Anna
Krauze
specjalista ds
finansów
Temat: Szkolenia JAVA, J2EE
BEZPŁATNE szkolenie z programowania C/C++ - wprowadzenie do JAVAProjekt ”Plusy dodatnie: Programista C++” - współfinansowany przez UE ze środków EFS w ramach Poddziałania 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw PO KL. Stanowi wstęp do programowania w języku JAVA i przeznaczony jest dla osób nie mających doświadczenia w programowaniu. Zapewni umiejętności wymagane zarówno do pracy w charakterze programisty, jak i przygotowuje do nauki języków wyższych poziomów, takich jak przykładowo JAVA.
Adresaci szkolenia
Projekt skierowany jest do właścicieli (w tym również samozatrudnionych) oraz pracowników mikro i małych przedsiębiorstw z obszaru województwa łódzkiego.
Informacja o formie w jakiej przyjmowane są zgłoszenia
Organizatorem Projektu jest LAMARA Sp. z o.o., 91-002 Łódź, ul. Drewnowska 48. Prosimy o kontakt telefoniczny w dni robocze w godzinach 10-16 pod nr: 690-044-293 lub mailowy: lamaralodz@gmail.com, w celu umówienia terminu wypełnienia zgłoszenia udziału oraz napisania testu wstępnego w siedzibie firmy. Liczba miejsc ograniczona.
Cel szkolenia
Dostarczenie wiedzy w dziedzinie programowania w środowisku C/C++ opartej na wykorzystaniu nowoczesnych e-narzędzi, w celu podniesienia kwalifikacji pracowników oraz właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw z terenu województwa łódzkiego.
Program szkolenia
Wprowadzenie do programowania:
- rekurencja/iteracja,
- sortowanie,
- struktury danych,
- algorytmy
Programowanie w C++:
- podstawowe instrukcje,
- typy danych,
- operatory,
- funkcje,
- tablice,
- wskaźniki,
- klasy,
- struktury,
- konstruktory/destruktory,
- konwersje,
- dziedziczenie
- obsługa I/O,
- wstęp do programowania obiektowego
Podstawy baz danych (SQL podstawowe polecenia)
Podstawy html:
- prosta strona
- prosty formularz
Podstawy sieci:
- adres IP, MAC,
- firewall,
- IPS/IDS
- praktyczne użycie ping, arp, tracert; tablica rutowania, broadcast II i III warstwy;
- konfiguracja IP i DNS,
- protokół TCP, UDP,
- porty
Forma prowadzenia zajęć
Zastosowana jest formuła ”blended learning” czyli połączenie szkolenia stacjonarnego z internetowym, które umożliwia elastyczne podejście do potrzeb uczestników, którzy korzystają ze szkolenia w dogodnym dla nich czasie. Część stacjonarna obejmuje 264 godziny szkoleniowe zajęć, w postaci 44 spotkań stacjonarnych, które odbywają się cztery razy w tygodniu w godzinach popołudniowo - wieczornych (17:00-22:00). Obejmuje to okres około 3 miesięcy. Kurs jest realizowany w jednej grupie dziesięcioosobowej. Każdy uczestnik pracuje przy oddzielnym komputerze.
Zakres usług
Uczestnicy otrzymują podręczniki szkoleniowe autorstwa Jerzego Grębosza a także wydruki prezentacji tematycznych na każde zajęcia.
W trakcie zajęć uczestnicy mają dyspozycji kawę, herbatę, zimne napoje, a także poczęstunek w postaci suszu konferencyjnego.
Kwalifikacje po ukończeniu
Uczestnicy kursu otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia w ramach, którego zyskują kwalifikacje w zakresie:
- algorytmów i struktur danych
- programowania strukturalnego
- programowania obiektowego
- podstaw baz danych
- podstaw XML
- podstaw sieci komputerowych
- interfejsu Windows Forms
Warunkiem ukończenia jest obecność na 80% zajęć (36z44), pozytywne zdanie testów z każdego bloku tematycznego, udział w badaniach ewaluacyjnych.