Temat: E-commerce na wordpressie
Jak to jest z tymi wtyczkami do wp ?
- jak wygląda mod-rewrite
produkty są wyświetlane jako strony, wpisy lub custom post type w wordpress'ie więc mod-rewrite jest taki, jak w wordpress'ie
- jak ustawienie płatności
bez problemu (mniemam, że chodzi o integrację z bramkami płatności online). Integracja w obie strony, czyli inicjacja płatności oraz odbieranie informacji o realizacji płatności. A czasem nawet w trzy strony :-)
- jak powiązania produktów
tak, jak posty w wordpress'ie (struktura hierarchiczna dla stron, kategorie, tagi w przypadku wpisów, w zaawansowanych integracjach dowolne custom taxonomy)
- jak optymalizacja przy kilku tyś produktów
może to zabawnie zabrzmi po raz kolejny :-) tak jak optymalizacja wordpress'a dla kilku tyś postów.
- czy są jakieś importy danych z hurtownii/plików csw/xls
to raczej rozwiązania indywidualne, w praktyce oczywiście do zrealizowania
Czy to raczej takie mini dla kilku produktów/usług ?
Osobiście (moja subiektywna opinia) duże sklepy stawiałbym na dedykowanych skryptach sklepowych, z racji po prostu ich przeznaczenia.
Małe sklepy zdecydowanie wolę stawiać na WordPress'ie (z wielu powodów, pierwsze lepsze: SEO, dużo lepsze motywy i elastyczność niż w dedykowanych sklepach, łatwość obsługi, szybkość integracji).
Pomiędzy tymi dwiema skrajnościami jest jeszcze dużo specjalistycznych zastosowań takich jak np. sklepy jakichkolwiek artystów/twórców - obiema rękami jestem za WP (argumenty j/w a do tego spójność ze stroną i blogiem, artyści mają zazwyczaj określone wymagania estetyczne, na wordpresie wiele niestandardowych rzeczy można zrobić szybciej i łatwiej niż na skryptach sklepowych).
Akurat jeśli chodzi o
sleekStore (w tym temacie mogę się wypowiadać) zaprojektowany jest tak, że faktycznie: w najprostszej formie jest to elastyczny sklep na wordpressie.
W praktyce jest to narzędzie oferujące sprawdzone mechanizmy obsługi płatności do dowolnych zastosowań, gdzie obsługa takowych jest wymagana. Od najprostszych, typu sprzedaż/zasilanie tokenów na potrzeby osobnych pluginów (np. pytań testowych dla pluginu do rozwiązywania testów) po takie scenariusze jak funkcje obsługi i automatycznego rozliczania dostawców, którzy mogą sprzedawać swoje produkty na Twojej stronie (która w dodatku może być serwisem ogłoszeniowym opartym np. o classiPressa, gdzie sprzedawać mogą ogłaszający bezpośrednio w ramach swoich ogłoszeń).
Ups, trochę się zagalopowałem :-) ale chodziło o to, że sklep to jest najbardziej oczywiste zastosowanie, ale nie jedyne.
Stanisław Stanisławski edytował(a) ten post dnia 01.04.13 o godzinie 04:05