Agnieszka Bucka

Agnieszka Bucka Student, Uniwersytet
Pedagogiczny

Temat: ebook Potęga opowieści

Każdy z nas niejednokrotnie uczestniczył w przemówieniu opartym o prezentację
w programie PowerPoint i z niecierpliwością czekał, aż dobiegnie końca. Dlaczego? Powodem był zapewne przerastający nas napływ informacji, nudny ton wypowiedzi lub wrażenie, że mówca nie traktuje nas poważnie, jak gdyby mówił sam do siebie, a słuchacze byli jego niemą publiką.

Na niezawodny sposób, jak uświetnić takie wystąpienia, wpadł Jim Holtje, przewodniczący działu Public Relations w jednej z odnoszących sukcesy nowojorskiej firmie, autor książki „Potęga opowieści”. Zebrał historie wielkich biznesmenów, znanych na całym świecie, m.in. założyciela Facebooka, Marka Zuckenberga czy amerykańskiego miliardera, Donalda Trumpa i opatrzył swoim komentarzem, jak w praktyczny sposób możemy zastosować owe opowieści w swoim przemówieniu. Co najważniejsze, spis streści i streszczenie sedna przy każdej historii, bardzo ułatwiają poruszanie się po książce.

W pozycji tej znajdziemy autentyczne anegdoty ze świata biznesu, które pochodzą od samych przedsiębiorców. Dowiemy się, z jakimi borykali się problemami, na jakie natrafiali przeszkody, jak radzili sobie z odmową, jak ostatecznie doprowadzili do tego, by to właśnie ich pomysł wcielono w życie.
To inspirująca książka dla każdego. Jeśli nie masz pomysłu na udoskonalenie swojego przemówienia i zainteresowanie publiczności lub chcesz być lepszym mówcą, to pozycja idealna dla Ciebie. Każdy, kto ma problem z motywacją pracowników, kto nie wie, jak dodać firmie ducha optymizmu w ciężkich dla biznesu czasach, znajdzie podpowiedź i wsparcie
w niejednej historii.

Opowieści są bliskie czytelnikowi, bowiem ukazują, że ważne osobistości też były kiedyś jak każdy z nas. Pamiętajmy- ci wielcy ludzie zaczynali tak samo jak my. „Potęga opowieści” to nie tylko pozycja dla przedsiębiorców, ale tak naprawdę dla każdego z nas- ukazuje bowiem odwieczną prawdę- żeby osiągnąć wymarzone cele, trzeba ciężko pracować, podążać w przyszłość z wiarą, zaangażowaniem, uporem, a przy tym pozostać człowiekiem wrażliwym na innych ludzi. Jeśli swoje przemówienia wzbogacimy tymi opowieściami, z pewnością zyskamy wierne grono słuchaczy, a przede wszystkim pracowników, którzy odtąd spojrzą na nas przychylniej. To od nas zależy, jak daleko zajdziemy i co zrobimy ze swoim życiem.


Obrazek


http://audiobiznes.pl
Małgorzata Kurdziel

Małgorzata Kurdziel Student, Uniwersytet
Papieski Jana Pawła
II

Temat: ebook Potęga opowieści

Przyznam szczerze, dopiero poznaję sekrety właściwej, efektywnej komunikacji. „Potęga opowieści” Jima Holtjego zaintrygowała mnie samym tytułem. Pierwsza myśl, która zrodziła się w mojej głowie: co książka biznesowa może mieć wspólnego z opowieściami?

Teraz już wiem, że wiele. Podczas przemówień od prelegenta wymaga się nie tylko elokwencji, znakomitej retoryki, znajomości tematu, ale również kontaktu ze słuchaczami. Natomiast on sam pragnie przekazać swoje słowa tak, by były one zrozumiane i zapamiętane. Autor „Potęgi opowieści”- doświadczony specjalista ds. Public Relations pragnął napisać książkę, która stanie się źródłem pomysłów dla wszystkich tych, którzy poszukują złotego środka w swoich przemówieniach.

Książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Można w niej znaleźć wiele cennych rad. „Potęga opowieści” to pozycja do której na pewno będę powracać ze względu na jej uniwersalność. Nie ma wątpliwości, że Jim Holtje swoja książką potrafi zainspirować. Jeśli więc interesujesz się szeroko rozumianym biznesem, przemawiasz, jesteś specjalistą od komunikacji w firmie, bądź po prostu dopiero poznajesz tajniki skutecznej komunikacji nie pożałujesz sięgając po tę książkę. Z całą pewnością każdy- ekspert od przemówień czy też początkujący- znajdzie w niej coś dla siebie, zostanie natchniony, być może utożsami się nawet z jej bohaterami.

Szczerze polecam "Potęgę opowieści"- nie jest to książka, którą raz się przeczyta i odstawi na półkę, by się kurzyła. Jest to książka do której można wciąż wracać, czytać, odkrywać, interpretować i ciągle wykorzystywać jej treść!


Obrazek



Wyślij zaproszenie do