Temat: Współdzielenie serwera.
1. Negatywne opinie o OVH biorą sie z tego że to firma dla profesjonalistów. Hostingi u nich są bardziej dla picu. Żyją raczej z serwerów, często takich za które się płaci 5-cio cyfrowe kwoty rocznie.
Jeśli chodzi o VPS/serwery to maja naprawdę dobrą ofertę. Jednak zakładają że dzierżawią maszyny profesjonalistom, którzy potrafią się nimi posługiwać. Stąd negatywne opinie ludzi którzy myślą że za cenę przeciętnego hostingu dostali VPS z milionem godzin administratora (koszt roboczogodziny 200-400zł). To drugie trzeba opłacić samemu lub użyć własnej wiedzy.
Ogólnie w ofercie OVH nie ma wzmianki że wystarczy po zakupie VPS zrobić reinstalację systemu na LAMP. Wtedy otrzymuje się hosting który pociągnie 50 małych serwisów.
2. Dostajesz komputer, co prawda wirtualny ale nadal komputer. Z tego co się orientuje, to można zamówić system operacyjny Windows. Można potem doinstalować cokolwiek, nie ma żadnych ograniczeń o ile nie łamie to prawa.
A więc twierdzenie że nie ma node.js jest błędne.
3. Nie znam cen wszystkich takich serwerów. Ale z tego co patrzyłem to nie jest to tania przyjemność.
Poza tym sam argument uważam za bezsensowny. Różne kraje silnie współpracują ze sobą w takich sprawach. Jeśli już ktoś pozdrawia drugiego środkowym palcem to idzie to w obie strony. A co za tym idzie ataki na takie strony są zupełnie bezkarne.
Ubić stronę na hostingu to pikuś. Za kilkadziesiąt złotych można to zrobić. A jeśli zaistniałaby sytuacja o jakiej piszesz. To do gry wchodzą służby specjalne które maja milionowe budżety.
4. Tu masz rację, na VPS problemem jest właśnie poczta. Nie dlatego że nie da się jej tam zrobić. Ale dlatego że to trudny i czasochłonny proces.
Jednak po co komu poczta na VPS. Jest darmowy Gmail lub oddzielny serwer mailowy. To nie jest problem, tylko warto wykupić taki serwer mailowy razem z domeną. Bo przekierować domenę na zewnętrzny hosting/VPS to pikuś. Ale zmienić serwer e-mail to już nie jest prosta czynność.
5. Owszem ja jestem developerem i na brak funduszy nie narzekam. Jednak to właśnie VPS są łatwiejsze w finansowaniu. Okres rozliczeniowy w OVH to jeden miesiąc. Jak komu wygodnie, może przedłużać co miesiąc/kwartał/rok. Jest to szczególnie wygodne na serwerach utrzymujących startupy. Gdzie zysk oscyluje w okolicy zera a serwery potrafią kosztować po 1000zł miesięcznie. Wtedy widać różnicę gdy płaci się co miesiąc 1000zł zamiast 12.000zł na dzień dobry.
Tyle w tym temacie, myślę że napisałem wszystko co było istotne.