Temat: Potrzebuję literatury na temat wydajności baz.
Jeżeli już ktoś zdecydował się na drastyczny krok przygotowania takiego zestawienia to ja bym przed wynikami "poczynił" po prostu warunki początkowe dla których te testy są przeprowadzane. Zwłaszcza jeżeli tutaj chodzi o odbębnienie, a nie przygotowanie rzetelnej wiedzy.
Testuję bazy A, B, C.
1. Bazy A, B i C będą zainstalowane na homogenicznym środowisku typu D (tutaj zestawienie sprzętu, pamięci)
2. System operacyjny zainstalowany z pudełka przed zainstalowaniem każdej bazy bez żadnych zmian (poza doinstalowaniem wymaganych przez bazę składników)
3. Bazy danych instalowane w wersji default (bez zmian)
4. Każda baza danych dostanie tablespace'y czy dbspace'y o tym samym rozmiarze na tej samej wydzielonej fizycznie partycji znajdujacej sie na tej samej przestrzeni adresowej dysku.
5. W celach testowych tworze tabele E,F,G,H,I,J z takim, a takim wolumenem danych
6. Dla każdej z tabel tworzę powiązania referencyjne, indeksy takie, a takie
7. Nie korzystam z dodatkowych funkcjonalności oferowanych przez poszczególnych producentów baz danych
8. Testy przeprowadzam dla prostych operacji CRUD oraz dla bardziej złożonych zapytań (i tutaj ich zestawienie).
9. Testy przeprowadzam też dla operacji skanowania sekwencyjnego dla zapytań G, H i J
10. Wyniki będę podawał za pomocą a) ilości odczytów fizycznych b) ilości czasu wykonania zapytania podanego przez bazę danych.
11. Przed wykonaniem każdego zapytania baza danych zostanie wyłączona, a następnie włączona (aby uniknąć zafałszowań w wynikach - tutaj chodzi o czasy pobrania).
Przy mniej więcej podobnej liści sformułowanych założeń (nie mówię, że to wszystkie) można robić testy i przedstawiać wyniki. Owszem będą za przeproszeniem odrobinę z dupy, ale dla potrzeb pracy magisterskiej powinny wystarczy.