konto usunięte

Temat: mł.asp.Andrzej Struj do końca wierny rocie....

oświadczenie Komendanta Stołecznego Policji:

Koleżanki i Koledzy
Policjanci i pracownicy cywilni Policji

10 lutego w tragicznych okolicznościach odszedł od nas mł. asp. Andrzej Struj. Policjant, który słowa przysięgi wypełnił do końca. Nawet podczas urlopu potrafił podjąć interwencję. Potrafił stanąć na straży prawa i porządku. Nie wstydził się, że jest policjantem. Udowodnił to na przystanku tramwajowym na warszawskiej Woli, kiedy młody człowiek niszczył tramwaj, tylko on zareagował.

Andrzej Struj pokazał nam wczoraj, że policjantem jest się zawsze i w każdych okolicznościach. Kilka razy w roku wysłuchuje roty ślubowania płynącej z ust młodych policjantów wstępujących do służby. Słowa „...nawet z narażeniem życia” wypowiadał każdy z nas. Andrzej Struj wypowiadał je piętnaście lat temu i każdym dniem swojej służby ją wypełniał. Kiedy wczoraj pytałem, jaki był Andrzej usłyszałem „...zawsze taki, stał po stronie prawa i nigdy nie odpuszczał”.

Jestem dumny, że w warszawskiej Policji służą tacy policjanci. Dziś chciałbym uścisnąć jego rękę i podziękować za postawę godną prawdziwego policjanta. Niestety Andrzeja już nie ma wśród nas. Wystąpiłem do Prezydenta RP i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pośmiertne odznaczenie aspiranta Andrzeja Struj, bo kto, jeśli nie on zasługuje na Krzyż Zasługi za dzielność czy złotą odznakę Zasłużony Policjant.

Zapewniam Was, że zrobiliśmy wszystko, aby obie osoby podejrzewane o spowodowanie śmierci naszego kolegi zostały zatrzymane. Dziś już są w naszych rękach i tak jak Andrzej, „nie odpuściliśmy”. Wierzę głęboko w to, że usłyszą zarzut zabójstwa policjanta, bo Andrzej był policjantem i tego sie nie wstydził.

Koleżanki i koledzy, w środę mł. asp. Andrzej Struj podjął swoją ostatnią interwencję, a za kilka dni wyruszy na swój ostatni patrol. Każdy z nas może mu towarzyszyć. Ja z nim pójdę i będzie to dla mnie zaszczyt.

Komendant Stołeczny Policji
inspektor Adam MularzDaniel S. edytował(a) ten post dnia 12.02.10 o godzinie 07:42

konto usunięte

Temat: mł.asp.Andrzej Struj do końca wierny rocie....

Możemy pomóc dzieciom naszego kolegi Andrzeja. Za pośrednictwem FUNDACJI POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH możemy przekazywać datki na rzecz rodziny Andrzeja. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji w Banku Śląskim 29 1050 1025 1000 0023 0731 9943 z dopiskiem "dla dzieci Andrzeja z KSP". Konto zostało założone na potrzeby doraźnych zbiórek, które fundacja może przeprowadzać zgodnie z pozwoleniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Decyzja nr 93/2009).

Bliższe informacje na IFP.

konto usunięte

Temat: mł.asp.Andrzej Struj do końca wierny rocie....

Policjant po służbie ma takie samo prawo do wszelkich czynności jak w czasie jej trwania.Czyli dochowując obowiązków wynikających z roty złożonego ślubowania: „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli”, powinien podjąć czynności służbowe w czasie wolnym od służby.Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277, z późn. zm.)

W zależności od sytuacji policjant poza czasem swojej służby wskutek niepodjęcia czynności może ponosić odpowiedzialność karną na zasadach ogólnych, jak każdy inny człowiek, ale również za niedopełnienie obowiązków.

Policjant nie będący w służbie podejmując czynności służbowe, zgodnie z § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów (Dz.U.05.141.1186) zobowiązany jest podać swój stopień, imię i nazwisko oraz okazać legitymację służbową w sposób umożliwiający odnotowanie danych w niej zawartych. Przy spełnieniu powyższego warunku zgodnie z art. 66 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277, z późn. zm.) „Policjant w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidywanej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych”.

Z chwilą podjęcia czynności służbowych przez policjanta w czasie przewidzianym jako wolny przysługuje mu taka sama ochrona prawna jak w pozostałych przypadkach.

Jak widzisz policjantem się jest 24 h na dobę i nie można mieć za złe ,że po służbie wykonuje swoje obowiązki bo równie dobrze można powiedzieć lekarzowi ,że po dyżurze w szpitalu nie powinien ratować komuś życia...

Co do jedzenia hot-dogów na stacji przez f-szy to powiem tak: Prawo pracy jest dla wszystkich i tak długo jak w kodeksie pracy pracownik ma zagwarantowaną przerwę na śniadanie tak długo policjanci będą z tego prawa korzystać.



Wyślij zaproszenie do