Temat: Czcionki - tekst akapitowy - przycinają komputer
Przemysław B.:
Ogólnie ciekaw jestem skąd taki błąd. Fonty są "pełne" z reguły nowsze z google fonts (...) Dziwna sprawa.
Stare prawidło bardzo doświadczonych programistów urodzonych jeszcze w latach '70 mówiło, że aktualizacje (apdejty) naprawiają stare błędy, ale też przynoszą nowe.
Każdy program Adobe na początku jak się uruchamia mieli ilości niezliczonych informacji, sprawdza systemy, wtyki, dodatki, fonty, sterowniki i wiele innych elementów, dlatego jak programiści popełnią w którymś obiekcie błąd oddziałuje to na ogół na reszcie oprogramowania i jego działaniu. W pierwszej kolejności analizuje się czy użytkownik nie ma bajzlu w plikach, dopiero potem błąd dostawcy oprogramowania.
Dodatkowo dodaje jeszcze smaku fakt aktualizacji Windowsa. Microsoft wypuści jakąś aktualizacje i okaże się, że Adobe nie wziął pod uwagę np. jakiegoś komponentu systemowego i staje się niezgodny z ich oprogramowaniem, muszą "nadrobić" to kolejną aktualizacją, czasem każą użytkownikom czekać na to nieraz kilkanaście miesięcy. Tak np. było z liczbami i ich podziałem znakiem "," tzw. decimals. Ja musiałem zamienić sobie w systemie na układ anglosaski, bo "geniusze" z Adobe tak naknocili coś z tym, że u mnie się jednostki w Illustratorze CC2014 się krzaczyły. Po jakimś czasie, przykładowo wymiar 175,5 mm pokazywał mi się jako 175 500 mm, ale program przetwarzał odczytywał to jako 175500 mm. Pomagał tylko restart programu. Dziś przywykłem do jednostek w zapisie 175.5 mm i podejrzewam, że Adobe już to naprawił, ale boje się wracać do tego koszmaru i w tej konkretnej sytuacji wyznaję zasadę "lepsze wrogiem dobrego" ;)
Michał B.:
Powrót do poprzednich wersji jest zawsze możliwy poprzez aplikację Creative Cloud (można instalować dowolną wersję oprogramowania Adobe)
Nie zawsze, np. do poprzedniej wersji Adobe Acrobata przed wersją DC nie jestem w stanie wrócić.
Ten post został edytowany przez Autora dnia 27.06.17 o godzinie 15:47