Artur Kośka

Artur Kośka Szef, Arbes bis

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam mam pytanie czy ktoś robi remanent za pomocą skanera kodów?Jeżeli tak to prosił bym o jakąś podpowiedz jakiej marki skaner czy do tego jeszcze jest potrzebny jakiś program ?
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Programy w wariancie prestiż obsługują kolektory danych (lista modeli współracujących dostępna na stronie (http://www.wapro.pl/wapro/sprzedaz-magazyn#tabs3).
Taki kolektor może być używany do remanentów i do zwykłych dokumentów, nie jest wymagane do tego oprogramowanie zewnętrzne aczkolwiek niektórzy producenci dostarczają też jakiś soft do współpracy ale bardziej na zasadzie sterownika niż gotowej aplikacji do ewidencji.

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Ja tworzę w tej chwili oprogramowanie dla skanera (kolektora danych) przy pomocy którego będzie można inwentaryzować magazyn. Program jest przeznaczony na nowoczesny kolektor na Androidzie htk38 https://allegro.pl/przemyslowy-kolektor-danych-mobipad-...
Oprócz inwentaryzacji skaner wykorzystywany jest do wydawania towarów z WZ-ki (skanowany jest kod kreskowy zawierający nr WZtki automatycznie zostają wczytane wszystkie pozycje z tego dokumentu) Tutaj mamy 2 tryby pracy KOMPLETACJA- służy do odkładania towaru do wydania, oraz WYDANIE za pomocą którego sprawdzamy odłożony towar i generujemy protokół rozbieżności.)
Posiada też funkcje pomocne przy przyjmowaniu dostawy. Wystarczy że dostawca dostarczy nam fakturę w formie pliku XML. Faktura jest wczytywana do skanera i po zeskanowaniu wszystkich dostarczonych towarów można wygenerować protokół rozbieżności.
Dzięki kolektorowi można zaoszczędzić mnóstwo czasu pracowników magazynowych a dodatkowo eliminuje się pomyłki prawie do zera. Wszystkie operacje WYDANIA oraz PRZYJĘCIA towaru na magazyn są archiwizowane w bazie danych i można je weryfikować w dowolnym momencie.
Program w przyszłości będzie również posiadał tryb PÓŁKOWANIE za pomocą którego zapisywana będzie do bazy lokalizacja produktu na magazynie i przy KOMPLETACJI wydania towaru pracownik będzie miał wyświetlane na ekranie kolektora np. nr regału i półki na której leży produkt jak również optymalizowana będzie droga jaką musi pokonać pracownik na magazynie żeby skompletować towary z danej WZtki.

Kolektor na który jest tworzone oprogramowanie posiada funkcje zwykłego smartphona tak więc może służyć do telefonowania oraz robienia zdjęć produktów (np. uszkodzonych) i dołączania ich do np. PRZYJĘCIA. Może też zdalnie się łączyć z magazynem (przez internet) i tak jak w przypadku firm kurierskich WYDANIE realizować nie na magazynie a bezpośrednio u klienta co może służyć jako potwierdzenie wydania towaru klientowi.
Specyfika każdego przedsiębiorstwa jest różna i oprogramowanie dostosowujemy do potrzeb konkretnego klienta. Służymy też doradztwem w kwestii wyboru optymalnego rozwiązania zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i oprogramowanie.

Dodatkowo Kolektor może bezpośrednio drukować etykiety np. dla produktów które mają nieczytelny kod kreskowy lub w ogóle nie posiadają kodu kreskowego np. przy użyciu takiej drukarki Godex G300 https://www.morele.net/drukarka-etykiet-godex-g300-ther...

Oprogramowanie współpracuje z Magiem WAPRO (wszystkie aktualne wersje) ale nie ma najmniejszego problemu aby zastosować go dla innych programów magazynowych.Ten post został edytowany przez Autora dnia 20.09.18 o godzinie 09:24

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Właśnie testuję wykonywanie remanentu przy użyciu kolektora danych. Wf-mag ma wbudowaną obsługę kolektora "plik tekstowy" i właśnie przy jego wykorzystaniu wykonuję inwentaryzację ale niestety pojawiły się POWAŻNE problemy.
Ale zacznę od początku. Inwentaryzację wykonuję zgodnie z poniższym schematem
1. Okno lista remanentów roboczych
2. Dodaj
3. Zaznaczam "zeruj stany po"
4. Dodaj
5. Ustawiam filtr na artykuły Stan od 0,0001 do 99999,0000 zaznaczam wszystkie odfiltorawane i dodaję do remanentu
6. Odznaczam "zeruj stany po"
7. Kolektor Ctrl+K
8. Nowa transmisja (wcześnie w ustawieniach firmy musiałem dodać urządzenie zewnętrzne/kolektor/plik tekstowy
9. Po zakończeniu transmisji, zaznaczam wszystkie artykuły z transmisji i klikam wybierz alby dodać je do inwentaryzacji (Dla towarów które wcześniej dodałem zmienia się liczba stan Po inwentaryzacji, towary których nie ma na inwentaryzacji (czyli te których stan =0) zostają dodane)
10. Mag pobiera zawartość pliku zlokalizowanego w tym katalogu: C:\Users\(nazwa użytkownika)\AppData\Local\Temp\MGR_A.txt tak więc przed każdą transmisją zapisuję z kolektora dane do tego pliku.
11. Mam 3 transmisje( inwentaryzację równocześnie robiło 3 magazynierów przy użyciu 3 kolektorów), tak więc operację nr8 i nr9 powtarzam 3 razy. To co normalnie trwało zwykle cały dzień dla 10 osób 3 osoby zrobiły za 2 godziny, dodatkowo bez jakichkolwiek pomyłek których sprawdzanie zajmowało kilku osobom kolejny dzień lub nawet 2. Samo wprowadzanie "ręczne" zajmowało 4 osobom ok 4 godziny - tak więc oszczędności są widoczne natychmiast (przy jednej inwentaryzacji mogą wynieść kilka tysięcy złotych)

Niestety jak wspomniałem na początku pojawiły się PROBLEMY. Otóż okazało się że Mag nie wczytuje prawidłowo danych z plików kolektora i mimo trzykrotnego ponowienia wczytywania efekt za każdym razem był taki sam. Kilka produktów mimo że były ujęte w transmisjach, nie pojawiły się na inwentaryzacji (pliki sprawdziłem, transmisje sprawdziłem, zrobiłem naprawę bazy danych i nic, dalej to samo) Niestety byłem zmuszony napisać aplikację która porówna inwentaryzację z zawartością plików MGR_A.txt z których zostały wczytane rzeczywiste stany magazynowe. Wszystkim którzy korzystają z kolektorów danych sugeruję również sprawdzenie czy ilości zeskanowane przez kolektor są prawidłowo wprowadzone na inwentaryzację.
Sprawę zgłosiłem do producenta ale na razie odpowiedzi nie otrzymałem.
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Panie Zbigniewie, odpowiedź Pan dostał z prośbą o skierowanie tego typu zgłoszeń do działu serwisu tak jak się to odbyć powinno.
Zgłoszenie na około zostało przekazane do działu testów do weryfikacji i jak zostanie zweryfikowane to dostanie Pan odpowiedź jaki jest jej rezultat.
Nie opisuje Pan jak wygląda konfiguracja kodów kreskowych na których bazuje import z kolektora czy są to kody wpisane w podstawowe pole Kod kreskowy w edycji towaru czy bazuje Pan na kodach dodatkowych. Czy towary, które Pan ma mają kody kojarzone z jedną podstawową jednostką czy może do inwentaryzacji posługuje się Pan kodami skojarzonymi z jednostkami grupowymi np. opakowania.

Proszę o uzupełnienie tych informacji i jeszcze raz zwracam się z uprzejmą prośbą o zgłaszania problemów, które wg Pana są pilne do działu help desk bo przypominam, że to forum nie jest oficjalnym kanałem zgłaszania problemów i raczej zaglądamy tu przy okazji aniżeli siedzimy i czekamy na zgłoszenia :)Ten post został edytowany przez Autora dnia 13.12.18 o godzinie 09:03

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Poniżej informacje o które Pan prosił:
"Nie opisuje Pan jak wygląda konfiguracja kodów kreskowych na których bazuje import z kolektora czy są to kody wpisane w podstawowe pole Kod kreskowy w edycji towaru czy bazuje Pan na kodach dodatkowych." - Nie za bardzo rozumiem o czym Pan pisze. W tabeli artykul znajduje się pole kod_kreskowy którego jak mniemam pobierany jest kod który wyświetla się w oknie podglądu artykulu i jest opisany jako domyślny kod kreskowy. Kody kreskowe są przechowywane w tabeli kody_kreskowe (również też te domyślne) - nawiasem mówiąc nie wiem po co to pole w tabeli artykul może Pan wyjaśni.

Wszystkie kody które używamy są skojarzone z podstawową jednostką, ilością 1. Przy okazji co się stanie jeśli dodamy kod dla którego nie wybierzemy jednostki?
Niezależnie od rodzaju jednostki lub ewentualnego przelicznika na transmisji w kolumnie ilość jest 1,0000 w kolumnie ilość do rozliczenia widnieje 0,0000 natomiast na inwentaryzacji w kolumnie Stan przed jest 1,0000 natomiast Stan po jest 0,000.
Nawet jeśli było coś namieszane z ilościami czy jednostkami taka sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna . Jeśli coś jest nie tak to program powinien nam to zakomunikować a nie "zjadać towary".

Przykładowy produkt który sprawdzałem, ma kod kreskowy, jest kod typu EAN13, kod ten znajduje się w tabeli artykul jak również w tabeli kody_kreskowe. Jest to jedyny kod, jest domyślny, jednostka - szt, przelicznik - 1,000
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Tabela kody_kreskowe była dodana dużo później niż pojedyncze pole w artykule. Kiedyś działanie czytnika było ograniczone właśnie tylko do tabeli podstawowej. W trakcie rozwoju pole zostało przerobione na skojarzone ze słownikiem ale bez konieczności przenoszenia ręcznego kodów do tabeli kody kreskowe, które było bardziej rozbudowane bo potrafiło kojarzyć jednostki dodatkowe.
Samo pole z tabeli artykuł służy również do wyświetlania tego kodu na liście czego nie ma z kodami z tabeli kody kreskowe.
Jak jej Pan nie wybierze to program powinien wziąć domyślną jednostkę.
Wstępne wyniki działu testów nie potwierdzają efektu zjadania towarów, ale chłopaki szukają dalej. Jeśli się nie uda to możemy ewentualnie przeanalizować problem na Pana danych.

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Okno kod kreskowy na formularzu Artykuł jest nieaktywne czyli nie można do niego wprowadzić wartości. Co ciekawe zdarzyło się że na formatce w tym polu był wpisany kod, natomiast w oknie kody kreskowe go nie było i np. czytnik nie był w stanie znaleźć tego artykułu (rozumiem że przeszukuje po tabeli kody_kreskowe) .
Takich błędów w inwentaryzacji jest sporo (kilkadziesiąt a inwentaryzacja zawiera ok 5500 pozycji. Na razie nie udało mi się znaleźć wspólnego mianownika dla tych przypadków.

PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 13.12.18 o godzinie 12:59
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Okno teraz jest nieaktywne ale przez wiele lat było - tak jak pisałem kiedyś było to pole plus słownik i od razu w tym miejscu można było wpisać kod. Potem zostało to zunifikowane i obecnie jest słownik i rozbudowana funkcjonalność od strony czytników.

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Na 5500 pozycji 88 błędnie przeniesionych z Kolektora.
Na jednym towarze który pochodził z 2 dostaw w sumie 2 szt, w pliku z kolektora też jest 2 szt i jedną sztukę dodał do inwentaryzacji a drugiej już nie dodał.

Pozdrawiam

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Czy udało się serwisantom coś ustalić? Ja sprawdziłem na różne sposoby i niestety nie udało mi się znaleźć żadnej zależności pomiędzy nieprawidłowo wczytywanymi pozycjami.
Błędów prawie na pewno nie powoduje plik z którego jest pobierana transmisja. Dowodem tego jest wczytywanie "częściowe" (np. Stan na magazynie jest 9, przy czym towar pochodzi z 2 dostaw (7 szt i 2szt), 2 sztuki są poprawnie dodawane do remanentu a pozostałe 7 nie są dodane. Raczej też nie upatrywałbym błędu również w sposobie wprowadzenia kodu kreskowego.

Jeśli serwisantom nie uda się znaleźć błędów to te pozycje błędne będziemy musieli wprowadzić ręcznie.

PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 17.12.18 o godzinie 09:25
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Dział testów weryfikował ten temat i jedyny wniosek jaki jest to sytuacja, że pozycje nie są importowane kiedy na etapie przenoszenia system stwierdzi, że nie mają albo uzupełnionej jednostki albo indeksu.
Problem jest taki, że w trybie grupowego przenoszenia (poprzez zaznaczenie) system nie informował o tym tak jak robi to przy pojedynczym przenoszeniu tylko własnie pomijał te pozycje.
Proszę zatem sprawdzić u siebie te pominięte pozycje czy to jest taki efekt, do tego wypuścimy poprawkę i to jest jedyny problem jaki namierzyliśmy czyli brak ostrzeżenia ale sam fakt nie przenoszenia jest prawidłowym zachowaniem.

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Witam,

Błąd musi tkwić jeszcze gdzie indziej ponieważ tak jak pisałem :
1. Dzieje się tak zarówno jak zaznaczam artykuły z danej transmisji jak i w przypadku gdy artykuły nie są zaznaczone a jedynie jest podświetlona transmisja.
2. Błędy występują zarówno dla towarów o ilości =1 (czyli towar pochodzi z jednej dostawy) jak i w przypadku gdy towary pochodzą z różnych dostaw i np:
stan=6szt w transmisji Ilość = 6
po przesłaniu na dokument :
w transmisji Ilość do rozliczenia = 0
na remanencie w rozbiciu na na 2 dostawy jest
Stan = 4 , Stan po = 0
Stan = 2, Stan po = 2
czyli dla jednej pozycji na remanencie ilość została wczytana z transmisji a dla innej już nie, czyli nie zależy od ustawień w kartotece dla danego artykułu.

PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 19.12.18 o godzinie 09:28
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Tak jak pisałem wcześniej innego przypadku nie potwierdziliśmy, może jest to specyfika danych - może szybciej będzie przeanalizować Pana konkretne dane niż rozmawiać o rezultacie.

Temat: Remanent za pomocą skanera kodów

Artur K.:
Witam mam pytanie czy ktoś robi remanent za pomocą skanera kodów?Jeżeli tak to prosił bym o jakąś podpowiedz jakiej marki skaner czy do tego jeszcze jest potrzebny jakiś program ?

Cześć,

można doczytać albo zapytać tutaj: https://idmag.pl/kolektor-danych-honeywell-ct60-xp-ct60...



Wyślij zaproszenie do