbiorowych i festiwalach sztuki w kraju i na świecie (m.in. w Brnie, Colorado, Katowicach, Krakowie, Londynie, Monachium, Moskwie, Nowym Jorku, Ogaki, Seulu, Sztokholmie, Warszawie). Autorka akcji/instalacji również z udziałem publiczności m.in: Making White/Making Colour z cyklu Air Beds, Chilli Blood, StepSteps, Feeling Colour, Drivin’ Me Jazzy, gdzie używa wrotek jako narzędzi malarskich. Zdobywa wiele nagród i wyróżnień m.in.: w 2006 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (projekt: MMS „Moje Miejsca Sieciowe”). Finalistka Największego Światowego Konkursu Malarskiego - The Winsor & Newton World – Wide Millenium Painting Competition “Our World in the Year 2000,” Światowe wystawy pokonkursowe: The Mall Gallery, patronat (The Prince’s Foundation and UNICEF) - Londyn, World Trade Centre (Sztokholm) i ONZ (patronat: Kofi Annan) - Nowy Jork. Otrzymała wyróżnienie za najlepszy projekt plakatu ’98 (patronat: Elżbieta i Krzysztof Pendereccy) Bunkier Sztuki, Kraków.

Suppli jest komiksem skierowanym do dorosłych czytelników, w szczególności do osób w przedziale wiekowym 20-35 lat, aktywnych zawodowo. Porusza problemy życia i pracy we współczesnej Japonii. Dzięki Mari Okazaki czytelnicy mogą poznać jak wygląda robienie kariery „po japońsku” i przekonać się, że wbrew pozorom życie korporacyjne jest bardzo podobne, bez względu na szerokość geograficzną. Główna bohaterka serii Minami Fujii pracuje w agencji reklamowej. Jest młoda, kreatywna, goni za sukcesem w pracy, jednak w życiu osobistym nie radzi już sobie tak dobrze. Tak jak większość zapracowanych ludzi na całym świecie ma problemy z ułożeniem sobie życia osobistego. Dobrze zna smak rozgoryczenia czy samotności.

Pod względem artystycznym, komiks utrzymany jest w stylistyce mang dla dorosłych. Możemy zauważyć tu bardziej realistyczną kreskę niż w przypadku większości publikacji skierowanych do młodzieży. Autorka dobrze radzi sobie z perspektywą (ukończyła Tama Art University w Tokio). Kadrowanie jest dynamiczne, a sama narracja odbywa się na kilku płaszczyznach. Wśród ciekawych zabiegów artystycznych stosowanych czasami przez Mari Okazaki jest korzystanie ze środków wyrazu charakterystycznych dla nihonga (malarstwa japońskiego).
W języku polskim jest wydawany przez "Hanami" (http://hanami.pl)

Zapraszamy serdecznie

Magdalena Furmanik-Kowalska
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

„Artystki o kobietach”
8 marca 2009, godz. 18:00
Jazzownia Liberalna, Warszawa, Rynek Starego Miasta, ul. Jezuicka 1/3

Galeria HOarT i Jazzownia Liberalna zapraszają 8 marca 2009 o godz. 18.00
na specjalne spotkanie z cyklu „Niedzielne wieczory ze sztuką w Jazzowni Liberalnej”.

18.00 pokaz filmu-wideo Marzeny Turek-Gaś „Feeling Colour”
„Feeling Colours” jest zapisem artystycznej akcji, podczas której artystka i modelka stapiają się w jedno, a sproszkowana farba (p)okrywa ją, malując barwy obraz. Obserwujemy grę toczącą się pomiędzy trwałością i nietrwałością śladu, a równocześnie piękna oraz zmysłowości kobiecego ciała.

18.20 slide-show fotografii Ewy Aksienionek „Dziewczyńskie bajki na dobranoc”
Artystka stworzyła kilka serii fotograficznych inspirowanych baśniami, m.in. „Królową Śniegu”, „Roztańczone pantofelki”, „Bezręka dziewczynka”. O swoich inspiracjach opowiada:
„Kobieta pojawia się w moich fotografiach w różnych rolach, zależnie od bajki poprzez którą ją obserwuję - niewinna dziewczynka, wystraszona żona czy prawdziwa królowa. Fabuła, często zawiła i wieloznaczna analizuje status kobiety w świecie kiedyś i dziś. Niemożliwość wskazania czasu, w którym dzieje się bajka kieruje uwagę na zawsze aktualne przesłanie. Prezentowane cykle, to opowieści, które można traktować jako drogowskazy życiowe kobiety. Towarzyszy im przekonanie o wewnętrznej sile kobiety, którą łatwiej odkryć i zrozumieć, gdy się słucha baśni.”

18.40 spotkanie z książką „Dziewczyńskie bajki na dobranoc”
„Dziewczyńskie bajki na dobranoc” to zbiór opowieści, w których osiemnaście autorek m.in. Grażynka Plebanek, Agnieszka Drotkiewicz, Joanna M. Chmielewska, Edyta Szałek, Joanna Tomaszewska, zmierzyło się z symboliką starych opowieści, błyskotliwie je interpretując. Pisarki w literacki sposób przetworzyły baśniowe treści, pokazując iż warto, każdą znaną nam z dzieciństwa opowiastkę odczytywać po swojemu, szukając w niej podpowiedzi na ważne egzystencjalne pytania.

19.00 rozmowa z artystkami Ewą Aksienionek, Marzeną Turek-Gaś i Moniką Worszynowicz o „Obrazie kobiety w sztuce współczesnej”

Patronat medialny:
Ośka, Foto, Swiatobrazu.pl, Warsaw Voice, Pora.pl

Zapraszam
Magdalena Furmanik-Kowalska – organizatorka spotkania

konto usunięte

Temat: Wystawy

W imieniu artysty - malarza (kumpla)
Marka Zająca zapraszam na wystawę pt."WYSTAWA MALARSTWA",
której wernisaż odbędzie się 27 lutego w Galerii Stawki, o godzinie 18.00
Wystawa będzie dostępna do 27 marca.
Galeria Stawki
ul.Stawki 14 (wejście od ul.Dzikiej) Warszawa.

konto usunięte

Temat: Wystawy

cały czas pokazuje ten sam zestaw obrazów :-/, bardzo nie dobrze
Aleksander Majerski

Aleksander Majerski Co było to było,
rzeźba
zostanie...KOŃ BY
SIĘ UŚMIAŁ :)))...

Temat: Wystawy


Obrazek


Obrazek
Aleksander Majerski edytował(a) ten post dnia 04.03.09 o godzinie 12:27
Dariusz Dąbrowski

Dariusz Dąbrowski Szukasz inwestora?
Zadzwoń.

Temat: Wystawy

Zapraszam na wystawę Magdy Bielesz:

http://www.goldenline.pl/spotkanie/moge-byc-kim-chce-w...
Beata Pflanz

Beata Pflanz obrazy, również
murale,
art-warsztaty dzieci
i dorośli, p...

Temat: Wystawy

Kochani!
Karina - sprawca tej grupy tego Wam nie powie, ale ja wiem, że Karina Dzieweczyńska została wytypowana na Człowieka Roku w Swieciu, za ubiegłoroczny projekt Przebudzenie. Pokazała jako młody kurator, że nawet niezbyt wielkie miasto jakim jest Świecie można Przebudzić do życia w sztuce...
GRATULUJĘ!
do 20 marca trwa plebiscyt.
Głosujmy -
sms-a o treści SWIC2
na numer 70007 (całkowity koszt to 61 groszy). Liczba SMS-ów nadesłanych przez jedną osobę nie jest ograniczona. Plebiscyt kończy się 20 marca o godz. 14.00

BEAta Pflanz
Agnieszka Ciesielska

Agnieszka Ciesielska 4Beauty Art Gallery

Temat: Wystawy

Zapraszamy na wystawy dzieł Artystów współczesnych współpracujących z Galerią Sztuki 4Beauty, które odbędą się w różnych miejscach Polski: Warszawa, Kraków, Biała Podlaska.

25 marca o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa ANNY MASIUL-GOZDECKIEJ pt.” Lustro przemiany”. Wystawa zostanie zaprezentowana w Galearni przy ul. Wawelskiej 28 lok. 2 w Warszawie.

27 marca o godz. 17:00 w Galerii Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej, odbędzie się wernisaż EDYTY PURZYCKIEJ. Zapraszamy do budynku Biblioteki, na ul. Grójecką w Warszawie.

Zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa MAŁGORZATY MAĆKOWIAK, który odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00, w budynku A NCK w Krakowie, Al. Jana Pawła II 232.

3 kwietnia w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się wystawa prac RENATY PAWELEC pt. „Karpaty Renaty”. Zapraszamy na wystawę.


Obrazek

Edyta Purzycka "Kot i jego muza"
Berenika Jakubczak

Berenika Jakubczak Polski Balet
Narodowy / Teatr
Wielki - Opera
Narodowa w W...

Temat: Wystawy

PONTI / STARCK - SZTUKA WIĘCEJ NIŻ UŻYTKOWA

Teatr Wielki – Opera Narodowa wraz z Galerią Niuans zapraszają...
na niepowtarzalną wystawę prac dwóch światowej sławy projektantów Gio Pontiego (1891 – 1979) – dla Christofle, oraz Philippe Starcka (ur.1949) – dla Baccarat. Okazja jest niezwykła, ponieważ kolekcje obu artystów pierwszy raz zostaną pokazane wspólnie, w salach muzealnych Teatru Wielkiego, pomiędzy 1., a 24.kwietnia 2009r.

Philippe Starck to artysta uniwersalny. Jest znany zarówno jako architekt, jak i projektant sztuki użytkowej, a jego dzieła można zobaczyć w muzeach na całym świecie.
Kolekcjami „Darkside” oraz „Crystal Dream” sięgnął do tradycji manufaktury Baccarat i nadał jej nowe odważne oblicze. Grając paradoksami i kontrastami pomiędzy rozszczepionym światłem przezroczystego kryształu i ciemnym blaskiem kryształu czarnego. Starck zaprasza nas do odkrywania ciemnej strony natury, ukazując światło kryształu w całej jego błyskotliwej wspaniałości.

Gio Ponti jest legendarną postacią 20. wiecznej architektury i sztuki projektowania, a jego sztandarowym dziełem jest wieżowiec Pirelli z 1958 roku. Szokuje nas nowoczesnymi projektami już z lat 30-tych ubiegłego wieku, wykonanymi dla francuskiej fabryki sreber Christofle, z których niektóre po raz pierwszy zostały wytworzone w roku 2008.
Christofle – symbol luksusu i elegancji– tchnął swoją sztukę życia we wszystkie obszary życia, a Gio Ponti na nowo zdefiniował istotę codziennego luksusu poprzez srebrne arcydzieła dla ludzi, stołu i domu, które charakteryzują się zdumiewającą lekkością.

Obu artystów łączy awangarda, ponadczasowość i ogromna wielostronność, a wystawa jest niezwykłą okazją by zobaczyć połączenie prostoty i elegancji w najwyższej klasy wydaniu.

1 - 24 kwietnia 2009
wtorek - niedziela
11:00 - 17:00
Sale Muzealne
Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie
cena biletu: 10 zł , ulgowy: 7 zł

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Elle Decoration, Radio PIN

konto usunięte

Temat: Wystawy

Zapraszam w czwartek, 26 marca, godz. 18.00

http://www.salonsztuki49.pl/Ejsmond-Slusarczyk%20press...
Agnieszka Ciesielska

Agnieszka Ciesielska 4Beauty Art Gallery

Temat: Wystawy

15 kwietnia 2009 roku w Wilnie na Litwie odbędzie się wystawa zbiorowa pt. "Decentryzm", na której swoje dzieła malarskie pokaże Kinga Owsianko - artystka współpracująca z Galerią Sztuki 4Beauty.

Zapraszamy do Wilna na wystawę dzieł Kingi Owsianko oraz do oglądania prac malarskich Artystki w Galerii 4Beauty.com


Obrazek

King Owsianko "Kręgle"
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

„Lukier” – wystawa Agnieszki Bartak-Lisikiewicz
5 kwietnia – 5 czerwca 2009
Jazzownia Liberalna, Warszawa, Rynek Starego Miasta, ul. Jezuicka 1/3
wernisaż: 5 kwietnia 2009, godz. 18:00

„Lukier to obrazki kolorowe, słodkie, śliczne, czyste, smakowite... Świecą jaskrawymi barwami, przyciągają estetycznym rysunkiem. Ale czy ta wesołość, to nie maska? Czy to nie ułuda w drukarskim trójkolorze? Kłamią... mamią? Polukrowane ciało - mięso... Usta - fetysze, piersi i brzuchy - fetysze, naznaczone rozkładem... Ciało poszarpane, porozrywane, czasem już nieczytelne, czasem jeszcze całkiem wyraźne, ale zawsze osuwające sie w niebyt...”

HOarT Studio i Jazzownia Liberalna zapraszają na wystawę Agnieszki Bartak-Lisikiewicz, na której zaprezentowany zostanie jej cykl malarski „Lukier”. Obrazy z tej serii ukazują odciski ciała przeobrażone przez artystkę w estetyczne kształty i formy sztuki. Są zapisem jego świeżości i słodyczy, piękna, a jednocześnie ich nieregularność i nieokreśloność jest niepokojąca. Wyzwala refleksje dotyczące przemijalności cielesnej urody oraz ulotności istnienia.

Agnieszka Bartak-Lisikiewicz (ur. 1981r.) – malarka, w 2007r uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, w I Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. Wcześniej natomiast odbyła staż stypendialny w Ecole Nationale Superieure des Arts Decoratifs w Paryżu. Od września 2007 jest doktorantką ASP w Krakowie, przygotowuje pracę na temat roli piękna w sztuce poruszającej wątki wanitatywne. W 2007 roku w Galerii Esta w Gliwicach miała miejsce jej pierwsza wystawa indywidualna. Artystka współtworzy grupę twórczą Ovo, z którą w 2008 roku brała udział w dwóch ekspozycjach: „Sezon w piekle” w Łaźni Nowej w Krakowie i „Reguły gry” w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie.
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

HOarT Studio i Sushi TEKEDA zapraszają 16 kwietnia 2009 o godz. 19.00 na wieczór z kuchnią japońską. W programie otwarcie wystawy „Menu” Agaty Leszczyńskiej oraz spotkanie z książką „Tradycje kulinarne Japonii” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek, na dodatek degustacją sushi, a wszystko w klimacie japońskiego baru.

Na wystawie „Menu”, którą oglądać będzie można do 30 czerwca br., zaprezentowana zostanie część z cyklu malarskiego Agaty Leszczyńskiej pod tym samym tytułem oraz designerskie projekty desek do krojenia. Za równo na obrazach, jak i na akcesoriach kuchennych, utrwaliła artystka wizerunki produktów spożywczych – kawałki ryb i mięsa. Wyjęte z rzeczywistości, wyeksponowane na abstrakcyjnych tłach urastają one do miana obiektów sakralnych. Epatują swoją mięsistością i chwilową świeżością. Stają się artystycznym komentarzem otaczającej nas konsumpcyjnej rzeczywistości. Nawiązują i wyśmiewają wszechobecne w miejskiej przestrzeni, nieudolne, supermarketowe reklamy.

Agata Leszczyńska (ur.1982r) - absolwentka Wydzialu Grafiki ASP w Krakowie (wyróżnienie na dyplomie w Pracowni Plakatu prof. Piotra Kunce). W 2005 roku odbyła staż w Ecolé Supérieure Estienne Paris. W 2008 roku była uczestniczką 4 Edycji Available Art, która odbyła się we Freiraum/quartier 21, Museumsquartier w Wiedniu (Austria). Brała udział w akcjach pokonkursowych Samsung Art Master: I Edycji 28 marca 2004 r. w wiosennej scenerii Oranżerii Pałacu w Wilanowie III Edycji 11 czerwca 2006 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2006 zdobywczyni Brązowego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Meksyku. Brała udział również w wielu innych zbiorowych wystawach plakatu.

„Tradycje kulinarne Japonii” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek to książka poświęcona historii oraz tradycjom kulinarnym Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie poza opisami produktów spożywczych i technik kulinarnych stosowanych w różnych okresach historycznych odnaleźć w niej można ciekawe informacje dotyczące roli jedzenia w życiu Japończyków na przestrzeni dziejów. Znaleźć można w niej odpowiedzi na pytania takie jak: Od kiedy Japończycy jadają sushi? Czy gospodarzowi wypada samemu napełnić kieliszek alkoholem? Czy ryż jest podstawowym pożywieniem Japończyków? Kiedy w Japonii pojawiły się pierwsze restauracje - wcześniej czy później niż we Francji? Jakiej potrawy nigdy nie spróbuje cesarz? Z czego w Kraju Kwitnącej Wiśni przygotowuje się desery i słodycze?

Magdalena Furmanik-Kowalska – organizatorka spotkania, kuratorka wystawy

Spotkanie zorganizowane we współpracy z wydawnictwem Hanami.
http://hanami.pl

Patronat medialny:
GdzieZjeść.info , Foto-Fashion , Pora.pl , Warsaw Voice
Agnieszka Ciesielska

Agnieszka Ciesielska 4Beauty Art Gallery

Temat: Wystawy

4 kwietnia 2009 roku w Galerii Atelier w Opolu odbył się wernisaż indywidualnej wystawy prac malarskich "Śiatło-Cień" Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej - artystki współpracująca z Galerią Sztuki 4Beauty.

Zapraszamy do Opola na wystawę dzieł Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej oraz do oglądania prac malarskich Artystki w Galerii 4Beauty.com


Obrazek

Maria Bereźnicka-Przyłęcka "Trawy I"
Agnieszka Ciesielska

Agnieszka Ciesielska 4Beauty Art Gallery

Temat: Wystawy

Zapraszamy na wernisaż prac malarskich Ilony Herc, który odbędzie się 8 kwietnia 2009 roku w Miejskim Centrum Kultury, ul. Grunwaldzka 7 w Mysłowicach. Wernisaż wystawy pt. "Sama w wielkim... obrazie" rozpocznie się o godz. 18:00. Wystawa potrwa do 6 maja.

Zapraszamy do Mysłowic na wystawę dzieł Ilony Herc oraz do oglądania prac Artystki w Galerii 4Beauty.com


Obrazek

Ilona Herc "Martwa natura z czerwonym stołem 2"
Arek Kozak

Arek Kozak Visual Art

Temat: Wystawy

"My face is like a milion battles scars"
Exploring both the sentimentalities and anxieties,
of our being through a Portrait Drawing Project

ArtSpace Gallery Edinburgh 28 March 2OO9 - O9 April 2009
Wielkoformatowe malarstwo portretowe...: )...
http://www.youtube.com/watch?v=GXpQJ6zSu3M
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

„Roztańczone pantofelki” – wystawa fotografii Ewy Aksienionek
23 kwietnia – 14 czerwca 2009
Restauracja SIENNA, Warszawa, ul. Sienna 75
wernisaż: 23 kwietnia 2009, godz. 19.00

„I tak dziewczynka tańczyła, tańczyła i tańczyła bez końca. Przez najwyższe wzgórza, doliny, w deszczu i śniegu. Tańczyła w ciemną noc, o wschodzie słońca i w południe.”

HOarT Studio serdecznie zaprasza do Restauracji SIENNA na wystawę fotografii Ewy Aksienionek „Roztańczone pantofelki”, którą oglądać będzie można od 23 kwietnia do 14 czerwca 2009 roku. Cykl prezentowanych zdjęć to niezwykła interpretacja baśni, gdzie artystka wprowadza nas w tajemniczy nastrój, który budują jesienny krajobraz parku i barwy strój bohaterki - właścicielki magicznego obuwia. Zastosowane przez nią oryginalne ujęcia, nietypowe spojrzenia na wykreowaną opowieść pozwalają nam zanurzyć się w świat wyobraźni i marzeń, zapominając o otaczającej nas rzeczywistości.

„Staram się uchwycić to mgliste, ulotne odczucie jakie miałam czytając bajki…” - Ewa Aksienionek

Ewa Aksienionek (ur. 1983 r.) – doktorantka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, gdzie wcześniej w 2008 roku uzyskała dyplom z malarstwa z aneksem z fotografii i witrażu. Jej wystawy indywidualne to m.in.: „W głąb króliczej nory, czyli bajki, baśnie, opowieści i mity o kobietach” – fotografia, Galeria Wytwórnia Sztuki Warszawa, 2006; „Koparki” – malarstwo, Galeria 011, Toruń, 2007; „Dziewczyńskie bajki na dobranoc” - fotografia, Pauza, Kraków, 2007; „Królowa Śniegu i inni”- fotografia, Galeria Debiut, Bydgoszcz, 2008. Brała udział również w kilku wystawach zbiorowych takich jak: „Renaissance Figure - Renaissance Man” we Florencji (2006), „Most Sztuki” w Warszawie (2007), IV Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej w Warszawie (2008).
Agnieszka Ciesielska

Agnieszka Ciesielska 4Beauty Art Gallery

Temat: Wystawy

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Katarzyny Gerlaczyńskiej-Waszkiewicz, który odbędzie się 23 kwietnia 2009 roku w Białogardzie, w Galerii Miejskiej w Bramie Wysokiej, ul. Grottgera 4-5. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18:30.

Zapraszamy do Białogardu na wystawę dzieł Katarzyny Geralczyńskiej-Waszkiewicz oraz do oglądania prac Artystki w Galerii 4Beauty.com


Obrazek

Katarzyna Gerlaczyńska - Waszkiewicz "Akt siedzący I"Monika Ciesielska edytował(a) ten post dnia 16.04.09 o godzinie 09:52



Wyślij zaproszenie do