Monika Turska

Monika Turska fotograf, grafik
freelancer

Temat: Nabór na Film Animowany oraz specjalizację Operatorsko...

Krakowska Szkoła Filmowa ogłasza nabór na nowy kierunek FILM ANIMOWANY oraz w związku z olbrzymim zainteresowaniem specjalizacją operatorsko-montażową ogłasza dodatkowy nabór na drugi semestr roku akademickiego 2009/2010.

Składanie zgłoszeń: sekretariat szkoły (Kapucyńska 3/1, codziennie pomiędzy godziną 9:00 a 18:00), poprzez e-mail ( szkola@ksfilm.pl) lub telefonicznie (12 430 05 20).

Do 5 lutego odbywają się rozmowy kwalifikacyjne z opiekunami poszczególnych kierunków. Podczas spotkania wykładowca nie tylko określa poziom kandydata i jego predyspozycje do wybranego zajęcia - może także pomóc w podjęciu decyzji co do dalszego rozwoju, podpowiedzieć na jakich polach należy się skoncentrować by odnieść sukces na wybranej ścieżce.

W przypadku wypełnienia limitu miejsc w grupach o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (złożenie kompletu wymaganych dokumentów).


Film Animowany:
W ciągu dwóch lat - prawie 400 godzin warsztatów, 200 godzin teorii i praktyki kierunkowej, 150 godzin przedmiotów pokrewnych. *Kierunek o poszerzonej części warsztatowej*

Kierunek zakłada zapoznanie słuchacza z możliwie szerokim wachlarzem technik używanych przy tworzeniu filmu animowanego. W planie grafika 2D i 3D, teksturowanie i modelowanie, ale także animacja klasyczna, podstawy scenopisarstwa, fotografii i technik operatorskich.
Słuchacze pracują przy użyciu następujących programów:
Photoshop, Adobe Ilustrator, Flash, After Effects, MAYA, 3Dmax, Motion Builder, Blender, Mudbox
Możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności są praktycznie nieograniczone.

Film animowany daje możliwość wykreowania własnego świata według
osobistych podobań, uchylenia widzowi furtki do świata swoich snów.
Zawodowo te same kompetencje pozwalają na tworzenie grafik do filmu, animacji,
reklam, gier komputerowych, wizualizacji architektonicznych, wizualizacji produktów industrial design).

Istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalnych animatorów filmowych w firmach reklamowych, studiach gier komputerowych, firmach tworzących wizualizacje, strony www i innych. Pracować można także w biurach architektonicznych, przy produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Wśród wykładowców osobowości takie jak Andrzej Lichota, Sławek Jędrzejewski, Andrzej Kozłowski, Anna Pregler, Longin Schmidt, Andrzej Duda, Jacek Kręcioch i inni.

Film - specjalizacja operatorsko-montażowa:
Światła, kamera, i... akcja? Co dla młodego filmowca oznacza „akcja” ? A skoro jesteśmy przy tym co oznacza „światło”, „kamera” i reszta nieodłącznych elementów planu? Jak robi się filmy, dzisiaj, w Polsce, jak robi się dobre filmy w ogóle?

Zajęcia z zakresu sztuki operatorskiej i montażu mają charakter praktyczny i prowadzone są przez doświadczonych i czynnych zawodowo fachowców. W trakcie nauki realizowany jest szereg projektów fakultatywnych - filmów realizowanych przez uczniów.

Słuchacze poznają wszystkie etapy tworzenia filmu – od napisania własnego scenariusza poprzez opanowanie kadru nieruchomego po sztukę operatorską i montaż gotowego materiału. Poznają założenia różnych formatów filmowych - mają możliwość wzięcia udziału w realizacji projektów fakultatywnych polegających na realizacji dokumentów, reportaży, etiud i teledysków. Zajęcia odbywają się w studio filmowo-fotograficznym, w pracowni montażu, sali komputerowej a także na rozlicznych plenerach.

Oprócz zajęć kształtujących biegłość warsztatu, kurs obejmuje zagadnienia związane ze specyfiką języka filmowego, kompozycją oraz kształtuje szeroko pojętą świadomość filmową.
Nauka kończy się pracą dyplomową i prezentacją etiud.


ZAPRASZAMY!!

konto usunięte

Temat: Nabór na Film Animowany oraz specjalizację Operatorsko...

Kolejny "wydział operatorski".



Wyślij zaproszenie do