Paweł
Kaczmarski
kierownik działu
informatyki, OWEOB
PROMOCJA Sp. z o.o.
(...
Temat: Licencja wraz z kupnem używanego laptopa?
Anna A.:
. Polskie prawo nie nakazuje przechowywania żadnych płytek czy książeczek." - jeśli jestem w błędzie to niech ktoś mnie z niego wyprowadzi ale z podaniem rzetelnej podstawy prawnej
no to może przedstaw artukuł prawny, który dotyczy tego co napisałeś?
Bo łatwo jest napisać, że polskie prawo na coś zezwala albo zabrania - ale gorzej jest to udokumentowć w postaci zapisu prawnego....
A może trzeba udowodnić, że przechowywanie książeczek jest obowiązkiem licencjobiorcy? Troszkę się zapędziłaś - udowadnia się winę a nie niewinność.
To czego chciałby MS, a to co stanowi POLSKIE prawo nie zawsze idzie w parze. Zresztą Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę - stąd zastrzeżenie w EULA które przytaczałem w tej dyskusji.
Tak więc czekam na udokumentowanie w postaci zapisu prawnego obowiązku przechowywania naklejki, pudełka czy książki od oprogramowania.
Ale rozumiem, że z racji bycia "Microsoft Licensing Specialist" prezentujesz życzeniowe stanowisko producenta oprogramowania a nie aktualny stan prawny obowiązujący w Polsce.
Żeby było jasne: uważam, że naklejki licencyjne MS są wygodnym środkiem do wykazania legalności systemu operacyjnego. Brak naklejki nie oznacza jeszcze, że system jest nielegalny (choć daje podstawę to podejrzewać).
Ciekawą kwestią jest podejście do oprogramowania OEM i możliwości odsprzedaży go u naszego zachodniego sąsiada po odłączeniu go od sprzętu z którym został nabyty. Z tego co wiem było tam kilka wyroków zupełnie nie po myśli producentów software'u.