Temat: Transition Technologies S.A. laureatem Polskiego Produktu...

Konkurs jest organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz objęty honorowym patronatem Ministra Gospodarki. Jego celem jest szeroko zakrojona promocja innowacyjnych produktów, technologii oraz wynalazków.

Produkt SILO, autorstwa Transition Technologies - polskiej firmy z branży high-tech specjalizującej się w dostarczaniu najnowszych rozwiązań informatycznych, został nagrodzony w kategorii: technologia przyszłości w fazie wdrożeniowej.

SILO (Stochastical Immunological Layer Optimizer) to aplikacja przeznaczona do bieżącej optymalizacji punktu pracy procesów przemysłowych oraz projektowania i testowania przemysłowych układów regulacji. Dzięki modułowi SILO możliwa jest optymalizacja procesu produkcji jak np. poprawienie sprawności wytwarzania energii elektrycznej i ciepła na blokach energetycznych przy równoczesnym minimalizowaniu emisji szkodliwych NOx, CO i SO2. System SILO pozwala na optymalizację samego procesu spalania, poprawę regulacyjności obiektu oraz jednostkowego zużycia ciepła bloku. Obniża to koszty związane z samym procesem wytwarzania energii jak i z opłatami wynikającymi z emisji szkodliwych substancji. Dzięki zastosowaniu aplikacji SILO unikamy wymiany całego systemu automatyki, a jedynie dokonujemy jego modernizacji, co pozwala na znaczne zwiększenie efektywności istniejącej infrastruktury. SILO może być stosowane także jako optymalizator procesów redukcji zanieczyszczeń: odsiarczania FGD (Flue Gas Desulfurization), redukcji NOx: SCR (Selective Catalytic Reduction) i SNCR (Selective NON-Catalytic Reduction).

Do tej pory produkt SILO wdrożono w Polsce (Elektrownia Ostrołęka oraz Elektrownia Połaniec) oraz w USA (Elektrownia Newton, Elektrownia Wyman, Elektrownia Danscamer, Elektrownia Duke Allen, Elektrownia Huntington oraz Elektrownia Nearman). Obecnie prace wdrożeniowe są prowadzone także w Tajwanie w Elektrowni Tajchung.

Firma Transition Technologies za produkt SILO doceniana była już dwukrotnie. W 2006 roku otrzymała Srebrny Medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości i Nowych Technologii w Brukseli, natomiast w roku 2007 została nagrodzona Polskim Produktem Roku, przyznawanym przez miesięcznik Control Engineering Polska.

Konkurs "Polski Produkt Przyszłości" organizowany jest już po raz XII. W tym roku nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: technologia w przyszłości w fazie przedwdrożeniowej, technologia w przyszłości w fazie wdrożeniowej, wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej oraz wyrób przyszłości w fazie wdrożeniowej.

Więcej informacji o konkursie i laureatach na http://www.ppp.pi.gov.pl/Magda Kasperowicz edytował(a) ten post dnia 24.11.08 o godzinie 16:18