konto usunięte
Temat: Zaproszenie na warsztaty o uruchamianiu IPTV w sieci ETTH
http://plnog.pl/warsztaty-2009/wdrozenie-telewizji-cyf...*********************************
Warsztaty:
Jak wykorzystując technologię IPTV wdrożyć w swojej sieci cyfrową telewizję - i jeszcze na tym zarobić.
Miejsce i czas:
Kraków, 9 września 2009 r., od godziny 11.oo do 17.30, oraz od 20.oo do ... Smile
Opis problematyki warsztatów
Wielu operatorów, w swych rozważaniach nad strategią rozwoju zastanawia się czy technologia IPTV jest już na tyle dojrzała aby wprowadzając ją do swojej sieci możliwe było osiągnięcie sukcesu biznesowego. Dwa lata temu operatorzy skupieni w Śląskiej Grupie Telekomunikacyjnej uwierzyli, po czym rozpoczęli prace nad uruchomienie infrastruktury pozwalającej świadczyć usługi telewizji cyfrowej. Dziś w ich sieciach z powodzeniem oferowana jest usługa JAMBOX prezentująca się jako „Kablówka 3 Generacji”, w której oprócz typowych usług telewizji cyfrowej dostępne są usługi wykorzystujące szerokopasmowe łącze pracujące w obu kierunkach.
Śląska Grupa Telekomunikacyjna ma charakter otwarty. Usługi kreowane przez jej przedsiębiorstwo mogą być z powodzeniem wdrażane i rozwijane przez kolejnych operatorów pragnących na ich bazie budować pakiet własnych usług oferowanych pod własnymi markami. Współpraca wymaga uruchomienia odpowiednich łącz, uzgodnienia interfejsów, wynegocjowania umów – a więc uzgodnień na wszystkich 7 (a złośliwi mówią, że i 9) warstwach modelu ISO/OSI.
Tematyką warsztatów będzie współpraca – poczynając od multicastów (warstwa L1, L2), poprzez PIM-routery (L3, L4), zarządzanie usługami (L5-L7) do omówienia modeli biznesowych (B2B, B2C) oraz możliwości wejścia w akcjonariat spółki akcyjnej SGT S.A. (warstwa L8 a więc już poza inżynierskim ISO/OSI).
Warsztaty są przeznaczone dla lokalnych dostawców Internetu (ISP), w szczególności dla osób prowadzących przedsiębiorstwa operatorskie wykorzystujące technologie Ethernet w swoich sieciach dostępowych. Będziemy rozmawiać o problemach inżynierskich (styki, łącza, routery) oraz o problemach biznesowych (cenniki, rozliczenia, modele biznesowe, wzorce umów). W trakcie burzy mózgów będziemy starali się wymyślić nowe usługi, które możliwe są do zrealizowania na infrastrukturze, którą razem posiadamy, a które wykorzystają wszystkie możliwości jakie niesie za sobą prawdziwa sieć nowej generacji (NGN), działająca w pełni w IP, z prawdziwą, 100 megabitową przepływnością do i od abonenta.
Tematy poruszane na warsztatach:
* Jak działa sieć telewizyjna wykorzystująca IPTV?
* Gdzie można się wpiąć aby odebrać multicasty telewizyjne?
* Jak przebudować swoją sieć aby świadczyć w niej usługi telewizyjne?
* Jak funkcjonują sprawdzone już modele współpracy?
* Czy można współpracować z SGT na innych zasadach?
* Jak zaplanować wdrożenie usług telewizyjnych w swojej sieci przy współpracy z SGT?
* Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?
* Czy naprawdę na tym nie można zarobić?
Cele warsztatów
1. Dać pełną wiedzę potrzebną do podjęcia decyzji o wdrożeniu IPTV w swojej sieci.
2. Dać pełną wiedzę potrzebną do wyboru partnera przy wdrożeniu lub podjęcia decyzji o tworzeniu infrastruktury samodzielnie.
3. Przekonać, że SGT jest dobrym partnerem.
Warsztaty będą składać się z 4 sesji po 1,5 godziny, z przerwami na kawę i obiad (niektórzy zwą to lunchem). Dla bardziej wytrwałych przewidziana jest sesja piąta, wieczorna, przy piwku. Zaczynamy o godzinie 10.oo i pierwszą część kończymy o 17.3o. Część wieczorna zaczyna się o 20.oo
Agenda:
10.oo rozpoczęcie warsztatów, sesja I
11.3o przerwa na kawę
11.45 sesja II
13.15 przerwa na obiad
14.15 sesja III
15.45 przerwa na kawę
16.oo sesja IV
17.3o zakończenie warsztatów
20.oo sesja wieczorna, w Krakowie przy piwku
Rejestracja i cena
Rejestracją uczestniku prowadzona jest przez fundację PROIDEA. Koszt uczestnictwa wynosi:
250zł dla pierwszej osoby z danej firmy
Uwaga: Każdej kolejnej osobie z danej firmy przysługuje rabat 30%, który przyznajemy po otrzymaniu zgłoszenia
Kontakt do rejestracji:
http://proidea.org.pl/kontakt.html
Zajęcia odbywać się będą w sąsiedztwie lokalizacji konferencji PLNOG, a szczegółowe informacje zostaną dostarczone do 10 sierpnia 2009.
Osoby prowadzące:
* Wojciech Apel – członek Rady Nadzorczej SGT S.A. – ktoś kto przekonał 30 działających w Polsce operatorów, że telewizję można zrobić razem, z korzyścią dla wszystkich.
* Bartek Czardybon – prezes SGT S.A. – osoba odpowiedzialna za uruchomienie przedsiębiorstwa SGT, a więc stworzenie działających modelów biznesowych, procedur, zespołu i najważniejsze, sprzedawalnego od ponad roku produktu.
* Krzysztof Posmyk – dyrektor techniczny SGT. a więc osoba, która stworzyła infrastrukturę techniczną przedsiębiorstwa i zna się na odbiornikach, descramblerach i scramblerach, serwerach VOD, switchach i routerach oraz przesyłania zapakowanego w TS i IP sygnału MPEG.Wojciech Apel edytował(a) ten post dnia 30.07.09 o godzinie 15:17