Temat: zaznaczenie linii grzbietu

Do tej pory okładki do drukarni szykowałem bez dodatkowych warstw z informacjami dla drukarzy. Wystarczyło w zamówieniu napisać, że wymiar netto książki taki i taki, a grzbiet ma tyle i tyle. Tym razem chcę podejść do tematu bardziej profesjonalnie .
I teraz pytanie do Was: jak to ugryźć w InDyku? Chcę zaznaczyć linie zgięcia na grzbiet, więc na oddzielnej warstwie wystarczy, że zaznaczę to (np. dodatkowym kolorem) linią przerywaną o grubości 0,25pkt? Ta linia ma wychodzić na obszar zwany "informacje o pracy"? Jak to dokładnie określić?
Adrian T.

Adrian T. www.autor.biz

Temat: zaznaczenie linii grzbietu

Cześć Mateusz,

Najlepiej oczywiście dogadaj z drukarnią.

Możesz dać i z dodatkową linią i bez i dać jako osobny kolor, albo jako dodatkowy PDF.

Zrob sobie rozkładówkę powiększoną o szerokość grzbietu i rozmieść okładkę. Oczywiście za zachowaniem marginesów itp. To tak, jakbyś "wkleił" pasek grzebietu między strony Twojej okładki.
Na prawej stronie tej rozkładówki będziesz miał stronę frontową okładki (tu mam na myśli zewnętrzne strony okładki), a na lewej - tylną strona okładki.
Z wewnęrznymi stronami okładki analogicznie
Przez FB wyślę Ci dziś plik INDD z samą okładką z grzbietami, z których robiłem okładki pod druk.

A tu na stronie Drukomatu masz info jak to przygotować:
http://www.drukomat.pl/media/instrukcje/drukomat_katal...

PozdrTen post został edytowany przez Autora dnia 20.10.16 o godzinie 17:09

Temat: zaznaczenie linii grzbietu

O, cześć Adrian! Kopę lat!

Z robieniem okładek nie mam problemów, bo to praktycznie mój chleb powszedni. Chodziło mi bardziej o przygotowanie pliku pod drukarnie z zaznaczeniem elementów pod zaginanie okładki. Drukarnie, z którymi do tej pory współpracowaliśmy, nie wymagali takich informacji. Wystarczyło, że znali format książki i szerokość grzbietu. A chciałem podejść do tematu bardziej pr0...

Następna dyskusja:

wciecie od/do grzbietu




Wyślij zaproszenie do