Jacek R. programista
Temat: niezła krytyka języka PHP
Tomasz Zadora:To akurat bzdura, bo nikt nie zmusza do aktualizacji oprogramowania; nowe wersje swobodnie mogą nie być kompatybilne wstecz. Poza tym, np przepisując PHP na model bardziej obiektowy/ujednolicając w nim nazewnictwo nadal można "przejściowo" zachować zarówno stare jak i wspierać nowe podejście.
Nie to nie tak, pewne złe rzeczy muszą zostać, bo jak je zlikwidujesz to przestanie działać wiele starszych programów.
Adam Piotrowski:PHP niestety leci na pysk od ponad 2 lat:
Jeżeli ktoś nie jest beneficjentem Fundacji "Nakarm Programistę" to szuka klientów i stara się na nich zarabiać. Nie ma sie co oszukiwać, ale PHP cały czas jest i raczej jeszcze długo pozostanie podstawowym językiem do tworzenia aplikacji webowych.
Zresztą jak i Python czy Ruby oraz Java
http://www.tiobe.com/index.php/paperinfo/tpci/Python.html
http://www.tiobe.com/index.php/paperinfo/tpci/Ruby.html
http://www.tiobe.com/index.php/paperinfo/tpci/Java.html
Większość "elektoratu" w kategorii webowej przeszła... do C#:
http://www.tiobe.com/index.php/paperinfo/tpci/C_.html
Adam Piotrowski:I to one sprawiają, że PHP jest tak popularne. Dlatego na potęgę szuka się "programistów" PHP, po to by modyfikowali Joomle, Drupala, Wordpressa czy OsCommerce. "Dedykowanych" PHPowców potrzeba całkiem mało.
Najpopularniejsze systemy e-commerce i CMS'y są napisane w PHP, a śmiem twierdzić że to właśnie sam język przyczynił się do tempa rozwoju całej sieci i ilości najróżniejszych serwisów jakie powstały/powstają.
Adam Piotrowski:Co kto lubi, można mieć jednak i całe czoło, i zadowoloną świnkę :)
Osobiście uważam że PHP jest bardzo skomplikowane i w wielu aspektach nieobliczalne, ale mimo wszystko wolę wbijać gwoździe czołem bo to dobrze robi mojej świńce skarbonce ;).