Aleksander Majerski

Aleksander Majerski Co było to było,
rzeźba
zostanie...KOŃ BY
SIĘ UŚMIAŁ :)))...

Temat: ZAPROSZENIE na wernisaż


Obrazek


Obrazek
Aleksander Majerski edytował(a) ten post dnia 04.03.09 o godzinie 12:30
Beata Pflanz

Beata Pflanz obrazy, również
murale,
art-warsztaty dzieci
i dorośli, p...

konto usunięte

Temat: ZAPROSZENIE na wernisaż

Zapraszam

do Radio Katowice - Galeria na Żywo - Wystawa zbiorowap.t. "Artysta - Lustro - Autoportret"
- 5 maja 2009 godz. 17,00

B. Safronow
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: ZAPROSZENIE na wernisaż

HOarT Studio i Sushi TEKEDA zapraszają 16 kwietnia 2009 o godz. 19.00 na wieczór z kuchnią japońską. W programie otwarcie wystawy „Menu” Agaty Leszczyńskiej oraz spotkanie z książką „Tradycje kulinarne Japonii” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek, na dodatek degustacją sushi, a wszystko w klimacie japońskiego baru.

Na wystawie „Menu”, którą oglądać będzie można do 30 czerwca br., zaprezentowana zostanie część z cyklu malarskiego Agaty Leszczyńskiej pod tym samym tytułem oraz designerskie projekty desek do krojenia. Za równo na obrazach, jak i na akcesoriach kuchennych, utrwaliła artystka wizerunki produktów spożywczych – kawałki ryb i mięsa. Wyjęte z rzeczywistości, wyeksponowane na abstrakcyjnych tłach urastają one do miana obiektów sakralnych. Epatują swoją mięsistością i chwilową świeżością. Stają się artystycznym komentarzem otaczającej nas konsumpcyjnej rzeczywistości. Nawiązują i wyśmiewają wszechobecne w miejskiej przestrzeni, nieudolne, supermarketowe reklamy.

Agata Leszczyńska (ur.1982r) - absolwentka Wydzialu Grafiki ASP w Krakowie (wyróżnienie na dyplomie w Pracowni Plakatu prof. Piotra Kunce). W 2005 roku odbyła staż w Ecolé Supérieure Estienne Paris. W 2008 roku była uczestniczką 4 Edycji Available Art, która odbyła się we Freiraum/quartier 21, Museumsquartier w Wiedniu (Austria). Brała udział w akcjach pokonkursowych Samsung Art Master: I Edycji 28 marca 2004 r. w wiosennej scenerii Oranżerii Pałacu w Wilanowie III Edycji 11 czerwca 2006 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W 2006 zdobywczyni Brązowego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Meksyku. Brała udział również w wielu innych zbiorowych wystawach plakatu.

„Tradycje kulinarne Japonii” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek to książka poświęcona historii oraz tradycjom kulinarnym Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie poza opisami produktów spożywczych i technik kulinarnych stosowanych w różnych okresach historycznych odnaleźć w niej można ciekawe informacje dotyczące roli jedzenia w życiu Japończyków na przestrzeni dziejów. Znaleźć można w niej odpowiedzi na pytania takie jak: Od kiedy Japończycy jadają sushi? Czy gospodarzowi wypada samemu napełnić kieliszek alkoholem? Czy ryż jest podstawowym pożywieniem Japończyków? Kiedy w Japonii pojawiły się pierwsze restauracje - wcześniej czy później niż we Francji? Jakiej potrawy nigdy nie spróbuje cesarz? Z czego w Kraju Kwitnącej Wiśni przygotowuje się desery i słodycze?

Magdalena Furmanik-Kowalska – organizatorka spotkania, kuratorka wystawy

Spotkanie zorganizowane we współpracy z wydawnictwem Hanami.
http://hanami.pl

Patronat medialny:
GdzieZjeść.info , Foto-Fashion , Pora.pl , Warsaw Voice
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: ZAPROSZENIE na wernisaż

„Roztańczone pantofelki” – wystawa fotografii Ewy Aksienionek
23 kwietnia – 14 czerwca 2009
Restauracja SIENNA, Warszawa, ul. Sienna 75
wernisaż: 23 kwietnia 2009, godz. 19.00

„I tak dziewczynka tańczyła, tańczyła i tańczyła bez końca. Przez najwyższe wzgórza, doliny, w deszczu i śniegu. Tańczyła w ciemną noc, o wschodzie słońca i w południe.”

HOarT Studio serdecznie zaprasza do Restauracji SIENNA na wystawę fotografii Ewy Aksienionek „Roztańczone pantofelki”, którą oglądać będzie można od 23 kwietnia do 14 czerwca 2009 roku. Cykl prezentowanych zdjęć to niezwykła interpretacja baśni, gdzie artystka wprowadza nas w tajemniczy nastrój, który budują jesienny krajobraz parku i barwy strój bohaterki - właścicielki magicznego obuwia. Zastosowane przez nią oryginalne ujęcia, nietypowe spojrzenia na wykreowaną opowieść pozwalają nam zanurzyć się w świat wyobraźni i marzeń, zapominając o otaczającej nas rzeczywistości.

„Staram się uchwycić to mgliste, ulotne odczucie jakie miałam czytając bajki…” - Ewa Aksienionek

Ewa Aksienionek (ur. 1983 r.) – doktorantka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, gdzie wcześniej w 2008 roku uzyskała dyplom z malarstwa z aneksem z fotografii i witrażu. Jej wystawy indywidualne to m.in.: „W głąb króliczej nory, czyli bajki, baśnie, opowieści i mity o kobietach” – fotografia, Galeria Wytwórnia Sztuki Warszawa, 2006; „Koparki” – malarstwo, Galeria 011, Toruń, 2007; „Dziewczyńskie bajki na dobranoc” - fotografia, Pauza, Kraków, 2007; „Królowa Śniegu i inni”- fotografia, Galeria Debiut, Bydgoszcz, 2008. Brała udział również w kilku wystawach zbiorowych takich jak: „Renaissance Figure - Renaissance Man” we Florencji (2006), „Most Sztuki” w Warszawie (2007), IV Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej w Warszawie (2008).



Wyślij zaproszenie do