Temat: Emocje to trudny orzech do zgryzienia... Czy napewno?
Artur Król:
Ryszard Niklas:
Zastanawiałem sie dlugo skąd to pseudoterapeutyczne okreslenie i dążenie jak "zmiana emocji" . Chcac się doszkolic zacząłem poszukiwać w róznych żródlach i lekturach psychologicznych i psychoterapeutycznych. Bez powodzenia niestety.
Jak rozumiem, Strelau się nie czytało? ;)
Ale co tam, zawsze można się bawić w mizerną propagandę, gdy argumentów brak ;)
Ryszard, ośmieszasz się. Psychoterapeuta świeżo po szkole* (internet to cudowne narzędzie, pozwala np. sprawdzić, że w 2006 byłeś na pierwszym roku szkolenia, nawet w sytuacji, gdy próbujesz zachować anonimowość i nie podawać żadnych danych w tym temacie), bez podstaw psychologicznych, bez konkretnych argumentów, za to z jazdą na propagandę. Daj sobie spokój, albo przejdź na poziom KONKRETNYCH ARGUMENTÓW :) Bo argumentacja p.t. "jak wpisałem w wyszukiwarkę zmiana emocji, to znalazłem, olaboga, nlp!" jest po prostu śmieszny - to tekst, na który nie dałby się nabrać nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista.
Dlaczego uważasz, ze ten argument jest śmieszny??? Jęsli wpisuje np hasło "zaburzenia osobowości" to mam cała masę psychologicznych odnośników i źródeł wiedzy psychologicznej i encyklopedycznej, jesli wpisuję hasło pomoc psychologiczna to otrzymuje szereg stron na temat takiej interwencji popartej wiedzą ze źródeł itd itp. Dlaczego więc zwrot "zmiana emocji" ma swoja żródłowośc jedynie w NLP???
Dlaczego nie mam o tym pisać??? DLACZEGO DBANIE O ETYCZNE ZACHOWANIA W ZAWODZIE PSYCHOTERAPEUTY ( PATRZ KODEKS ETYCZNY PSYCHOTERAPEUTY) nazywane tu jest jakąs propagandą?
Wrecz powinienem, ponieważ zgodnie z etyka zawodu i własną osobistą chce reagowac na rzeczy stanowiące według mnie podłoże do wypaczania wiedzy psychoterapeutycznej zwłaszca na forum, które nazywa się "PSYCHOLOGIA , PSYCHOTERAPIA".
*Zakładam, że profil jest nieaktualny i już skończyłeś. Jeśli nie, to pojawia się z kolei pytanie czemu jeszcze jej nie skończyłeś, przez 6 lat...
Artur, nie interesuje mnie dyskusja na zasadzie personalnych rozgrywek, docinek, dewaluowania. Jesli ma to miec jakis poziom, to odnoś sie do merytorycznej strony tematu i nie rozliczaj mnie prosze z mojej edukacji.
Co do Strelaua- w kontekście zmiany emocji spotkalem sie u niego tylko w opisach typów osobowosci i ich temperamentów, gdzie niektóre typy szybko zmieniaja swoje emocje, ze wzgledu na chwiejnosc emocjonalną. W kontekście tematu watku, Strelau pisze glownie na temat pracy nad zmianą reakcji, sytuacji,uwarunkowań emocjonalnych, pisze wiele na temat zmian fizjologicznych i biochemicznych wywoływanych przez emocje, itd... ale nie spotkalem się z okresleniem przez niego, że w pracy z pacjentem mozna czy należy "zmieniać emocje".
Jesli masz jakis cytat wskazujący na to, że się mylę, to prosze umiesc go tu.
Chetnie się douczę i podziekuję jesli ktos wskaże mi źródło wiedzy zgodne z tą grupą w kontekście tematu.