Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Po kilku tygodniach poszukiwań udało się nam znaleźć program magazynowy który spełnił nasze wymagania.
Jest nim WF-MAG. Zobaczymy jak będzie wyglądało to małżeństwo.
Mamy dwie sprawy do wyjaśnienia przed pełnym wdrożeniem. W Kartotece są kolumny:
- C. zakupu netto wal.
- C. zakupu brutto wal.
oraz
- Cena zakupu netto
- Cena zakupu brutto
Proszę spojrzeć na zdjęcia jak wyglądają te 4ry powyższe ceny kiedy cena sprzedaży jest równa cenie zakupu (pierwsze) oraz kiedy cena sprzedaży jest większa od ceny zakupu (drugie).

Obrazek


Obrazek

Dla wyjaśnienia dodam że cena bazowa 29,72PLN wynika z dodania do kosztów towaru w 6,5USD dodatkowych kosztów jak cło i transport wynikających z SADu. Stąd nie jest ono prostym przelicznikiem USD na PLN.
Pytania są następujące:
1.Jak wyliczana jest kwota C. zakupu brutto wal. bo nie jest to +23% od ceny C. zakupu netto wal.? Dziwi mnie różnica między kolumną C. zakupu brutto wal. a Cena zakupu brutto? Obie są w PLN.
2.Dlaczego kolumny C. zakupu netto wal. i C. zakupu brutto wal. są w PLN a nie w walucie?
3. Dlaczego kolumna C. zakupu brutto wal. zmienia swoją wartość kiedy cenę sprzedaży PLN ustawiamy na większą od ceny zakupu?
4. Dlaczego kolumny waluta zakupu i sprzedaży są puste?
W Kolumnach Kartoteki brakuje nam kolumny Cena w walucie obcej czyli w tym przypadku pozycji 6,5USD.
Widzę że jest to tutaj:
select c_zakupu_netto_wal,c_zakupu_brutto_wal from dbo.ARTYKUL
Doszedłem do tego że da radę to dodać poprzez dodanie funkcji w Polach dodatkowych.
Jak należało by to konkretnie zrobić bo stworzyłem funkcję ale nie działa poprawnie:
create function [dbo].[c_zak_net_wal]
(
@c_zak_net_wal numeric
)
Returns varchar(20)
as
begin
declare
@c_z_n_wal varchar(20)
select @c_z_n_wal=c_zakupu_netto_wal from dbo.ARTYKUL
return (@c_z_n_wal)
endTen post został edytowany przez Autora dnia 11.12.16 o godzinie 01:02
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Powiem tak, niestety nie wiem jakie ustawienia ma Pan jeszcze pod spodem w zakładkach ale nie zaobserwowałem takich przypadłości jakie Pan opisuje.

Wyedytowałem istniejący towar w kartotece wpisałem mu cenę zakupu w walucie. System poprosił o podanie waluty i od razu po zapisaniu widzę zarówno uzupełnioną walutę jak i kwoty wyrażone w walucie a nie w PLN.
Co do przeliczników to proszę zwrócić uwagę, że na zakładce 2 formatki edycja ceny artykułu może Pan wskazać względem jakiej ceny zakupu mają się przeliczać ceny.

Co do funkcji to po pierwsze jest źle napisana i w tej formie to pobiera ona Panu jakąś losową cenę z tej tabeli a nie dla danego artykułu. Funkcja nie ma parametru, który pobierał by dane per wskazany wiersz.
Po drugie wątpię aby to rozwiązało Pana problem - jak zrozumiałem oczekiwaniem jest aby cena była widoczna na litach natomiast funkcje używane w polach dodatkowych wyświetlają się (są obliczane) tylko w momencie wejścia w daną formatkę pól dodatkowych czyli np. na wybranym towarze robi Pan popraw a potem Pola dodatkowe lub od razu z listy wywołuje Pan formularz pól per dany towar.
Nie wyliczane one są dla każdego wiersza w momencie wyświetlania list. Wynika to z faktu, że mechanizm funkcji skalarnych w SQL Server jest mega obciążający i uruchamianie go dla każdego rekordu po prostu zabija wydajność dlatego nie projektuje się tak systemu aby tego typu rozwiązani umieszczać na liście.

Rozwiązaniem dla Pana może być np. jakiś mechanizm uruchamiany na żądanie jako operacja dodatkowa lub też jakieś gniazdo w wariancie Prestiż plus, które obliczy dla wszystkich towarów te ceny i uzupełni je w polu dodatkowym jako wartość stała, wtedy będzie Pan ją widział na listach.
Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Dziękuje Panie Krzysztofie za odpowiedź.
Jednak problemy opisane w pkt 1..4 nie są wyssane z palca tylko występują.
Towar został wprowadzony poprzez SAD (kurs 1USD=3,801PLN) i wciągnięty PZ'tką na magazyn na czystą bazę WF-MAGa. Zatem nie ma tutaj jakiś specjalnych zmian czy modyfikacji które wprowadziliśmy.
Do czas obejrzenia kartoteki wszystko się pięknie w programie zgadzało.
Załączam jeszcze dodatkowe zrzuty z pokazaniem iż towar jest wprowadzony poprawnie:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Na razie traktujemy to jako błąd programu skoro nie wiadomo jak program wylicza poszczególne pozycje i wstrzymujemy się z jego wdrożeniem.
Cały czas otwarte są wszystkie kwestie 1..4 o które pytamy powyżej. Może ktoś będzie w stanie nam to w dokładnie 100% wyjaśnić.
Całkowicie nie rozumiem jak można opisywać kolumny jako walutowe :
- C. zakupu netto wal.
- C. zakupu brutto wal.
skoro wszystkie wartości podawane są w PLN a do tego identyczne kwoty czy to brutto czy netto. Jakiś misz-masz.
Tak, VAT jest 23% wstawiony przy zakupie (SAD) i sprzedaży (kartoteka) więc tutaj nie ba obaw iż została wstawiona jakaś stawka 0%.
Co do funkcji rozumiem. Tak funkcja zwraca losową wartość i jest źle napisana. Może niepotrzebnie za to od razu się zabrałem. Zmienię pytanie. Czy gdzieś opisujecie w dokumentacji jakiś prosty przykład dodawania w kartotece parametru towaru którego domyślnie nie na liście kolumn. Chodzi o tą rdzenną wartość w USD. Jest to identyczna wartość jak inne wyciągane z bazy w celu wyświetlenia kolumn kartoteki. Do tego wartość USD jest niezmienna tj po zakupie nikt jej nie będzie zmieniał. Zatem jednym czy drugim sposobem nie powinno tutaj dość do obciążenia bazy.

Czy jako dostawca oprogramowania realizujecie takie dodatki? Jeżeli taki to ile dni mniej więcej trwa wdrożenie takiej zmiany (tak chodzi o tą kolumną w USD) i jak się z wami skontaktować w tym zakresie?
Chętnie podejmiemy współpracę z firmami zewnętrznymi o ile Państwo tj Asseco nie świadczą takich usług.
Mariusz Dobrzelewski

Mariusz Dobrzelewski właściciel MD-SOFT

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Witam

Proszę przywrócić domyślną konfigurację kolumn kartoteki asortymentowej. Prawy przycisk myszy - konfiguracja kolumn - domyślne - zapisz.

Sprawdzić, jeśli wartości uzupełnią się prawidłowo, zmienić jeszcze raz konfigurację na pożądaną.

Pozdrawiam

Mariusz Dobrzelewski
http://md-soft.pl
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Konfiguracja kolumn tu raczej nic nie zmieni.
Wykonałem taki test na jednej pozycji z nowo utworzonym towarem import przez SAD i nie zaobserwowałem takiego problemu. Po takim imporcie cena zakupu w walucie domyślnie się nie ustawia więc musiała być ustawiana potem przez edycje towaru.
To co mi jeszcze przychodzi do głowy to nieuzupełnione kursy na moment wprowadzania cen i zastosowanie przelicznika 1.
Proszę sprawdzić czy jak Pan po prostu edytuje ten towar i wskaże Pan ponownie brak ceny w walucie a potem ponownie Pan ją włączy i ustawi ręcznie na jakąś cenę X to czy po zapisaniu w kolumnie będzie to wyrażone w PLN czy w walucie?
Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Panie Mariuszu bingo.
Wystarczyło przywrócić układ kolumn do domyślnego układu i wszystko powróciło do poprawnych wartości. Cena zakupu towarów w USD a ceny sprzedaży w PLN. Wszystko liczy się poprawnie.
Załączam zdjęcie:
Obrazek

Nie wypełniona jest kolumna waluty ceny sprzedaży ale domyślam się że założeniem producenta oprogramowania było wypełnianie tej kolumny walutą o ile waluta sprzedaży jest inna niż bazowa PLN.
Panie Mariuszu. Coś mi nos podpowiada że z taką sytuacją się Pan już spotkał i nie był to ślepak?
Ciekawi mi powód/scenariusz który przeszedłem wprowadzając towar na magazyn iż doprowadziło to do takiego zamieszania.
Pan Krzysztof pisze "To co mi jeszcze przychodzi do głowy to nieuzupełnione kursy na moment wprowadzania cen i zastosowanie przelicznika 1."
Powiem tak. Towar wprowadzałem na magazyn poprzez SAD. Po wpisaniu pozycji SADu przypisuje się pozycjom towar z magazynu (fajna funkcja które próżno szukać u konkurencji). Ponieważ ja towaru na magazynie nie miałem to tworzyłem pozycje towarowe i dodawałem je do pozycji SADu ... ale tym pozycjom/produktom od ręki nie dodawałem wartości w USD. Czyli na samym końcu po wejściu w kartotekę produktów kolumnę cena netto/brutto w USD miałem pustą.

Obrazek

Nadałem więc wszystkim produktom już w kartotece cenę w USD

Obrazek

ale po tym wprowadzeniu cena w kolumnach z walutą pojawiła się w PLN. Stąd też przyczyna tego tematu. Może jest to jakaś wskazówka dla Asseco do weryfikacji tego przypadku bo gdzieś program się pogubił ... jeżeli tylko reset kolumn wystarczył do rozwiązania problemu.
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Cieszę się że Mariusz wskazał dobre rozwiązanie, ja osobiście nie spotkałem się błąd wyświetlania zawartości objawił się w ten sposób. Zazwyczaj jeśli taka sytuacja ma miejsce to w kolumnie wyświetlane są wartości -1 a nie wartości z innej kolumny - ale najważniejsze, że ktoś już to przerobił i wskazał rozwiązanie.
Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

W środę był u nas wdrożeniowiec WF-Mag. Wprowadzaliśmy towar tą samą drogą i wystąpił ten sam błąd. Reset kolumn pomógł. Czy ten problem można gdzieś opisać i zgłosić? Martwi mnie to że jeżeli Pan Mariusz znał rozwiązanie to błąd ten istnieje od dość dawna i nie został usunięty.
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Oczywiście może Pan to opisać tu lub bezpośrednio na serwis.wapro@assecobs.pl
Adam Polech

Adam Polech Główny Architekt
Oprogramowania,
Asseco Business
Solution...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Testujemy dobrych kilkadziesiąt minut i nic takiego się nie dzieje.
Czy mógłby Pan nagrać krótki filmik i wysłać go na serwis.wapro@assecobs.pl
Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Tak oczywiście przygotuję i prześlę.
Jak najszybciej skasować bazę testową WAPRO WF-MAg aby odtworzyć scenariusz na czystej instancji.? Myślę tutaj o mechanizmach usuwania struktur przygotowanych przez Państwa.
Czy zrobić to poprzez "Administrator WF-Mag" i usuń wszystkie bazy Asseco WAPRO?Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.12.16 o godzinie 21:57
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Najprościej może Pan usunąć całą bazę i utworzyć nową za pomocą Administratora baz danych. Wtedy oczywiście wszystkie dane (wszystkich programów z tej bazy) itp zostają utracone i program jest w stanie zerowym.
Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Witam,
No cóż trochę czasu zajęło nam wdrożenie programu ale jesteśmy kilka dni przed nim.
Przy testowym jeszcze wprowadzaniu SADu kolejny raz pojawił się ten sam błąd co w tym wątku tzn ceny zakupu netto i brutto towaru w walucie są puste. SAD jest wprowadzony poprawnie bo sprawdzaliśmy same cenny netto i brutto w PLN. Zgadzają się z tym co powinno wyjść. Kolumny z cenami w walucie są jednak puste. Baza SQL w wersji 2014. Jest to czysta baza tylko z tym jednym SADem. Możemy ją przesłać zarchiwizowaną do Asseco lub wystawić Państwo na naszym serwerze. Jeżeli tak to jaki byłby odpowiedni adres mailowy do kontaktu .... chyba że jest szybki pomysł jak to naprawić. Ten z tym resetowanie kolumn z tego wątku nie działa.


Obrazek


Nie wiem tylko dlaczego podczas edycji ceny pole z ceną w walucie jest puste?


Obrazek
Ten post został edytowany przez Autora dnia 06.07.17 o godzinie 02:55
Adam Polech

Adam Polech Główny Architekt
Oprogramowania,
Asseco Business
Solution...

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Kolumny są puste, ponieważ w kartotece asortymentowej w zakładce walutowe ceny zakupu
jest pusty symbol waluty. Sad automatycznie uzupełnia cenę walutowa zakupu i symbol waluty z sadu pod warunkiem, że asortyment ma ustawiony znacznik modyfikacji cen zakupy, data ostatniej modyfikacji jest mniejsza niż data sadu i symbol cena walutowa zakupu jest wypełniony.
Roman J.

Roman J. CEO Reball
Technology Sp. z
o.o.

Temat: Pole dadatkowe w kartotece oraz ceny w walucie

Witam, dziękuje za pomoc. Udało się tzn. ceny się pojawiły ale samo rozwiązanie nie wiem czy dobrze zrozumiałem wiec zapytam.
Ja wprowadzałem SAD na czystej bazie danych.
Kategoria asortymentowa OGÓLNA którą podpiąłem do produktu ma ustawione "brak modyfikacji" dla zmiany ceny i przy każdej próbie zmiany program na tej i każdej nawet nowej kategorii nie jest w stanie przestawić tej opcji na żadną z poniższych. Nie zapisuje tej opcji a trwale (bo tak z poprzedniej wypowiedzi zrozumiałem że ma się zapisywać podczas wprowadzania SADu) ale o tym później.
Wprowadzając SAD z kwietnia wybrałem walutę USD a następnie podczas wciągania produktów na SAD stworzyłem je w Artykułach nie ustawiając waluty. Trudno mi znaleźć przyczynę dla której program nie jest w stanie sam zaznaczyć tej opcji skoro w SADzie wszystkie produkty są w walucie USD i powinien sam uaktywnić walutę na tym nowym produkcie jeżeli dla niego wprowadzany jest SAD w USD.
W przeciwnym wypadku prowadzi to do takiej sytuacji iż po wprowadzeniu SADu w USD o ile na nowych produktach które się podczas jego wprowadzania wprowadziło nie zaznaczyło się waluty i jakieś dowolnej wartości produktu w USD "tylko na chwilę" to trzeba wejść na produkty i tak właśnie zrobić a następnie w SAD ponownie i go ponownie zatwierdzić. Tak to było w moim przypadku. Wtedy ceny ustawiają się poprawne.
Bardzo pokręcone. Nie wiem cały czas dlaczego SAD sam nie zaznacza waluty i nie wpisuje kwoty netto nowego produktu podczas jego wprowadzania. Może pomogą mi to Państwo zrozumieć? Może jest jakiś inny powód takiego działania?
Jeżeli powodem jest niezaznaczenie na kategorii asortymentowej jednego z parametrów:
-brak modyfikacji ( <<<< obecnie ustawione na stałe bez możliwości zmiany)
-ustaw domyślną cenę i narzut dla wszystkich artykułów
-ustaw domyślną cenę (bez przeliczania cen)
-ustaw znacznik modyfikacji cen – ustawi na każdej z cen znacznik
... t powiem że nie wiem jak to zmienić na stałe lub wywołać podczas wprowadzania SADu.

Dodatkowo mam jeszcze sugestię którą mogę przesłać do wskazanego działu.
W oknie SADu przy jego wprowadzaniu nie ma szansy zwiększyć okna?
Dwie trzy linie to za mało na obecne czasy. WFMaga za porządne pieniądze nie kupuje Kowalski tylko firmy gdzie SAD ma kilkadziesiąt pozycji. Suwaki to złe rozwiązanie na obecne monitory HD, 4K itp. Męczymy się okrutnie.

Obrazek
Ten post został edytowany przez Autora dnia 08.07.17 o godzinie 23:37

Następna dyskusja:

Aktualizacja ceny zakupu w ...




Wyślij zaproszenie do