konto usunięte
Krzysztof
K.
Nie przewiduję
przyszłości. Kreuję
ją.
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
WITAM,FIRMA OKEDA ACADEMY ZAJMUJE SIĘ ORGANIZACJĄ I PROWADZENIEM SZKOLEŃ:
dla Architektów Krajobrazu:
- PRO Landscape Image Editor
- PRO Landscape Planner
( język programu - angielski, lecz jako jedyna firma szkoleniowa przygotowaliśmy konspekt do programu całkowicie po polsku)!!
dla Architektów i Inżynierów Budownictwa:
- ArCADia Architektura
- ArCADia IntelliCAD
- ArCon
- AutoCAD
- Revit Architecture
dla Audytorów i Certyfikatorów Energetycznych
- ArCADia Termo
Prowadzimy szkolenia stacjonarne oraz wyjazdowe. Na życzenie klientów przeprowadzamy szkolenia w siedzibie ich firm.
Zapraszam do kontaktu.
OKEDA ACADEMY
(+48) 690 663 101 | kontakt@okeda.pl | http://okeda.plTen post został edytowany przez Autora dnia 20.11.14 o godzinie 18:27
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Szkolenie Fontanny i kompozycje wodne – wizja, projekt, wykonanie21 sierpnia 2012r., Hala Stulecia, Rotunda, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Fontanny to jedne z bardziej interesujących form architektonicznych występujących na obszarze miasta. Dobrze zaprojektowane z ciekawym obrazem wodnym powodują zwiększenie komfortu użytkowania danej przestrzeni oraz podnoszą prestiż miejsca. Sam proces projektowy i budowy fontann jest skomplikowany, dlatego często elementy zaprojektowane nie spełniają swojej funkcji.
Celem szkolenia jest wskazanie jak prawidłowo przeprowadzić całą inwestycję od wizji poprzez projekt po wykonanie aby uzyskać zamierzony efekt. Wiedza teoretyczna poparta zostanie licznymi przykładami inwestycji już przeprowadzonych, dzięki czemu Uczestnik będzie miał możliwość poznania zastosowanych rozwiązań i technologii. Spotkanie zakończy multimedialny spektakl fontanny na Pergoli.
Szkolenie jest szansą na uzyskanie odpowiedzi:
• Jak prawidłowo sporządzić pełną dokumentację projektu ?
• Czy wystarczy zgłoszenie, a może należy zdobyć pozwolenie na budowę?
• Jak dobrać optymalne rozwiązania techniczne do wizji projektu?
• Jak uniknąć błędów w procesie projektowym oraz wykonawczym?
Na te oraz szereg innych wątpliwości odpowiedzi udzielą wykładowcy - specjaliści, którzy na co dzień zajmują się tematyką poruszaną podczas szkolenia.
Serdecznie zapraszamy architektów krajobrazu, projektantów, wykonawców elementów architektonicznych, przedstawicieli jednostek samorządowych, komunalnych, przedsiębiorstw wodociągowych, firmy zajmujące się zakładaniem i pielęgnacją zieleni oraz wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.
Istnieje możliwość skonsultowania indywidualnych problemów dotyczące tematyki szkolenia, pytania prosimy przesłać na adres e-mail: szkolenia@dendros.pl lub faksem pod nr 61 624 40 54 do 03.08.2012 r. Zostanie ono omówione podczas szkolenia (konsultacje z ekspertem).
Zgłoszenia przyjmowane są do 03.08.2012. UWAGA: First minute – zgłoś się do 06.07.2012r i skorzystaj z 20 % rabatu.
Program oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej organizatora: http://dendros.pl – zakładka aktualne szkolenia.
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Szkolenie „Gatunki chronione w obrębie zadrzewień”24-25 września 2012r., Hotel Ikar Poznań
Organizator: Dendros – konferencje i szkolenia
Podstawowym instrumentem prawnym mającym zapewnić właściwą ochroną drzew i krzewów wchodzących w skład zieleni miejskiej są zezwolenia na ich usunięcie. Analizując podstawy prawne trzeba uwzględnić, że drzewa lub krzewy mogą być siedliskiem innych gatunków chronionych roślin, zwierząt i grzybów objętych ochroną na podstawie ustawy o ochronie przyrody. W związku z tym organ administracji prowadząc postępowanie w przedmiocie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów powinien ustalić, czy w ocenianym miejscu nie występuje któryś z gatunków chronionych wymienionych odpowiednio w rozporządzeniu Ministra Środowiska.
Celem szkolenia jest przedstawienie wybranych gatunków chronionych (porostów, mszaków, paprotników, owadów, grzybów i ptaków), ich roli, specyfiki, charakterystycznych cech, sposobów rozpoznawania oraz opisu stanowiska.
Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana będzie licznymi przykładami zdjęć, a w materiałach szkoleniowych będzie dodana płyta CD wraz prezentacjami, które będą wyświetlane podczas szkolenia.
Wśród Uczestników zostanie rozlosowany voucher o wysokości 1000 zł na wycieczkę (do wyboru Słowenia, Toskania lub Kraje Nadbałtyckie) w sezonie 2013 z katalogu Biura Podróży Frater.
Uwaga: Zgłoś się do 10 sierpnia br. – obowiązuje wówczas niższa cena!
Szczegółowy program szkolenia wraz z informacjami organizacyjnymi znajduje się na http://dendros.pl – zakładka aktualne szkolenia lub prosimy o kontakt tel. 61 307 40 53
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Zieleń w mieście wymaga wiele pracy i zaangażowania. Działania związane z nasadzeniami, pielęgnacją czy usuwaniem drzew i krzewów często wiążą się ze skomplikowanym procesem administracyjno-prawnym, ale również szeregiem działań w terenie. Jedną z podstawowych umiejętności osób pracujących w branży zielonej powinno być rozpoznawanie drzew i krzewów, również w stanie spoczynku. . Brak tych podstawowych kwalifikacji powoduję niebezpieczeństwo podjęcia złych decyzji co w konsekwencji może przyczynić się do złego zarządzania zielenią w mieście i pogorszenia krajobrazu terenów zielonych.Cel warsztatów:
- przekazanie najważniejszych kryteriów do rozpoznawania drzew, dzięki którym wykonywana praca w zieleni miejskiej będzie bardziej efektywna
- usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy z zakresu cech fizjologicznych drzew (pokrój, kora, budowa pędu, liści, pąków)
- próba odpowiedzi między innymi na pytania: wg jakich kryteriów zaliczyć drzewo do pomników przyrody? Które z drzew w mieście należą do inwazyjnych? Jak rozpoznać drzewa uszkodzone z powodu zasolenia, suszy, zanieczyszczenia lub innych niekorzystnych warunków siedliskowych?
Warsztaty skierowane są do osób zajmujących się tematyką związaną z zielenią w mieście, przedstawicieli jednostek samorządowych, zakładów komunalnych, pracowników firm zajmujących się utrzymaniem, pielęgnacją i inwentaryzacją zieleni oraz wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.
Szkolenie poprowadzi: dr Mariusz Gałka – Zakład Biogeografii I Paleoekologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Autor dwóch książek, kilkudziesięciu publikacji, uczestnik kilku staży zagranicznych. Współpracujący z uniwersytetami w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Łotwy. W pracy naukowej zajmujący się aspektami biogeografii i geobotaniki.
Zgłoszenia przyjmowane są do 28.09.2012. Ilość miejsc ograniczona ze wzg. na charakter zajęć praktycznych typu workshop (max 25 osób).
SZKOLENIA FINANSOWANA PRZYNAJMNIEJ W 70% ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH ZWOLNIONE Z VAT (Art. 43 ust.1 pkt. 29 Ust. o vat) WÓWCZAS CENA NETTO= CENA BRUTTO
Podczas szkolenia istnieje możliwość wykupienia następujących form promocji:
- stoiska promocyjnego – ilość ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń
- reklamy w materiałach warsztatowych
- rozdania folderów
więcej pod numerem 61 307 40 53 lub promocja(at) dendros.pl lub na http://dendros.pl
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Szkolenie Uprawa drzew w mieście – dobre praktyki12 grudnia 2012r, Hotel Holiday Inn, Łódź
Organizator: Dendros – konferencje i szkolenia
Drzewa w mieście pełnią bardzo ważna rolę, to one często stanowią o charakterze krajobrazu trenów miejskich, tworzą miejsca wypoczynku, poprawiają estetykę, porządkują krajobraz. Złe warunki glebowe, brak miejsca na prawidłowy rozwój systemów korzeniowych, zanieczyszczenie powietrza to tylko niektóre z czynników negatywnie oddziaływujących na drzewa. O tym jak trudne jest utrzymanie drzew w dobrej kondycji wiedzą służby zajmujące się zielenią.
W odpowiedzi na liczne zapytania w powyższej tematyce firma Dendros zaprasza na szkolenie, którego celem jest przedstawienie w kontekście badań i doświadczeń, zagadnień związanych z funkcjonowaniem zadrzewień miejskich w trudnych warunkach siedliskowych. Zaprezentowane zostaną czynniki wpływające na wzrost drzew miejskich (w tym glebowe), dobór drzew miejskich i sposoby ich pielęgnacji. Osobno zostaną omówione zagadnienia związane z przesadzaniem drzew w tym celowość zabiegu, warunki jego przeprowadzenia i powodzenia. Wiedza teoretyczna zostanie poparta licznymi przykładami projektów już zrealizowanych w oparciu o dobre praktyki.
Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się zakładaniem i utrzymaniem zieleni miejskiej. W tym głównie do pracowników terenowych wydziałów ochrony środowiska, zarządów dróg miejskich, firm komunalnych i prywatnych zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją drzewostanów w mieście.
Szczegółowy program wraz z formularzem zgłoszenia dostępny jest na http://dendros.pl – zakładka aktualne imprezy
Więcej informacji: Dendros, Tel. 61 307 40 53;, mail: szkolenia@dendros.pl
Zgłoszenia przyjmowane są do 23 listopada 2012 roku.
Oferta specjalna: przy udziale dwóch i więcej osób uczestnictwo premiowane niższą ceną!
Opiekun merytoryczny i prowadzenie:
dr hab. inż. Jacek Borowski profesor nadzwyczajny SGGW. Opracował wraz z zespołem fotograficzną metodę oceny przyrostów drzew. Prezes Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i przewodniczący Rady Redakcyjnej Rocznika PTD.
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Dendros Zaprasza na szkolenie Prawne aspekty nasadzeń kompensacyjnych na podstawie ustawy o ochronie środowiskaZGŁOŚ SIĘ W GRUDNIU 2012 – ZAPŁAĆ W STYCZNIU 2013
30 stycznia 2013 r., Hotel Ikar, ul. Kościuszki 118, Poznań
Możliwość nałożenia wykonania nasadzeń kompensacyjnych może nastąpić w wielu wariantach. Zgodnie z postanowieniami art. 83 ust. 3 ustawy z 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów może być uzależnione od zastąpienia usuwanych drzew lub krzewów innymi roślinami w ilości nie mniejszej niż ilość usuwanych okazów. Natomiast w art. 4 tej samej ustawy przewidziana została możliwość odroczenia terminu płatności ustalonych w zezwoleniu opłat za korzystanie ze środowiska w przypadku zastąpienia usuwanych drzew i krzewów innymi. Z kolei w art. 86 ust. 1 pkt 7 tego samego aktu prawnego przewiduje się iż nie pobiera się ustalonych opłat za usunięcie topoli o obwodzie pnia powyżej 100 cm mierzonego na wysokości 130 cm należącego do gatunków rodzimych, jeżeli zostaną zastąpione w najbliższym sezonie wegetacyjnym drzewami innych gatunków. Czym zatem powinien się kierować organ wydający zezwolenie przy wyborze miejsca nasadzeń kompensacyjnych? Jakiego rodzaju powinny być nasadzenia w miejscu usuwanych drzew i krzewów? W jakich ilościach? Jakiej wielkości? Na te i szereg innych pytań z tego zakresu postaramy się odpowiedzieć podczas szkolenia.
Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana będzie licznymi przykładami rozwiązań praktycznych niepublikowanych orzeczeń sądów administracyjnych (analiza studium przypadków).
Opieka merytoryczna i prowadzenie: Krzysztof Gruszecki, radca prawny, który przez wiele lat był Sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy oraz etatowym członkiem SKO w Bydgoszczy. Autor komentarza do ustawy o ochronie przyrody.
Program i formularz zgłoszenia dostępne na http://dendros.pl
konto usunięte
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Witam! Polecam wszystkie kursy oraz seminaria organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów w Poznaniu.http://osto.pl
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Projektowanie placów zabaw i przestrzeni edukacyjnej dla dzieci11 kwietnia 2013 rok, Warszawa
Stworzenie idealnego placu zabaw bądź przestrzeni edukacyjnej to wyzwanie dla niejednego architekta. Cały proces projektowania jest złożony, składa się z szeregu zadań i elementów, których nie można pominąć aby wykonać projekt prawidłowo. Jak wdrożyć dobry pomysł, jakie urządzenia zastosować, jak odnieść się do warunków ukształtowania otoczenia aby projekt okazałą się atrakcyjny dla dzieci oraz ich opiekunów?
Tematyka warsztatów:
- zapoznacie się Państwo z typologią placów zabaw oraz z ich historią, ze szczególnym uwzględnieniem „złotego wieku autorskich placów zabaw”
- liczne, bogato ilustrowane przykłady będą źródłem inspiracji, pobudzą wyobraźnię, której upust będzie można dać w ćwiczeniach.
- podstawowe zasady projektowania przestrzeni dla dzieci, omówienie projektów na przykładach, spis literatury i interesujących stron internetowych to narzędzia, które umożliwią projektantom pracę w przyszłości.
Prowadzenie: Anna Komorowska - architektka krajobrazu i pedagożka. Wspólnie z Michałem Rokitą prowadzi pracownię k., która specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci (place zabaw, ogrody szkolne i przedszkolne, wnętrza, wystawy) oraz w edukacji architektonicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Współautorka zwycięskiego projektu „Naturalny plac zabaw” w konkursie Fresh Zone w ramach festiwalu ArtBoom w Krakowie. Autorka licznych publikacji na temat współczesnej architektury krajobrazu, placów zabaw i partycypacji dzieci w projektowaniu. Pisze książkę „Patchworkowy plac zabaw”
Oferta cenowa:
Cena za udział w warsztatach 615 brutto/os.
Specjalna oferta cenowa:
Dwie lub więcej osób płaci 553,50 brutto/os.* za udział w warsztatach!
Co trzecia osoba płaci tylko 153,75 brutto/os.* za udział w warsztatach!
Uwaga: do 26.03.br. istnieje możliwość przesłania pytania - problemu dotyczącego projektowania placów zabaw i przestrzeni edukacyjnej dla dzieci na adres mailowy szkolenia@dendros.pl lub fax 61 6244054 Odpowiedź zostanie udzielona podczas szkolenia!
*Cena dotyczy osób zgłoszonych od tego samego płatnika
Więcej informacji na stronie http://dendros.pl w zakładce aktualne szkolenia bądź pod nr tel. 61 307 40 53
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
VII Konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską10-11 kwietnia 2014r., Poznań
Organizator: Dendros – konferencje i szkolenia
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania
Współpraca: Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu
Opieka merytoryczna: prof. dr hab. inż. Marek Siewniak (Europejka Rada ds. Drzew)
Obecnie przekonanie o konieczności istnienia przyrody stało się tak powszechne, że często nie wymagane są w ogóle jej wartości estetyczne. Doprowadziło to do pewnych niepokojących postaw – „byle dużo, byle zielono”. Jak pogodzić szacunek dla kultury z szacunkiem dla przyrody? Odpowiedź na to pytanie postaramy się zaprezentować podczas kolejnej już edycji konferencji Zarządzanie Zielenią Miejską (m.in. III sesji) na przykładach, które potrafią nie tylko „mówić” o historii, sztuce i niezbywalnych wartościach w nich zawartych, ale także w nich trwać. Naszym celem będzie wywołanie dyskusji, propozycji wizji, nowych rozwiązań rewaloryzacji oraz kształtowania terenów zieleni w mieście z uwzględnieniem równowagi tych wartości.
Nie zabraknie również tematyki dotyczącej doboru drzew oraz krzewów do miejsc reprezentacyjnych, praktycznych rozwiązań, nowoczesnych technologii i produktów a ponadto ciekawych inspiracji. Wzorem poprzednich lat podczas konferencji zostaną przedstawione zalety oraz wady zarządzania, a także przepływu finansów na utrzymanie zieleni publicznej w wybranych miastach Polski z uwzględnieniem zmniejszających się przychodów i jednocześnie rosnących oczekiwań społecznych.
Jednym z bardzo ciekawych punktów spotkania będzie sesja plenerowa, w trakcie której zwiedzimy wybrane tereny zieleni Poznania, a w nich urządzoną zieleń i dobraną małą architekturę.
Na zakończenie VII konferencji wśród Uczestników spotkania rozlosowana zostanie 6-dniowa wycieczka Austria-Słowacja-Czechy ufundowana przez Biuro Podróży Frater. Regulamin losowania i opis wycieczki dostępny jest na stronie http://dendros.pl
Zapraszamy serdecznie do udziału i wymiany poglądów!
Istnieje możliwość promocji firm i ich produktów podczas konferencji.
Program konferencji i formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie http://dendros.pl – zakładka aktualne szkolenia
Dendros: tel. 61 307 40 53, mail: szkolenia@dendros.pl
Beata
D.
Dyrektor ds.
konferencji i
szkoleń, Dendros -
konferencje...
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
SZKOLENIEPROBLEMY ZDROWOTNOŚCI
DRZEW I KRZEWÓW W MIEŚCIE
– PRZYCZYNY I MOŻLIWOŚCI ZAPOBIEGANIA
15 marzec 2016, Hotel Ikar, Poznań
Nadrzędnym celem wszystkich stosowanych metod ochrony roślin powinno być długotrwałe utrzymanie zdrowotności roślin w środowisku miejskim. Wymaga to bardzo kompleksowego podejścia i zaangażowania specjalistów z wielu różnych dziedzin. Złożoność problemu jest na tyle duża, że wszelkie indywidualne działania mogą czasami przynieść wiele szkody. Nie da się również ująć całościowo wszystkich niezbędnych elementów wpływających na kondycję rosnących w mieście roślin. Im więcej jednak czynników uwzględni się zarówno w procesie projektowania, jak i później podczas pielęgnacji, tym rzadziej trzeba sięgać po ostateczność jaką zawsze było, i jest, stosowanie chemicznej metody ochrony. Podczas szkolenia przedstawione zostaną najaktywniejsze szkodniki drzew i krzewów, a także wybrane sposoby technik iniekcyjnych stosowanych w ochronie przed agrofagami. Nie zabraknie również warsztatów z rozpoznawania chorobowego zagrożenia objawów chorób najczęściej występujących na drzewach i krzewach.
Spotkanie poprowadzi dr inż. Janusz Mazurek - aktywny członek Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych. W swojej działalności stawia przede wszystkim na wartości merytoryczne.
Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana będzie licznymi przykładami zdjęć i rozwiązań praktycznych, a materiały będą w formie płyty CD.
Zgłoszenia przyjmowane są do 29.02
Cena udziału w szkoleniu 520 zł netto +23% vat
Szkolenia finansowane ze środków publicznych zwolnione są z VAT (Art.43 ust.1 pkt. 29 Ust. o vat)
ZGŁOŚ SIĘ NA SZKOLENIE I WYGRAJ KSIĄŻKĘ:
Szczegółowy program i formularz zgłoszenia na http://dendros.pl
Organizator:
Dendros – konferencje i szkolenia
Tel. 61 307 40 53
Mail: warsztaty@dendros.pl
Miłosz
Kałuża
Doradca
techniczno-handlowy
Euro Pro Group
Temat: OGŁOSZENIA - szkolenia, kursy branżowe
Szkolenie z wykonywania badań termowizyjnych z międzynarodowym dyplomem ITC.Program szkoleniowy oparty na modelu wypracowanym na podstawie wieloletniego doświadczenia firmy FLIR , stosowanym w ośrodkach szkoleniowych ITC na całym świecie z termografii.
PODSTAWY TERMOGRAFII
Korzystasz z kamery termowizyjnej ale nie wiesz czy wykorzystujesz jej pełne możliwości? Nigdy nie miałeś styczności z termografią, a chcesz zacząć – te szkolenia są właśnie dla ciebie!
BADANIA TERMOWIZYJNE W ENERGETYCE
Periodyczne badania dają efekty tylko wtedy gdy poprawnie je przeprowadzimy na szkolenia z tego zakresu zapraszamy kierowników działów utrzymania ruchu, inżynierów UR, automatyków, techników UR, osoby odpowiedzialne za infrastrukturę techniczną zakładów produkcyjnych, osoby odpowiedzialne ze utrzymanie sieci elektroenergetycznych, instalatorów, elektryków, energetyków, mechaników.
Więcej informacji https://www.europro.com.pl/szkolenia/
Podobne tematy
Następna dyskusja: