konto usunięte

Temat: Kindle i czytniki RSS

Jak w temacie. Niedawno zacząłem używać tego dobrodziejstwa i szalenie przydatną rzeczą jest ściągnięcie wybranych subskrypcji na naszego kundla.

Osobiście używam Klip.me, jednak kilka rzeczy mnie tam denerwuje:
- maksymalnie można wysłać tylko 100 wiadomości
- po ściągnięciu na kundla wiadomości nie są one automatycznie zaznaczone jako przeczytane w czytniku Google Reader. Trzeba ręcznie wszystko robić.

W związku z powyższym, ktoś testował inne/lepsze rozwiązania?

Dodatkową kwestią jest sam kanał RSS danej strony. Do RSS'a jest wrzucany sam nagłówek (raptem dwa zdania), resztę trzeba przeczytać na pełnej stronie. Iście wkurzające. Czy da się coś z tym zrobić?
Piotr M.

Piotr M. programista

Temat: Kindle i czytniki RSS

W szafce pod telewizorem mam tzw. HTPC - mały komputerek, który wcina maks. 30W przy oglądaniu 1080p, ale to szczegół. ;) Codziennie tuż przed 17 następuje wybudzenie tego kompa z hibernacji. Zawsze jest uruchomiony programik Calibre, który posiada opcję automatycznej wysyłki RSS-ów w postaci zgrabnie przygotowanych gazetek co zadany interwał czasu. Zasadniczo wysyłam każdy kanał co kilka dni o godz 16, także pobudka o 17 oznacza, że Calibre od razu bierze się do roboty... Po 20 minutach bezczynności komputerek zapada ponownie w letarg. :-)

A tak bardziej poważnie - skrypty parsujące RSS-y pisze się w Calibre w Pythonie, widzę że nie jesteś humanistą, więc nie sądzę abyś miał z tym problem. Jest masa przykładów, w miarę dobry manual, wsparcie do autoryzacji HTTP, skrypt może wypluwać tekst do logu więc idzie to zgrabnie debugować w razie potrzeby, itd.. Calibre ściąga mi wiadomości z Google Readera, ale tylko nieprzeczytane i jeśli jest coś co przykładowo wysyła mi się co 5 dni, to pobieram sobie z Readera właśnie z tylu wstecz. Oczywiście te skrypty pozwalają także rozwiązać problem samych nagłówków. Zatem, jak coś przeczytam przez Readera na telefonie albo kompie to w Kindle'u tego nie zobaczę. Zostaje problem w drugą stronę, którym na razie się jeszcze nie zająłem. Kindle nam nic w Readerze nie odhaczy, ale myślę, że skrypcik mógłby to robić (tj. zaznaczyć wszystko jako przeczytane) na zakończenie swojej pracy. Trzeba tylko pewnie wywołać odpowiednio spreparowane zapytanie HTTP do Readera.

Następna dyskusja:

Google Reader, czyli RSS na...




Wyślij zaproszenie do