Temat: Zadaniowy czas pracy a przerwa??
Ponadto, jeśli to nie zadaniowy czas pracy, to wchodzi w rachubę doba pracownicza:
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,5819955,Doba_p... która de facto uniemożliwia podwójne rozpoczynanie dnia pracy w ciągu jednej doby...
Z drugiej strony masz możliwość:
http://www.lex.com.pl/czasopisma/slp/przerwy.html tylko sprawdź, czy artykuły tu cytowane są aktualne...
"- według z góry ustalonego rozkładu, przewidującego w ciągu doby jedną przerwę w pracy nie dłuższą niż 6 godzin, nie wliczaną do czasu pracy, lecz opłaconą na poziomie patowy wynagrodzenia należnego za czas przestoju.
Stosowanie przez pracodawcę przerywanego czasu pracy wiąże się zatem z koniecznością tworzenia dla pracowników harmonogramów pracy, które mogą przewidywać tylko jedną przerwę w pracy na dobę w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin. Przerwy tej pracodawca nie wlicza do czasu pracy, a zatem za jej czas nie przysługiwałoby żadne wynagrodzenie, gdyby przepisy kodeksu pracy nie wprowadzały w tej sprawie szczególnej gwarancji dla pracowników. Zgodnie z przepisem art. 129 6 kodeksu gwarancja ta została ustalona na poziomie połowy wynagrodzenia należnego pracownikowi za czas przestoju.
Możliwość stosowania przerywanego czasu pracy według z góry ustalonego rozkładu powoduje, iż pracownik z góry, na czas obowiązującego go okresu rozliczeniowego, jest poinformowany o długości przerwy w pracy w danym dniu, a także o przedziale czasu, w którym przerwa będzie przypadała. Taka regulacja ma charakter ochronny wobec pracownika, zapobiega bowiem obchodzeniu przez pracodawców przepisów kodeksu pracy dotyczących konieczności opłacania pracownikom czasu przestoju wliczanego do czasu pracy, na poziomie wynikającym z art. 81 kodeksu pracy. "