Temat: GIS/Geoinformatyka, pytania, uczelnie, wszystko z tym...
Aleksandra K.:
Gospodarka przestrzenna jest ciekawa, bardziej niż trudna jest czasochłonna. Podobać się, to się podoba :) z pracą jest gorzej, dlatego polecam Tobie informatykę. Problem gospodarki jest taki, że jest zbyt.. interdyscyplinarna.
Dlaczego z pracą jest gorzej?
Skończyłem gospodarkę przestrzenną ("tylko" licencjat) i na brak zajęcia nie narzekam. Podejmując pierwszą pracę w tzw. "zawodzie" okazało się, że studia bardzo dobrze mnie przygotowały. Można powiedzieć, że od razu zostałem pełnowartościowym pracownikiem, a 3 miesięczny okres próbny był tylko formalnością.
Ta interdyscyplinarność oczywiście ma swoje plusy i minusy, zależy gdzie się pracuję i w jakim charakterze. Będąc np kierownikiem projektu masz wiedzę z kilku dziedzin. Śmiało, możesz zasiąść do stołu i rozmawiać merytorycznie z np geologiem, geodetą, architektem, przyrodnikiem, urbanistą i drogowcem.
Decyzję odnośnie studiów podejmuję się samemu we względu na jakieś predyspozycję i zainteresowania. Możesz skończyć, czasem wyśmiewaną socjologie lub politologię, jeśli jestem w tym bardzo dobry, na pewno znajdziesz pracę. Jedyne studia jakie gwarantują pracę to chyba seminarium duchowne ;)
Ten post został edytowany przez Autora dnia 08.06.15 o godzinie 16:48