Arkadiusz O.

Arkadiusz O. audyt, efektywność
energetyczna

Temat: Jak wycenić zlecenie?

Dostałem pod choinkę propozycję do rozważenia zrobienia kursu ma moodle na potrzeby kursów i studiów podyplomowych. Temat dotyczy bardzo wąskiej technicznej i specyficznej dziedziny. Większość treści będą stanowiły zadania i rozwiązane przykłady obliczeniowe. Do tego testy itp.
Do tej pory nigdy zarobkowo moodle nie używałem i nie mam rozeznania ani wyczucia jak taki gotowy produkt wycenić.
Możeci mi przybliżyć ile bierze się na rynku takie coś. Wiem że w polsce temat zarobków to drażliwy temat i każdy mówi że głodem przymiera :) ale myślę że na dużym stopniu ogólności ktoś rzuci kwoty.
Olaf Sawajner

Olaf Sawajner Projekty HR, Trener
& Coach

Temat: Jak wycenić zlecenie?

Wyceniasz godzinę swojej pracy (w tej właśnie wąskiej specjalizacji) mnożysz przez szacowaną liczbę godzin (poświęconych na przygotowanie) i otrzymujesz kwotę.

Samo stworzenie kursu jest banalnie proste, jak już chcesz się bawić w fajerwerki typu laboratoria, współdzielenie plików w czasie rzeczywistym itd. - to wiadomo, zajmuje to dużo czasu, a i tak musisz uwzględnić masę predyktorów odpowiedzialnych za dobrze zaprojektowany kurs (których odkrycie, jak sądzę może trochę czasu zająć, jeżeli nie miałeś z tym styczności).

Więc jak zawsze zależy co chcesz zrobić, na jakim poziomie i dla kogo - czy ma to być martwy kurs ze stertą plików dla studentów, którzy będą mieli się tego wykuć przed egzaminem, czy rzeczywiście jakieś fajne rozwiązanie, budujące i rozwijające motywację uczestników na równi z ich wiedzą i umiejętnościami. Za które z tych rozwiązań bierze się pieniążki doskonale wiesz, warto się jednak zastanowić czy firma/ uczelnia tego oczekuje (no chyba, że jak zwykle chcą Mercedesa w cenie Fiata).

Pozdrawiam
Arkadiusz O.

Arkadiusz O. audyt, efektywność
energetyczna

Temat: Jak wycenić zlecenie?

Powiem tak, każda godzina m ojej wiedzy audytorskiej kosztuje klienta nie mniej niż 100zł netto. Jak się cenią spece od moodle nie mam zielonego pojęcia i własnie dla tego zadałem pytanie. Interesuje mnie czy na tym biznesie zarobię na "poloneza, skodę czy toyote". Nie chciałbym się zdziwić jak okaże sie że godzina pracy z moodle wychodzi po 10zł.

W tej chwili pomysł na kurs opiera się na pomyśle jaki kiedyś był modny w książkach. "Elektronika(lub cokolwiek innego) w pytaniach i odpowiedziach", a więc seria do bólu łopatologicznie i w szczegółach rozwiązania serii zadań o różnym stopniu trudności a potem pytania, zadania, testy to rozwiązania.
Kurs ma być w założeniu uzupełnieniem i ewentualnie formą korepetycji dla słuchaczy kursów i studiów podyplomowych. Nie mam zamiaru sam prowadzić platformy a raczej wypełnić kurs treścią i opychać to organizatorom kursów i studiów.Arkadiusz Ogonek edytował(a) ten post dnia 03.01.11 o godzinie 20:26
Olaf Sawajner

Olaf Sawajner Projekty HR, Trener
& Coach

Temat: Jak wycenić zlecenie?

Arkadiuszu, powiem jak to wygląda z mojej strony:

- godzina pracy sp. od Moodla (jak to określiłeś) zależy od wielu czynników, jeżeli chodzi o stworzenie kursu typu treść, zadania i quizy, to specjalistyczna wiedza nie jest potrzebna. Wystarczy poszukać, poczytać i pobawić się dwie godzinki i już człowiek jest wstanie przygotować coś, co będzie miało ręce i nogi.

- Ze względu na powyższe bezcelowe wydaje mi się podawanie jakiś konkretnych kwot, o które i tak byłoby ciężko z prostego względu: mało jest osób, które się tym zajmują "profesjonalnie". Raczej w tym konkretnym kontekście Moodle traktowane jest jako narzędzie jak PowerPoint - robisz kurs (wyceniasz go na podstawie przyjętej przez siebie, która w dużej mierze dyktowana jest przez rynek). Oczywiście PP zna prawie każdy, więc za niego dużo nie doliczasz, Moodla zna zdecydowanie mniej osób, ale i tak zakres, z którego będziesz korzystał nie jest w pełni "pro", by nie ująć tego, że jest raczej trochę większy od użytkownika (podział tematów; wklejenie treści + zabawa z odpowiednimi ustawieniami quizów).

- Dlatego również "ile dodatkowo?" możesz to wyliczyć np. na podstawie h(godziny potrzebne na zapoznanie z Moodlem w wystarczającym stopniu) x S (stawka za h), albo też na oko. Niestety bardziej pomóc nie mogę, osobiście uważam, że dodanie więcej niż 40 zł do stawki godzinowej byłoby nie fair.

Następna dyskusja:

Jak uzywac modulu Quiz w Mo...




Wyślij zaproszenie do