Anita
Kot
Promocja i Public
Relations /
aktualnie
poszukiwacz pracy
Temat: Warsztaty: Projekt filmu dokumentalnego. Przygotowanie i...
Witam!W Warszawskiej Szkole Reklamy rozpoczął się ostatni w bieżącym roku szkolnym majowy cykl otwartych, bezpłatnych warsztatów branżowych Toster Workshop WSR. Rozpoczął go warsztat fotograficzny pt. „Ekskluzywne podłoża do druku atramentowego” prowadzony przez Leonarda Karpiłowskiego.
Już w najbliższy piątek 13 maja br. Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza pasjonatów sztuki filmowej na warsztat FilmoSter pt. „Projekt filmu dokumentalnego. Przygotowanie i produkcja.” Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat filmu dokumentalnego, specyfiki przygotowania projektu oraz metod i źródeł pozyskiwania środków na cele produkcji. Prowadzący skupią się na prześledzeniu procesu przygotowania filmu dokumentalnego do produkcji - począwszy od etapu pomysłu, poprzez przygotowanie projektu i planu finansowania, poszukiwanie partnerów, aż po zamknięcie budżetu
i przystąpienie do realizacji zdjęć. Zajęcia ilustrowane będą bogato fragmentami polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych zrealizowanych we współpracy
z Dragon Forum - Międzynarodową Akademią Dokumentu.
Zapisy na zajęcia (wyłącznie przez stronę internetową http://szkolareklamy.pl) polegają na wypełnieniu krótkiego formularza internetowego. Osoby zakwalifikowane na warsztat są informowane odpowiednio wcześniej mailowo. Wszelkie pytania można kierować na nr tel.: 510 090 287.
Więcej: http://www.toster.szkolareklamy.edu.pl/
***
DOROTA ROSZKOWSKA – Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale polonistyki. Przez wiele lat mieszkała w Holandii. Pracowała w dziale kulturalnym programu TVP2, gdzie była odpowiedzialna za współpracę koprodukcyjną z europejskim kanałem kulturalnym ARTE. Pod jej redakcją powstało wiele filmów dokumentalnych, międzynarodowych debat i spotkań tematycznych transmitowanych przez europejskie stacje i kanały TV. Od 2003 r. prowadzi niezależną firmę Arkana Studio. Jest producentem filmów takich jak: „Młyn i Krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego w oparciu o obraz Petera Breughel’a, „Droga krzyżowa” (koproducent), „Kruzenshtern” w reżyserii Macieja Cuske, (koprodukcja TVP/ARTE/YLE ), „Poste Restante”, w reżyserii Marcela Łozińskiego, (Europejska Nagroda Filmowa 2009).
Aktualnie jest pomysłodawcą, twórcą i dyrektorem Międzynarodowej Akademii Dokumentu Dragon Forum, w ramach której pełni również funkcję wykładowcy, a także Festiwalu Multimedialnego na Trakcie Królewskim w Warszawie „Sztuka Dokumentu”.
ADAM PAPLIŃSKI – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Universite des Sciences et de la Technologie Houari Boumedienne w Algierii. Od 1995 r. zaangażowany bezpośrednio w produkcję ponad 50 filmów dokumentalnych i fabularnych oraz kilkudziesięciu spotów telewizyjnych. Współpracował ze znanymi polskimi i zagranicznymi reżyserami m.in. Krzysztofem Kieślowskim, Marią Zmarz-Koczanowicz, Andrzejem Fidykiem, Robertem Enrico, Malcolmem McDowelem. Ma doświadczenie jako kierownik produkcji oraz producent, a także jako drugi reżyser i asystent reżysera. Filmy i programy, w których produkcji brał udział zdobyły ponad 30 nagród i nominacji na międzynarodowych festiwalach. Koordynował i był kierownikiem produkcji projektów m.in.: „Central Europe Today”, „Izrael-Polska. Nowe spojrzenie”, „Rosja-Polska. Nowe spojrzenie”. Był kierownikiem produkcji telenoweli dokumentalnej „babilon.pl” realizowanej w Iraku przez firmę Contra Studio.
Serdecznie zapraszam!