Temat: Z którego serwisu społecznościowego korzysta Pani/Pan...
Roman Wojtala:
Działająca od kwietnia 1996 roku strona internetowa ASTROMAN
odwiedzana jest niemal wyłącznie przez osoby posiadające co najmniej kilkuletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w zachodnich i japońskich korporacjach inwestujących w tej części Europy oraz w dużych bankach i funduszach inwestycyjnych.
Są to osoby o wysokiej i bardzo wysokiej sile nabywczej oraz inwestorzy i przedsiębiorcy.
Dlatego wybór 10 serwisów społecznościowych objął serwisy:
BEBO.GAZETA.PL
FACEBOOK.COM
GOLDENLINE.PL
GRONO.NET
LINKEDIN.COM
MYSPACE.COM
NASZA-KLASA.PL
OGNIWO.PL
ORKUT.COM
PROFEO.PL
Spośród serwisów odpowiadających temu targetowi, wykluczono między innymi serwisy społecznościowe
BIZNES.NET
XING.COM
z uwagi na zbyt niski poziom popularności w tym targecie, w stosunku do powyższej 10-tki.
Umieszczanie w 10-cio pozycyjnej sondzie serwisów społecznościowych takich, jak:
FOTKA.PL
MOJAGENERACJA.PL
LAST.FM
HI5.COM
byłoby całkowicie pozbawione sensu, z uwagi na ich zupełnie inny target.
Wyniki sondy na pewno nie dowartościowały by tych serwisów – niezwykle użytecznych i popularnych głównie wśród młodzieży.
Bardzo serdecznie pozdrawiam Wszystkich
Roman Wojtala
Podstawowy błąd w doborze próby badawczej - przytrafia się najlepszym ;), to formułowanie niesprawdzonych założeń. Zakładanie jaką grupę obejmuje a jakiej nie obejmuje dany serwis społecznościowy bez poparcia konkretnymi badaniami jest błędem badawczym. Pan zwraca uwagę, że były wieloletnie i szczegółowe badania odnośnie tego, kto odwiedza stronę ASTROMAN. Czy były badania odnośnie tego jaką grupę (wiekową, zawodową itd)użytkowników obejmuje np. nasza-klasa, bebo, fotka? Wyciąganie wniosków na podstawie wiedzy potocznej, obserwacji własnej nic tu nie wnosi.
Pan bada popularność serwisów społecznościowych wśród konkretnej grupy - pracownicy korporacji itp., tak? Jeśli to pewne, że ta grupa bierze udział w badaniach, w porządku...
Nie można więc wykluczać pewnych serwisów społ., może okazałoby się, że wśród tej grupy ludzi są Ci, którzy mają profile na fotka.pl?;)Bo na jakiej podstawie założył Pan, że nie? Wiedzy własnej czy jakiś badań?
Zresztą, zostawmy to. Badania przy pomocy ankiety internetowej są popularne, ale niereprezentatywne i nie brane pod uwagę przy formułowaniu poważnych naukowych wniosków.
Gracjana Chojnacka edytował(a) ten post dnia 02.07.08 o godzinie 00:18