Temat: CMS TYPO3
Kiedyś TYPO3 - a może i nadal z tego co widzę na wikipedii - TYPO3 nazywany był CMF (Content Management Framework -
http://pl.wikipedia.org/wiki/Content_Management_Framework ).
Moim zdaniem jego siła nie wynika z "uniwersalności" jako takiej. To nie jest coś co samo z siebie nadaje się do wszystkiego. "Uniwersalność" TYPO3 składa się z dwóch składowych:
- rozszerzalność
- elastyczność
Co do autorskich frameworków mają one jedną przewagę nad ogólnie dostępnymi. Nie uzależniają firmy/klienta od dostawcy. Spotkałem się wiele razy z tym, że ludzie wybierali Joomle, TYPO3, Drupala właśnie z tego powodu. Daje im to możliwość w trakcie rozwoju portalu szukania najlepszej oferty.
To tyle z off topa (takiego pośredniego)
Pytałeś o TYPO3 na współdzielonych kontach.
Jest to pytanie, którego nie lubię bo zależy w dużej mierze od strony jaką stawiasz :) Sam dobrze o tym wiesz, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że na zwykłym, nie wypasionym wirtualnym serwerze można postawić TYPO3 i nie mieć problemów z wydajnością. Dużą rolę odgrywa tu silnik cache`owania.
Wiadomo, że im więcej userów klika, im strona robi się bardziej rozbudowana to wymagania się zwiększają, ale mówię tu o średniej wielkości stronie firmowej.
Osobiście pracowałem na home, nazwa, linuxpl jeżeli chodzi polskich dostawców. Rozstrzał między serwerami od wirtualnych do vps`ów. Nie będę podawał gdzie mi się najlepiej pracowało bo nie chce reklamować, ale śmiało stwierdzam, że nie napotkałem się z trudnościami.
O dedykowanych maszynach nie wspominam bo nie o to pytałeś.