Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Korowód - Spotkania z Tańcem Dawnym rusza już za chwilę po raz trzeci. Postaci jak z dawnych obrazów, taniec minionych epok, muzyka grana na dawnych instrumentach, dyskusje, zabawa, nauka...

Zapraszamy Was na obejrzenie koncertów/przedstawień nawiązujących do czasów średniowiecza, renesansu, baroku oraz XIX wieku.
Koncerty odbędą się:
25 sierpnia w Lapidarium ul. Nowomiejska 6/8 (przy Starówce)
w godz. 16.00-19.00
wstęp wolny

26 sierpnia (niedziela) Wilanów Park Angielski (idąc w stronę chińskiej altanki)
w godz. 11.00-16.00
wstęp po wykupieniu biletu do ogrodu

Wystąpią zespoły z całej Polski. Będzie to niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci, dorosłych zainteresowanych przeszłością, ale dla każdego... poszerzenie horyzontów ;)

Serdecznie zapraszam,

Anna Wojciechowska
organizator
http://sdk.pl/korowod
Anna Tarnowska

Anna Tarnowska w życiu jak w
tańcu-każdy krok ma
znaczenie. LACOSTA

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

kurcze nie wiem czy będę w Warszawie :((
a jakiś inny termin
Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Ta impreza jest raz w roku, w ostatni weekend sierpnia. Więc zapraszam za rok ;)

Ale jak będę coś wiedziała na temat koncertów konkretnych zespołów dam znać ;)
Przemek Rey

Przemek Rey Zarządzanie i
doradztwo
strategiczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Aniu a kiedy bedziesz w Gdansku?
Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Oj, nie wiem... ale jak będę dam znać ;)
Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Zapraszam na koncert "Muzyka i tańce dawnej Irlandii, Szkocji i Anglii"
Sobota 24 listopada godz.18.00 Centralna Biblioteka Rolnicza , Krakowskie Przedmieście 66

Quadriga Consort-Austria, Zespół tańca dawnego Pawanilia, dyr. Nikolas Newerkla, Sylwia Majewska

Program

Anonim Tradycyjny taniec bretoński

John Barleycorn, 1615 r. Tradycyjna piosenka szkocka

James Betagh ok. 1700 r, James Betagh Jig

Anonim The Willow Tree –tradycyjna piosenka angielska

T.D.Urfey, 1688 r. The Maid Who Sold Her Barley-ballada angielska

John Playford, 1651 r. Jennie’s Wedding

Tradycyjne piosenki i tańce irlandzkie Monaghan Jig ,Cold and Raw

Robert Johnson, ok. 1600 r. As I Walked Forth-piosenka angielska

John Playford, 1651 r. On the Cold Ground ,Lady Catherine Ogle

-przerwa-

Thomas O’Carolan, ok. 1700 r. Miss Noble –taniec jig

Anonim ,1792 r. I’m Seventeen Come Sunday –tradycyjna piosenka szkocka

Anonim Paddy White- tradycyjny reel irlandzki

Anonim XVII w. Shule Agra-tradycyjna piosenka irlandzka

Anonim 1916 r. Searching for Lambs-tradycyjna piosenka angielska

Niel Gow ok. 1790 r. Niel Gow’s Lament for the Death of His Second Wife

Anonim 1916 r The Saucy Sailor- tradycyjna piosenka angielska

Anonim The Old Grey Cat-tradycyjny reel szkocki

John Playford, 1651 r. Black and Grey

Anonim 1726 r. The Wraggle-Taggle Gypsies, O!-tradycyjna piosenka angielska

Wykonawcy:

Zespół Quadriga Consort-Austria
Elisabeth Kaplan-śpiew
Angelika Huemer-flety proste
Karin Silldorff-flety proste
Dominika Teufel-viola da gamba, obój barokowy
Peter Trefflinger-wiolonczela
Laurenz Schiffermüller- perkusja
Nikolaus Newerkla- klawesyn, kierownik zespołu

Zespół Tańca Historycznego Pawanilia

Sylwia Majewska
Katarzyna Mazur
Anna Popławska
Aleksandra Pawlik
Robert Lubera
Arkadiusz Piekarski
Kamil Świątkowski

Choreografia-Sylwia Majewska, Katarzyna Mazur

Zespół Quadriga Consort powstał w 2000 r.i działa pod kierownictwem klawesynisty i aranżera Nikolausa Newerkla. Quadriga zdobyła sobie poczesne miejsce pośród austriackich zespołów muzyki dawnej łączących przeszłość ze współczesnością.: kierunek klasyczny i popowy. Pierwsza płyta zespołu Ground (2003 r.) zaskoczyła słuchaczy ożywczą świeżością interpretacji niedającą się zaszufladkować do jednej określonej kategorii muzycznej.

Na charakter zespołu duży wpływ wywarła solistka śpiewaczka Elisabeth Kaplan pochodząca z Afryki Południowej. Program i płyta z jej udziałem Songs & Tunes from the Isles (CD As I Walked Forth 2005 r.) odniosły duży sukces na festiwalowych koncertach w Austrii i poza nią. Quadriga Consort wystąpiła na renomowanych festiwalch : Early Music Festivals w Leicester (UK), Indianapolis (USA).Zespół zdobył narody: Gotthard Schierse Foundation w Berlinie, European Recorder Teachers Association of Germany.W maju 2005 r. zespół tragicznie utracił violistkę Elisabeth Kurz. Pamięć o niej pozostaje w nagraniach i sercach muzyków zespołu.

Elisabeth Kaplan-urodziła się w RPA w rodzinie muzyków. W wieku 17 lat przyjechała do Austrii, żeby podejmować studia muzyczne z głównych przedmiotów fortepian, śpiew i saksofon w Salzburgu i później w Grazu. Szczególną wagę przywiązała również do śpiewu jazzowego. Artystka sama pisze piosenki i udziela się jako producent muzyczny.

Angelika Huemer-urodziła się w Linzu, studiowała flet prosty i violę da gamba na Uniwersytetach w Grazu i Wiedniu oraz w Konserwatorium Wiedeńskie.Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, praktykowała również w kwartecie fletów prostych “Loeki Stardus Quartet”. Angelika Huemer otrzymała nagrodę Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Grazu oraz ERTA w Niemczech.

Karin Silldorff-studiowała na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u Roberta Finstera oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu u Rahel Stoellger. Brała udział w wielu kursach mistrzowskiche, praktykowała również w kwartecie “Loeki Stardust Quartet”. Poza współpracą z zespołem Quadriga Consort artystkę można usłyszeć z programami muzyki współczesnej i eksperymentalnej lub też w roli flecistki zespołu irlandzkiego folk-rocka “Shenanigans”. Jest laureatką nagrody Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Grazu oraz ERTA w Niemczech. Karin Silldorff wykłada w Konserwatorium im. Johanna Jozefa Fuxa w Grazu.

Dominika Teufel- studiowała muzykę i taniec, główny przedmiot viola da gamba, na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Potem studiowała grę na oboju barokowym na Uniwersytecie im. Brucknera w Linzu. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich.Występuje również jako solistka za równo jako gambistka, jak i oboistka z rozmaitymi orkiestrami austriackimi o oryginalnej obsadzie, jak n. p. L'Orfeo Barockorchester, Wiener Akademie lub Armonico Tributo Austria.

Peter Trefflinger-studiował grę na wiolonczeli u Jannisa Chronopoulosa w Wyższej Szkole Muzycznej w Grazu, grę na wiolonczeli barokowej u Jörga Zwickera w Konserwatorium Miasta Wiednia,violę da gamba u Lorenza Duftschmida. Ukończył kursy mistrzowskie. Prowadzi intensywną działalność koncertową w dziedzinie muzyki kameralnej w kraju i za granicą, jest członkiem zespołu Quadriga Consort, a także występował z innymi zespołami i orkiestrami, jak n. p. L’Orfeo Barockorchester, Wiener Akademie, Capella Leopoldina Graz, Concilium Musicum Wien, Haydn Akademie oraz Ars Antiqua Austria, z którymi nagrał koncerty na płytach CD.

Laurenz Schiffermüller-bardzo wcześnie zainteresował się historycznymi instrumentami perkusyjnymi. Na licznych kursach, m. in. u Pedra Estevana, nauczył się historycznych praktyk gry na tradycyjnych instrumentach, takich, jak Bodhrán, Rahmentrommel, Riqq i Tamborello. Schiffermüller również się zajmuje budową historycznych instrumentów perkusyjnych. Jako perkusista występuje zarówno z muzyką dawną, jak i w jazzie i muzyce etnicznej.

Nikolaus Newerkla-studiował pedagogikę muzyczną i grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u Eike’go Strauba. Pod wpływem swojego wieloletniego nauczyciela, organisty i improwizatora Kurta Neuhausera zainteresował się dawnymi instrumentami klawiszowymi, a w szczególności klawesynem i Hammerflügel. W latach 2000 i 2001 otrzymał stypendium kompozytorskie ufundowanego przez Kiwanis-Club z Grazu.
W 2001 roku założył zespół muzyki dawnej Quadriga Consort, z którym występował w wielu krajach europejskich i w USA na renomowanych festiwalach. Nikolaus Newerkla stał się znanym aranżerem. Ostatnio doszło do jego współpracy z niemieckim wydawnictwem Moeck, Celle (“Playford Dances & Carolan Tunes“, 2007)..Nikolaus Newerkla prowadzi klasę kameralistyki i pracuje jako korepetytor na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu.

Zespół Tańca Dawnego Pawanilia powstał w 1991 roku przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Prowadzony jest przez Sylwię Majewską i Katarzynę Mazur, które zajmują się dawnym tańcem, korzystając z doświadczeń i wiedzy nauczycieli z Belgii, Holandii i Francji. Pawanilia współpracuje z polskimi zespołami muzyki dawnej. W programach zespołu, najczęściej z okresu renesansu i baroku, ożywają tańce spisane ręką dawnych mistrzów. Każda choreografia odczytana jest z dawnych traktatów tanecznych i ułożona zgodnie ze wskazówkami nauczycieli z epoki; detale strojów i rekwizyty są maksymalnie zbliżone do oryginałów. Członkowie zespołu doskonalą swe umiejętności na kursach zagranicznych i w Letniej Szkole Dawnego Tańca i Muzyki w Sandomierzu, której zespół jest pomysłodawcą i współorganizatorem. W repertuarze zespołu jest wiele spektakli z okresu renesansu i baroku.
Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Zapraszam na spektakl:
ERA IL GIORNO BYł TAKI DZIEń

24 lutego (niedziela) o godz. 19.00 do Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2, Warszawa)

W programie sonety F. Petrarki oraz włoskie XV-wieczne tańce i muzyka
Wystąpią: Marek Bartkowicz i Zespół Tańca Dawnego "Pawanilia"
Zagrają: Olga Maracewicz, Tadeusz Czechak, Marek Nahajowski
Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Chciałabym Was zaprosić na Festiwal Tańca Dawnego „Korowód czyli Spotkania z Tańcem Dawnym”. Jest to cykliczna impreza poświęcona tematyce tańca dawnego, organizowana przez Staromiejski Dom Kultury przy współpracy z Pałacem w Wilanowie. W tym roku odbywa się już po raz czwarty.

Uczestnikami festiwalu są zespoły tańca dawnego z Polski m.in. z Warszawy, Wrocławia, Lublina, Mikołowa, Trójmiasta i in. Zespoły te zajmują się odtwarzaniem tańców dawnych pochodzących z czasów średniowiecza, renesansu, baroku oraz XIX wieku a także rekonstrukcją strojów, odtwarzaniem kultury, zachowań.

Program Festiwalu dla publiczności:

czwartek 28 sierpnia 2008
19.00 - 20.30 Wykład muzyczny Paweł Iwaszkiewicz „Sonaty dla królewicza polskiego (1716) na tle polityki kulturalnej dworu saskiego”
Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2, sala Kameralna
wstęp wolny

piątek 29 sierpnia 2008
20.30 - 21.30 Koncert "CRACOVIA MUNDI. Muzyczne wędrówki po Królestwie XVI i XVII wieku" w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI z Krakowa
sale Centralnej Biblioteki Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66
wstęp wolny

sobota 30 sierpnia 2008
16.00 - 19.00 Koncerty zespołów tańców dawnych w Lapidarium cz. I
ul. Nowomiejska 6/8
wstęp wolny

niedziela 31 sierpnia 2008
11.00 - 16.00 Piknik w Wilanowie - koncerty zespołów tańców dawnych cz. II
wstęp po wykupieniu biletu do ogrodów

szczegóły: http://korowod.sdk.pl

Serdecznie zapraszam,
Anna Ilczuk

Anna Ilczuk Taniec dawny,
atrakcje historyczne

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Opowiastki miłosne-zaproszenie

Z okazji święta miłości, kiedy ptaki łączą się w pary i ludzkie serca skłaniają się ku sobie zapraszamy do obejrzenia „Opowiastek miłosnych”, które opowie Marek Bartkowicz a tańcem i śpiewem okraszą Zespół Tańca Dawnego Pawanilia i Zespół Muzyki Dawnej Sabionetta

W programie obok tekstów opartych na "Dekameronie" Bocaccia znajdą się też rekonstrukcje XV-wiecznych tańców włoskich i francuskich, oraz układane w dawnym stylu choreografie autorstwa Katarzyny Mazur. Spektakl to trzy opowieści, jak to w miłości bywa - trochę radosne, trochę smutne, ilustrowane przepiękną dawną muzyką, graną na kopiach dawnych instrumentów.

Sala Kameralna SDK, Rynek St.Miasta 2, Warszawa,
9 lutego 2009 poniedziałek, godz. 19.30
Wstęp wolny. Ilość miejsc niestety ograniczona...
http://pawanilia.sdk.pl/?p=p_73&sName=opowiastki-m...

konto usunięte

Temat: odtwarzanie tańców historycznych

Aniu to życzę Wam wszystkim udanego występu i ucałuj ode mnie dziewczęta z Sabionetty ;)...szkoda że Was nie zobaczę.

Następna dyskusja:

Miedzynarodowy projekt wyst...




Wyślij zaproszenie do