Temat: moje pytanie do was

Słuchajcie szukam BIOS - u do mojej nagrywarki LG, bo makabrycznie długo czyta mi płyty a wypala to conajmniej pół godziny, jestem w kropce bo sam znaleźć nie moge i sądze, ze nie ma :(. POMOCY!!
Mój model to:
DVD-recorder LG GSA-H20LRB OEM LS BLACK
Adam Kluska

Adam Kluska Obecnie w
poszukiwaniu
zawodowych wyzwań

Temat: moje pytanie do was

Cześć,
Temat pewnie dawno nieaktualny, ale na przyszłość proponuję strony producenta albo dystrybutora :)

Temat: moje pytanie do was

faktycznie troche nieaktualne...
ale i tak dzięki
Zresztą pokombinowałem i okazało się, ze nie musze nowego biosa wygrywać wystarczyłem, że usunąłem coś tam na nowo zainstalowałem i działała już sprawnie.Jakub Andrzej Mrozek edytował(a) ten post dnia 10.04.07 o godzinie 09:38

Temat: moje pytanie do was

Jak myślicie?
Core2duo 1.86 (lub 1.80) Vs. Pentium D 3.4
Marcin K.

Marcin K. Kierownik ds.
Inwestycji - FFiL
Śnieżka S.A

Temat: moje pytanie do was

Jakub Andrzej M.:
Jak myślicie?
Core2duo 1.86 (lub 1.80) Vs. Pentium D 3.4
Oczywiscie ze Core2Duo 1.86 nawet sie nie zastnawiaj. Jest to wersja Core2Duo z obnizona czestoliwoscia taktowania poprzez zmniejszenie FSB do 200MHz,powofuje to ze bardzo latwo daja sie krecic i bez klopotu z tej wersji 1.86(C2D 4300)mozesz uzyskac po podkreceniu wersje C2D 6400 ktora jest taktowana 2.13Ghz a mozan go wykrecic jeszce wiecej. Zaleta tego proca jest to ze pobiera stosunkowo malo mocy. Latwo daje sie krecic i jest bardzo wydajny. Dodatkowo ma szybka FSB(po podkreceniu 266Mhz,efektywnie 1066Mhz)
Co do procka z serii D to sa to procki moim zdaniem nieadekwatne do ceny wysokie taktowania w tych prockach n ie przekladaj sie zbytnio na ich osiagi,w testach sa daleko w tyle. Poprzez te taktowaiia pobieraja cholendarnie duzo mocy i szybko sie grzeja,przez co bardzo ciekzo sie kreca wiec nic wiecej z nich nie wyciagniesz. Wiec mamy naprzeciw siebie dwa procki w podobnej cenie, z tym ze C2D wykrcisz do mozliwosci procka ktory kosztuje okolo 900zl bez dodatkowych kosztow a z procka serii D nic nie wicisniesz,a pozatym musisz miec dobry zzasilacz do tego procak i dosc dpbry uklad chlodzenia bo naprawde sie starsznie grzeja. Pozatym polecam plyty z chipsetem Intela lub Nvidia. Majac dobra plyte i dosc dobry zasilacz mozesz wykrecic C2D na czestoliwosc 2.9Ghz!!!W tym celu ponosiesz FSB na 320Mhz. Osiagbiesz to na podstawoych ukladach chlodzacych.
Mam nadzieje ze was nie zanudzilem,jak ktos ma jeszce jakeis pytania do piszcie,chetnie odpowiem.
Pozdrawiam!

Temat: moje pytanie do was

Jestem przekonany choć nie do końca ;)
Przyznam się ale w dokładną specyfikację tych procesorów się nie zagłembiałem tak też jak mówie bzdury to pisać odrazu :). Zdawało mi się w każdym bądź razie, że te procesory D (2Xcpu) są zbudowane na tej samej zasadzie jak Core2Duo tylko, że mają obniżoną magistralę i mniej cash-u. Idąc tropem moje rozumowania to wychodziłoby na to, że nie są dużo słabsze w ręcz powiedziałbym,że oscylują w pograniczu (równości) {patrząc na testy na benchmark.pl}
Co do temp. i napięcia też zdaje mi się, że nie powinny się dużo różnić. Sam osobiście ma Core2Duo i temp. w zależności jaki program (czy bios czy np. Coretemp) waha się od 40 - 65 (bez podkręcania procesora na płycie ASUSA p5n sli se delux), a temp z tego takiego PD przy dobrym chłodzeniu na płycie Gigabyte podobnie się waha choć ostatnio miałem maszynkę na płycie ASUSA z VIA chipsetem (która obsługuje 65nm procesory czy jakoś tak:P ) i tam była 29 stopni tak też jestem w kropce. Osobiście wole Cora ale czy do firmy opłaca się te troche więcej zainwestować? Bo ja myśle, żę tak ale chciałbym poznać wasze zdanie
Marcin K.

Marcin K. Kierownik ds.
Inwestycji - FFiL
Śnieżka S.A

Temat: moje pytanie do was

Jest to troche jednak inna technologia wytwarzania. To jest tak,jesli bierzemy pod uwage Pentium D 3.4Ghz,zdaje sie ze nazwa kodowa to Pentium D 945 i C2D 4300 1.86 Ghz to sie przedstawia nastepujaco: Magistrale maja praktycznie jednakowo taktowane bo obydwa maja efektywna 80Mhz czyli normalna 200MHz, z tym ze w C2D swobodnie krecisz sobie ta magistrale nawet do 320Mhz bez zadnych dodakowych kosztow(tzn radiatory,ekstra zasilacze itp),Ja osobiscie postanio krecilem go na 266MHz czyli osiagnolem taktowanie okolo 2,4Ghz czyli takie jak ma C2D 6600(znam goscia ktory osiagnal 360Mhz GSB czyli wykrecil procek do ponad 3GHZ i dzial mu to stabilnie) Temeprature mailem wtedy w granicach 40-50st. C. Jesli chodzi o pobor mocy no to Pentium D naprawde zuzywam jej dosc dosc, zreszta pobor mocy jest bdajze wprost proporcjonalny do kwadratu czestotliwosci,wiec odrazu widac jakie jest przbicie w stosunku do C2D. Jesli chodzi o Cache L2 to Pentium D ma nawet jej dwa razy wiecej w sumie bo ma 4MB w stosunku do C2D ktory ma 2MB,ale w testach jednak C2D go bije. A nie mowie juz co sie dzieje po przetraktowaniue C2D. Ceny obydwoch prockow oscyluja w tej samej granicy,z tym ze z Pentium D wiecej juz raczej nie wykrecisz(przetaktowanie nie wchodiz w gre) a z C2D swobodnie duzo jeszce wycisniesz bez zadnych problemow. Do C2D polecam plyty z chipsetem Intel P965. Zaciekawily mnie tez te testy,bo ostanio tez gdzies przegladalem Tresty wydajnosciowe i Pentium D byl jakies 4 pozycje za najslabszym C2D czyli 4300 o ktorym mowimy. Czy do firmy oplaca sie inwestowac...zalezy do czego ma sluzyc ten komputer:grafika,zmasowane obliczenia? Ale w kazdym razie do firmy potrzebny jest komputer przyszlosciowy z molziwosciami,ktorego nie trzeba wymieniac w ciagu roku,a decydujac sie na C2D ktorego mozesz swobodnie krecic wydaje mi sie ze idziesz w dobra strone. Chyba ze poczekasz gdzies do wrzesnia,kiedy intel wypusci nowe procki w technologi 45 nanometrow ktore beda mialy duzo wiecje pamieci cache i pradopodbnie pojawi sie model z zintegrowana grafika w procesorze!
Przepraszam za zbyd dlugi post,ale nie mam sobie ostanio z kim porozmawiac na te tematy wiec tutaj moge sobie poluzowac;) Jesli pisze cos nie tak to "krzyczcie" na mnie odrazu! Mam andzieje ze nikogo nie zanudzilem!
Pozdrawiam!Marcin Kamaj edytował(a) ten post dnia 11.04.07 o godzinie 01:15

Temat: moje pytanie do was

Dzięki za info napewno zaoszczędziłeś mi paru godzin szperania po necie.
Marcin K.

Marcin K. Kierownik ds.
Inwestycji - FFiL
Śnieżka S.A

Temat: moje pytanie do was

Jakub Andrzej M.:
Dzięki za info napewno zaoszczędziłeś mi paru godzin szperania po necie.
Nie ma sprawy!!! Chetnie odpowiem na jakiekolwiek pytania,niech kazdy pisze co tylko potrzebuje,postaram sie w nocy odpowiedziec;) Bardzo lubie rozmowy zwiazane z ta dziedzina i ogolnie wszytko co jest zwiazane z Hardware,a z Software tez;)
Pozdrawiam!
Bartłomiej K.

Bartłomiej K. Dyrektor Rozliczeń
Handlowych @
Truphone

Temat: moje pytanie do was

Trochę odpowiedź po czasie, ale muszę wtrącić swoje trzy grosze oczywiście ;). Dokładniej a propos tego, że z Pentium D nic więcej się nie wyciśnie... Odrobinę się kolega rozmija z prawdą ;)

Dużo zależy od tego, o których PD mówimy - starsza seria D8xx robiona była w 90nm, nowsza D9xx to już 65nm. Różnica jest dośc spora w temperaturach oraz oczywiście w osiąganych zegarach.

Osobiście miałem dwie sztuki D820, a więc modele mało przyjazne pod względem OC. Szybka specyfikacja: 2,8GHz (14x200), 2x1MB cache, 90nm. Oba poszły podobnie, kilka wyników (Pi 1M/16M/32M na ok. 4,25GHz@1,50v) poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Więc +50% do zrobienia jak najbardziej. Akurat to były w miarę przyzwoite sztuki tego procesora, ale jeśli zabierzemy się za D9xx, to tam te 4,5GHz zrobi prawie że każdy egzemplarz. No bo w końcu D9xx to dwa sklejone ze sobą Cedar Mille (Pentium 4 65nm z 2MB cache), a więc najlepiej kręcące się pod względem zegarów procki świata ;). Z tego co kojarzę, to w tej chwili ciągle rekordem jest równe 8GHz na P4 631 właśnie, a drugie miejsce to polskie 7,7GHz na celinie 352. Wracajac do sedna sprawy - na Pentium D też da się kręcić i to bez większych oporów ;)

Jesli chodzi natomiast o kwestię samej wydajności - nie ma tu o czym w ogóle mówić, architektura Core bije starsze Netbursty o trzy klasy. Akurat mam screeny porównujące czasy liczenia Pi 16M na prawie identycznych zegarach. Po lewej Pentium D820, po prawej C2D E6400, oba na 3.55GHz:


Obrazek

Obrazek

14m 03s vs. 06m 51s - Jakieś jeszcze pytania? :]

PS. Fajnie, że także tutaj można w końcu podyskutować o kręceniu...Bartłomiej Kiersznicki edytował(a) ten post dnia 08.05.07 o godzinie 15:48

Temat: moje pytanie do was

Nie mam więcej pytań ;)
Liczby przemówiły same za siebie. Dzięki za zdjęcia (pełna profeska ;) )
Apropo krencenia. Gdzieś może czytaliście jak wygląda sprawa wyniszczania się procesora (chodzi mi o te nowe), bo z tego co mi mówiono procesory kręcone szybciej się zużywają. Tak w ogóle to zauważyliście coś takiego jak wyniszczanie procesorów? Skąd moje pytanie, bo bawiłem się różnymi prockami, podkręcałem i jakoś bezproblemowo działają dalej. Pewnie chodzi o to, że po dłuższej eksplatacji trzeba zmniejszać kręcenie, bo zaczyna kiksować (ale to są moje przypuszczenia)
Bartłomiej K.

Bartłomiej K. Dyrektor Rozliczeń
Handlowych @
Truphone

Temat: moje pytanie do was

W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że:
1. Żeby osiągać dużo wyższe zegary, trzeba podnosić napięcie działania procesora
2. Wzrost napięcia to główny generator wzrostu temperatury
3. Ciągła, bardzo wysoka temperatura pracy przekłada się na krótszą żywotność sprzętu.

Ale:
* ktoś, kto bawi się w solidne OC nie siedzi przecież na BOXie; minimum to solidne AC (Ninja i podobne), większość ma WC, przy ostrzejszych zabawach dochodzi jakiś chillerek albo proste, jednostopniowe FC; na ekstremalne sesje benchingowe (a więc raczej nie do użytku 24/7) wyciąga się wszelkie kaskady i inne potwory oraz oczywiście rury DI/LN2. Śmiem twierdzić, ze pod naprawdę niezłym chłodzeniem wodnym mój procek, mimo że ostro podkręcony, czuje się bardziej komfortowo, niż u większości na ustawieniach fabrycznych, ale i fabrycznym chłodzeniu.
* procki są dziś cholernie żywotne i nawet, jeśli występuje jakiś spadek przez OC, to sprzęt np. nie pożyje 10 lat, tylko 7. Za 7 lat będzie sie to nadawało na breloczek jedynie :]. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi grzebać w sprzęcie, to raczej nie ma tendecji do stałości. Ja na przykład od końca ostatnich wakacji (ile to, 8 miesięcy?) katuję już 5-ty procesor :]. Więc różnica w max. żywotności to najprawdę jedna z ostatnich rzeczy, o które się martwię.

Pozdr.

Następna dyskusja:

Co was interesuje w kompute...




Wyślij zaproszenie do