Temat: MVC - kompetente źródla
CakePHP ma mało demokratyczne reguły, da się je zmieniać?
Np. wymagają żeby tabela w bazie była CamelCase albo nazwana w liczbie mnogiej po angielsku (Mleczarnies). Da się to obejść?
Stosuje CakePHP (nadaje sie do stosowania w malych i srednich aplikacjach) i moge stwerdzic ze jest dosc dobrze udokumentowany a ze znalezieniem potrzebnej informacji lub pomocy nie mialem zbytniego problemu.
Co sie tyczy samej filozofi i regul tego frameworka, opiera sie ona na ujednoliceniu nazw i wymuszeniu stosowania tego samego "stylu" kodowania, co w przypadkach projektow otwartych czy jakich kolwiek dziala raczej na plus niz na minus. Pomaga utrzymac spujnosc nazw itp. itd. Sam chetnie stosuje taka koncepcje programwoania gdyz umozliwia ona zautomatyzowanie pewnych procesow. Tak jak chocby wlasnie procesy ORM w bazach danych, ladowanie dynamiczne obiektow, includowanie plikow... Poprzez utrzymanie spojnego, zunifikowanego nazewnictwa jestesmy wstanie autmatycznie budowac obiekty itp. itd.
Jesli komus "nieodpowiada" taka restrykcyjnosc, dotyczaca bazy danych, zawsze moze wlaczyc do CakePHP propela (nigdy tego nie probowalem i moze to byc jakosciowo "ciezkie" rozwiazanie). Moze takze napisac swoj wlasny sytem ORM i wlaczyc do Cake.
Glowna idea frameworkow jest to ze dobieramy taki ktory lepiej pasuje do naszych preferencji, albo aktualnego zadania. A ze w php jest ich mnogoscv tak wiec mamy w czym wybierac ;).
Z frameworkow polecam jeszcze symfony.