Temat: Reklamy i ogłoszenia
Wrocławskie Dni Gestalt
23-24.03.2012
Wrocławskie Dni Gestalt. Gestalt - miejsce spotkań.
Spotkałeś się z Gestaltem? Z czym Ci się kojarzy? Gestalt to traktowanie człowieka jako całości. Wraz z jego słabościami, mocnymi stronami, wraz z jego cieniem, jak i jasną stroną. To pomoc człowiekowi w rozwijaniu jego potencjału, jego twórczego przystosowywania się do życia. Wrocławskie Dni Gestaltu to czas dla osób, które chcą coś zmienić w swoim życiu, zrobić coś inaczej - może lepiej, ciekawiej, przyjaźniej. Warsztaty i konsultacje, które proponujemy dadzą Ci taką możliwość. Zapraszamy.
Wrocławskie Dni Gestalt - to czas, w którym chcemy zaprosić Cię do odkrywania nowej wiedzy, zdobywania ciekawych i inspirujących doświadczeń, poszerzenia własnej świadomości, do głębszego rozumienia siebie i Twoich relacji z innymi, do odkrycia własnego potencjału oraz spotkania ciekawych ludzi. Warsztaty i konsultacje, które Ci proponujemy, będziemy prowadzić w nurcie psychologii, pedagogiki i psychoterapii Gestalt. Być może będzie to dla Ciebie, tak jak i dla nas, początek fascynującej przygody…
Lokalizacja: ul. Leszczyńskiego 4, lok. 25, Wrocław
Zapisy: dni@gestalt.wroclaw.pl
Zapraszamy do udziału w wybranych dwóch z czterech warsztatów:
1) Mówić czy nie? czyli o grach między ludźmi: Warsztat dotyczy tego, jak się komunikujemy, co powoduje, że zdarzają nam się nieporozumienia, co zrobić, żeby być rozumianym, jak to się dzieje, że prowadzimy gry psychologiczne, jakie mamy z tego korzyści, jakie straty, jakie są nasze słabe punkty i haczyki do gier. Warsztat umożliwia zapoznanie się z podstawowymi pojęciami Analizy Transakcyjnej i przełożenie ich na swoje doświadczenie.
Korzyści z warsztatu:
• Dowiesz się co się dzieje w komunikacji,
• Przeanalizujesz własny sposób porozumiewania się z ludźmi,
• Dowiesz się jak być bardziej skutecznym w rozmowie
• Zobaczysz w co grają ludzie
•Prowadzą: Marta Drażyńska, Agata Teixeira de Sousa
2) Kreatywność – uwolnij swoje możliwości: Proces twórczy jest naturalnym sposobem działania człowieka, który niejednokrotnie jest silnie hamowany przez rozmaite bloki i przeszkody o charakterze intelektualnym, emocjonalnym
i społecznym. Kreatywność to samodzielnie stworzona postawa wobec wydarzeń
i problemów życia. Jest to postawa aktywna, akceptująca, gotowa i zdolna do zmian. Biorąc udział w warsztacie, Uczestnik ma możliwość:
o uruchomić własne zasoby kreatywności i swą indywidualność,
o rozpoznawać i/lub lepiej wykorzystywać swój twórczy potencjał ,
o dowiedzieć jak ważna jest integracja myślenia, uczuć, zmysłów i działania,
o być bardziej otwarty na nowe rozwiązania i doświadczenia,
o poszukać własnych pobudzaczy twórczego myślenia,
o nauczyć się bardziej spontanicznie wyrażać siebie i poczuć większe możliwości,
o osłabić osobiste bloki i przeszkody utrudniające bycie kreatywnym,
o poznać jak wpływa na skuteczność i kreatywność wewnętrzny cenzor,
o poeksperymentować, pofantazjować i doświadczyć,
o dokonać próby przekraczania schematów, które towarzyszą w czasie rozwiązywania problemów.
Warsztat prowadzony jest w oparciu o pedagogikę i psychologię Gestalt – nastawiony na spotkanie, kontakt z drugim człowiekiem. Nastawiony na rozwój jednostki, która ma możliwość odkrywania, odczuwania i przełamywania, rozwijania i rozmyślania.
Korzyści z warsztatu:
• Doświadczysz swoich możliwości,
• Dowiesz się jak być kreatywnym,
• Osłabisz siłę wewnętrznego krytyka,
• Rozwiniesz swoją osobistą otwartość
Prowadzą: Aldona Kostecka, Krzysztof Pawłuszko
3) Stres – przyjaciel czy wróg?: Stres - jest często traktowany jako coś złego, przeszkadzającego, dezorganizującego pracę, działanie... codzienne życie. W czasie naszego warsztatu będziesz mieć okazję sprawdzić czy mity te są prawdziwe. Odkryjesz również mechanizmy działania stresu i dowiesz się jak wychodzić im naprzeciw. Sprawdzisz czy rzeczywiście jesteś bezsilny wobec stresu. Odpowiesz sobie na pytanie: w jaki sposób poradzić sobie z ze stresem w różnych sytuacjach życiowych? Dowiesz się jak dbać o siebie, by stres nie odbierał Ci zdrowia i energii do życia. Doświadczysz własnych zasobów umożliwiających Ci zrównoważone funkcjonowanie. Warsztat będzie zawierał również elementy pracy z ciałem
Korzyści z warsztatu:
• Poznasz mechanizmy działania stresu
• Dowiesz się, jak działa na Ciebie stres
• Poznasz konkretne narzędzia w radzeniu sobie ze stresem
• Nauczysz się stosować poznane techniki w różnych okolicznościach
Prowadzą: Łukasz Krawętkowski, Krzysztof Pawłuszko
4) W kręgu kobiecości: Głównym celem warsztatu jest wymiana doświadczeń w gronie kobiet, które chcą lepiej zrozumieć swoją kobiecość, w różnych jej obszarach. Biorąc udział w warsztacie Uczestniczki będą miały możliwość:
o dowiedzieć się czy, a jeśli tak, to jak stereotypy wpływają na własną kobiecość,
o sprawdzić do jakiej roli kobiecej jest mi blisko a do jakiej najdalej,
o poznać własne ograniczenia i zasoby w kontekście ról kobiecych
o odkrywać swą kobiecość w wielu jej wymiarach,
o zobaczyć siebie o oczach innych kobiet, wolnych od rywalizacji, przymusu i porównywania z innymi,
o spotkać się w „kobiecej przestrzeni” i wymienić doświadczenia związane z przeżywaniem własnej kobiecości, zarówno z tym co łączy jak i dzieli.
Warsztat prowadzony jest w oparciu o pedagogikę i psychologię Gestalt zatem nastawiony jest na spotkanie i kontakt z drugim człowiekiem, a także na rozwój jednostki, która ma możliwość odkrywania, odczuwania i przełamywania siebie, rozwijania i rozmyślania…
Korzyści z warsztatu:
• Dowiesz się jak stereotypy wpływają na kobiecość,
• Wymienisz doświadczenia w gronie kobiet,
• Poczujesz siłę więzi kobiecej,
• Dowiesz się czym są role kobiece i jak się w nich realizować?
Prowadzą: Aldona Kostecka, Marta Drażyńska
Aldona Kostecka: Ukończyłam Uniwersytet Wrocławski, kierunek socjologia oraz podyplomowe studia Public Relations. Warsztat psychoterapeuty i trenera doskonalę w Instytucie Terapii Gestalt akredytowanym w European Association for Psychotherapy (EAP) i European Association for Gestalt Therapy (EAGT). Aktywnie działam w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt. Dodatkowo posiadam 12. letnie doświadczenie pracy w marketingu, w tym 4 lata na stanowisku Menadżera Produktu.
W ramach Pracowni Rozwoju i Psychoterapii Krokusowo, prowadzę warsztaty rozwoju osobistego. Warsztaty realizowane są w oparciu o pedagogikę Gestalt, z wykorzystaniem technik dramowo-teatralnych, rozwijających myślenie twórcze, a także pracy z ciałem. Nade wszystko cenię sobie kreatywną energię uczestników i grupy.
Prowadzę terapię indywidualną, skierowaną do dorosłych i młodzieży, którzy szukają rozwiązań różnych sytuacji życiowych (prywatnych jak i zawodowych czy szkolnych), które sprawiają im trudność.
Moja filozofia: uczę się każdego dnia; żyję coraz bardziej świadomie, cenię uważność na wzajemność jak i uważność na różnorodność, cenię sobie spokój wewnętrzny i radość chwil. Widzę w drugiej osobie możliwości, cenię swobodę w byciu i działaniu.
Łukasz Krawętkowski: jestem psychoterapeutą, psychologiem, trenerem; członekiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.
Odbywam szkolenie (ostatni etap) w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie akredytowanym przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT), International Federation of Gestalt Training Organisations (FORGE) oraz European Association for Psychotherapy (EAP) mające na celu uzyskanie europejskiego certyfikatu psychoterapeuty; posiadam wykształcenie pedagogiczne; jestem twórcą i założycielem ośrodka „PROCES – psychoterapia, doradztwo, szkolenia”, w którym od kilku lat prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową, diagnozę psychologiczną, opiniuję dorosłych, młodzież i dzieci, udzielam konsultacji oraz prowadzę szkolenia, warsztaty i treningi rozwoju osobistego (m. in. radzenia sobie z trudnymi emocjami, radzenia sobie ze stresem). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
W swojej pracy promuję styl życia określany jako zdrowa higiena psychiczną, z wykorzystaniem zasobów tkwiących w człowieku. Kieruję się fenomenologiczym podejściem do człowieka, uwzględniającym jego możliwości twórczego przystosowania się do sytuacji, w której się znajduje.
Krzysztof Pawłuszko: ukończyłem studia wyższe na Uniwersytecie Wrocławskim i Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Brzegu. Z wykształcenia jestem pedagogiem i specjalistą w zakresie profilaktyki psychopedagogicznej z elementami terapii. Obecnie jako psychoterapeuta i trener jestem na etapie certyfikacji w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie akredytowanym w European Association for Psychotherapy (EAP) i European Association for Gestalt Therapy (EAGT). Pracuje głównie jako psychoterapeuta prowadząc terapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych. Pracuje również w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, gdzie mam kontakt z osobami uzależnionymi i wykazującymi dysfunkcje w funkcjonowaniu psychicznym, osobowościowym i społecznym. Wychodzę z założenia, że każdy człowiek jest wspaniała i niepowtarzalną całością w swym myśleniu, przeżywaniu i funkcjonowaniu cielesnym. Dlatego bardzo cenię sobie indywidualne podejście do każdego człowieka.
Agata Teixeira de Sousa: Jestem terapeutką w trakcie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, gdzie odbywam stałą superwizję u moich nauczycieli. Pomoc psychologiczna i rozwój osobisty są w centrum moich zainteresowań zawodowych i osobistych. Urodziłam się i mieszkam we Wrocławiu, gdzie skończyłam studia filologiczne – Iberystykę.
Wybrałam pracę w nurcie Gestalt, bo podzielam jej humanistyczne przekonanie, że każdy z nas ma wszelkie zasoby potrzebne do bycia spełnionym i szczęśliwym a w terapii uczymy się, jak do nich docierać. Spotkania z Klientami są dla mnie źródłem satysfakcji z towarzyszenia w przeżywaniu trudności i sukcesów, i obserwowania zmiany, jaką przynosi terapia.
Od 2009 roku praktykuję również metodę NVC (Porozumienie bez Przemocy) według Marshalla Rosenberga.
Marta Drażyńska: Jestem absolwentką psychologii, specjalizacji klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz filologii polskiej również na UAM. Ukończyłam I etap „Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt w Krakowie” oraz szkolenie I i II stopnia „Diagnoza i interwencja w Analizie Transakcyjnej”, zdałam test 101 i od 5 lat uczestniczę w szkoleniach zaawansowanych AT. Jestem w trakcie przygotowań do Europejskiego Certyfikatu Analityka Transakcyjnego (CTA) w zakresie psychoterapii. Jestem także absolwentką „Studium Umiejętności Pracy z Grupą Metodą Warsztatową”. Byłam członkiem zespołu trenerów realizującego program Szkoły Analizy Transakcyjnej dla kuratorów sądowych z Wielkopolski. Mam doświadczenia w szkoleniu kadry kierowniczej w zakresie zastosowania Analizy Transakcyjnej w kierowaniu zespołami. Prowadzę także coachingi indywidualne. W tej chwili pracuję jako terapeuta, trener AT oraz nauczyciel akademicki. Moja praca jest dla mnie nieustającą przygodą, przestrzenią do spotkania i towarzyszenia drugiemu człowiekowi, w jego doświadczeniach.
Dodatkowo, po warsztatach istnieje możliwość bezpłatnych konsultacji psychologicznych z wybranym terapeutą:
Cena: do 10.03. 2012 – 250zł/pakiet
od 11.03.2012 – 390zł/pakiet
Więcej informacji: www. facebook.com
http://www.facebook.com/pages/Wroc%C5%82awskie-Dni-Ges...