Temat: warto zobaczyć

W imieniu Fundacji Sto Pociech i Galerii Sztuki dla dzieci http://cudanakiju.pl zapraszam na wystawę prac Agnieszki Żelewskiej i Elżbiety Wasiuczyńskiej "Złap bakcyla sztuki".

Wystawa będzie czynna przez cały marzec w siedzibie Fundacji "Sto Pociech" na ul. Freta 20/24a w Warszawie.

Ekspozycja będzie umieszczona na wysokości wzrostu trzylatka, tak, żeby mały człowiek mógł zobaczyć ilustracje do swoich ulubionych książek naprawdę z bliska i bez zadzierania głowy.

http://www.lapbakcyla.pl/idea-akcji.html

Temat: warto zobaczyć

Wykłady zainspirowane polskim wydaniem Elementarza stylu
w typografii Roberta Bringhursta dotyczyć będą zagadnień związanych z projektowaniem pięknych książek.

Kolejny z wykładów odbędzie się 27 marca 2008 roku w Łódź Art Center – Międzynarodowe Centrum Sztuki w Łodzi, (ul. Tymienieckiego 3) w godzinach 15.00–18.00.

PLAN SPOTKANIA

– Michał Skrzyniarz „Wpływ doboru papieru na właściwości użytkowe i estetykę książek”;
– Robert Oleś „Wstęp do projektowania książek”;
– Stefan Szczypka „Zaniedbania, zaniechania”.

PRELEGENCI

Stefan Szczypka – projektant i typograf. Od 2005 roku wykłada typografię na Akademickim Kursie Typografii.
Robert Oleś – pro¬jek¬tant książek, wydawca polskiej wersji Elementarza stylu w typografii. Od 2005 roku wykłada typografię na Akademickim Kursie Typografii oraz prowadzi autorskie szkolenia z zakresu typografii książki.

KOLEJNE WYKŁADY

10 kwietnia – Poznań (Muzeum Archeologiczne, Pałac Górków);
24 kwietnia – Kraków (Biblioteka Jagiellońska);
29 maja – Gdańsk (Nadbałtyckie Centrum Kultury).

Temat: warto zobaczyć

W imieniu Fundacji Sto Pociech i Galeria http://cudanakiju.pl zapraszam na niesamowity wernisaż. Jest okazja by przyjrzeć się pięknym ilustracjom a także spotkać się z ich twórcami.

16 maja 2008 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Fundacji Sto Pociech przy ul. Freta 20/24a w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy ilustracji Krystyny Lipki-Sztarbałło i Piotra Fąfrowicza.

Przygotowaliśmy ekspozycję oryginałów prac ilustratorów książek dla dzieci na wysokości wzroku czterolatka, żeby maluchy bez zadzierania głowy mogły obejrzeć ilustracje przygotowanie właśnie z myślą o nich. W ten sposób stwarzamy okazję do prawdziwego spotkania z dziełem, oswajanie się z nim, przyjrzeniu się z bliska kolorom, formom, strukturze i technice jego wykonania. Można pokazywać palcem i dotykać!

Serdecznie zapraszamy

Temat: warto zobaczyć

,,SIŁA WYOBRAŹNI...'' DLA DZIECI - NOWOŚĆ PW ,,RZECZPOSPOLITA'' I

Od 17 maja na księgarskich półkach można znaleźć książkę „Siła wyobraźni. Jednorożec, Zegarynek i… Mona Lisa”. Jej wydawca zaprasza dzieci na promocję publikacji.

„Siła wyobraźni...” to wyjątkowa pozycja na rynku. Składa się z reprodukcji największych dzieł malarstwa światowego (Cezanne, Arcimboldo, van Gogh, Dali, da Vinci, Wojtkiewicz, Wyspiański, Breughel i innych), do których znakomity poeta Ludwik Janion napisał wiersze inspirowane tym obrazami.

Wiersze są znakomite a cała książeczka ma zachęcać młodych odbiorców do uruchomienia swojej własnej wyobraźni oraz do poznawania arcydzieł malarstwa, ale przede wszystkim do czytania samodzielnego lub najlepiej z rodzicami. Na końcu znajdują się kolorowanki, które są uproszczonymi wersjami kilku z tych dzieł, przeznaczonymi do samodzielnego pokolorowania. Pod każdym obrazem jest krótka notka o malarzu i czasem, jeśli obraz ma niezwykłą historię - o obrazie.

Z okazji Dnia Dziecka, wydawca publikacji, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” SA, oraz księgarnia i klub bambini di Praga zapraszają dzieci w wieku 6 – 10 lat na jej uroczystą promocję. Dzieci spotkają się ze sztuką w sobotę 31 maja o godzinie 12:00 przy ul. Jagiellońskiej 26. Wiersze Ludwika Janiona będzie czytał pan Krzysztof Tyniec. Do jednego z nich znany kompozytor Edward Pałłasz napisał muzykę.

(info Beata Chodzicka)

Następna dyskusja:

Warto zacząć grać




Wyślij zaproszenie do