konto usunięte
Temat: Oferta dla informatyków
Michał Kowal:
Ja tylko stwierdziłem (programuję w asemblerze, wiem co mówię), że komputery jedyne co potrafią to dodawać, odejmować, dzielić i mnożyć (+ operacje logiczne i testy). NIC WIĘCEJ. Komputer jako taki nie potrafi przetwarzać filmu czy muzyki. To my jego działanie odbieramy jako przetwarzaniu filmu lub muzyki. Komputer tylko dodaje, odejmuje, dzieli i mnoży, czyli robi to samo co komputery sprzed 40 lat. Programując w C++ (widzałem taki skill na Twoim profilu) powinieneś o tym wiedzieć. Ja jestem programistą-faszystą: uznaję tylko C (ewentualnie, w ostateczności, jak już nie ma nic innego, jak by mieli zabić, gdyby mnie zmusili to jeszcze c++) oraz asembler. Reszta to jakieś śmieszne zabawki dające poczucie programowania :) Pozdrawiam
Ideologia (filozofia? religia?) mieszająca się w takie techniczne nauki jak informatyka to rzecz niepotrzebna i konfundująca. Jeśli chcesz być ścisły, możemy zejść na poziom półprzewodnikowy, i wtedy Cię poprawię mówiąc: komputer nie umie dodawać, ani odejmować, ani dzielić, ani mnożyć. Jedyne co robi to operacje logiczne (boolowskie), i sumatory i multiplikatory i wszystkie inne układy wewnątrz dowolnego układu scalonego składają się z takich jednostek logicznych. Super, licytujmy się więc kto zejdzie niżej!
Tylko że to do niczego nie prowadzi. Dla projektanta układów logicznych i programistów VHDLA to jest dobre podejście. Być może dla programisty asma dobrym podejściem jest dodawanie i odejmowanie, ale naleganie żeby ten punkt widzenia przyjęli wszyscy to trąci jakimś despotyzmem. Inne będzie podejście programisty języków obiektowych, a jeszcze inne kogoś, kto projektuje systemy złożone z większych komponentów.
Z technicznego punktu widzenia ludzki mózg zapewne też jedyne co robi to wytłumia i dodaje sygnały. Z punktu widzenia funkcjonalnego dzisiejsze zadania komputerów są dużo bardziej wszechstronne niż 40 lat temu, tak samo jak ludzki mózg robi inne rzeczy niż szczurzy - choć na niskim poziomie to to samo, tylko wytłumianie i dodawanie, nic więcej.