Agnieszka Włoszczyna

Agnieszka Włoszczyna Kierownik działu PR,
Grupa 3S

Temat: Światłowodowy Bytom

Światłowodowy Bytom

Śląskie Sieci Światłowodowe zrealizują dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu światłowodową sieć WAN. Umowa na wykonanie sieci została podpisana 1 października. Sieć ta w ciągu 45 dni połączy pięć zewnętrznych jednostek urzędu z jego główną siedzibą przy ul. Parkowej. Dzięki temu Bytom stanie się pierwszym miastem aglomeracji górnośląskiej dysponującym siecią światłowodową o takiej rozległości i przepustowości.

- Sieć światłowodowa zapewni znacznie większą niż dotychczas przepustowość połączeń między różnymi jednostkami urzędu. Usprawni to istotnie obieg dokumentów - wszystkie, coraz częściej łącznie w obrazem elektronicznym dokumentu, rejestrowane są we wspólnej bazie zlokalizowanej w budynku głównym. Stworzone zostaną warunki do kontynuacji prac związanych z wdrożeniem portalu realizującego ideę "e-urząd", umożliwiającego interesantom, nie tylko bytomianom, załatwianie spraw urzędowych częściowo poprzez internet.

Zwiększenie przepustowości połączeń ułatwi również pracownikom jednostek zewnętrznych korzystanie z centralnego oprogramowania i danych, a także - pozwoli zoptymalizować archiwizację danych tworzonych przez jednostki.

Urzędowa sieć światłowodowa pozwoli z czasem skrócić czas załatwiania spraw urzędowych oraz ograniczy lub wręcz wyeliminuje konieczność odwiedzania urzędu w celu załatwienia sprawy. Jeżeli projekt zakończy się sukcesem rozważymy rozbudowę sieci - powiedziała Katarzyna Krzemińska-Kruczek, Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

- Cieszę się, że nasze sieci coraz cześciej znajdują zastosowanie w sektorze publicznym - mówi Zbigniew Szkaradnik, prezes Śląskich Sieci Światłowodowych - Nasza sieć liczy ponad 350 km i obejmuje 22 miasta aglomeracji śląskiej. Szybka realizacja projektu dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu możliwa jest właśnie dzięki istniejącej tu naszej sieci światłowodów. Połączymy wszystkie jednostki w ciągu 45 dni - dodaje.

***

3S jest operatorem telekomunikacyjnym działającym na terenie Śląska i Zagłębia. Operator buduje i udostępnia infrastrukturę światłowodową innym operatorom, dużym przedsiębiorstwom oraz instytucjom. 3S dysponuje siecią linii światłowodowych o długości 350 kilometrów. Infrastruktura Śląskich Sieci Światłowodowych pokrywa obszar 1500 km2 zamieszkany przez ponad 2 miliony mieszkańców aglomeracji śląskiej. Sieć obejmuje swym zasięgeim 22 miasta regionu.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://3s.pl
Marek Powała

Marek Powała Kierownik Działu
Analiz, Polkomtel
S.A.

Temat: Światłowodowy Bytom

No ja tylko moge dodac, ze szkoda ze takich TKP nie ma wiecej w Polsce.

Pozdrawiam
Marek

konto usunięte

Temat: Światłowodowy Bytom

Marek P.:
No ja tylko moge dodac, ze szkoda ze takich TKP nie ma wiecej w Polsce.

Ja jeszcze dodam od siebie, że to jedna z naprawdę bardzo niewielu firm zarządzanych z głową.

konto usunięte

Temat: Światłowodowy Bytom

Witam,

Pogratulować osiągniecia.
We Wrocku podobno rusza podobny projekt. KWP we Wrocławiu od nowego roku ma ok 1 mln do realizacji medium na odcinku ok 40 km.

Myślę, że niedługo rownież dołączymy do grona miast gdzie transmisja bedze głównie światłowodem.

konto usunięte

Temat: Światłowodowy Bytom

Dodatkowo na Śląsku poza istniejącymi już usługodawcami takimi jak 3S (TP, ATM) rośnie kolejna tego typu inwestycja realizowana przez firmę Pirxnet z Gliwic - może nie jest to przedsięwzięcie na skalę całej aglomeracji, jednak kilka miast (w tym Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska... może coś jeszcze?) może korzystać z sieci światłowodowej tej firmy już dzisiaj. Oby konkurencja na rynku rosła a ceny usług malały :) A wszystko się na to zanosi. Trzeba sobie uświadomić, że taka sieć to nie tylko możliwość łącz internetowych - weźmy na ten przykład liczne sieci osiedlowe (te mniejsze... i te większe...). Przepustowość łącz światłowodowych jest ogromna - takie połączone za sobą sieci poza dostępem do internetu znaczną część ruchu zamykają same w sobie. A projekty takie jak telewizja internetowa czy dostęp do urzędów (przykład z Bytomia) pozytywnie nastraja użytkownika końcowego.
Szkoda tylko, że wciąż wiele firm dobro klienta stawia na szarym końcu...
Bartosz Wróbel

Bartosz Wróbel Mój punkt widzenia
jest światłowodowy

Temat: Światłowodowy Bytom

Dodam tylko z własnej praktyki, iż wiele miast będzie wkrótce mialo własną infrastrukturę telekomunikacyjna (światłowodową). Może więc doczekamy czasów w których telekomunikacja będzie traktowana przez miasta jak uzbrojenie typu woda, prąd, gaz....

Wszyscy na tym skorzystają...czy tylko wiodący operatorzy? Się okaże...jeden już kiedyś skorzystał z państwowego (czyli naszego).
Marek Powała

Marek Powała Kierownik Działu
Analiz, Polkomtel
S.A.

Temat: Światłowodowy Bytom

No tak, ale czy te firmy beda mialy szanse dzialac na zasadach jak koledzy z Gliwic ? W Warszawie budowa kanalizacji i swiatlowodow to tragedia, ciagle cos komus przeszkadza. Nie wiem jak jest w innych miastach ale tutaj nie jest ciekawie.

Pozdrawiam

Następna dyskusja:

c++ (Warszawa) i c# (Bytom)




Wyślij zaproszenie do