Anna
M.
Community Manager w
121PR
Temat: Designerskie wnętrze
Designerskie wnętrzePoczucie estetyki i lekkość stylu to cecha charakterystyczna większości projektantów mody. Przy takich umiejętnościach nikogo nie dziwi już fakt, że część z nich na pewnym etapie swojej kariery poszerza ofertę i wprowadza sygnowane swoimi nazwiskami kolekcje mebli. Ostatnim trendem w świecie meblarstwa jest przyłączanie się do tej grupy także modelek i piosenkarek.
Proste, ale bardzo eleganckie, zawsze w stonowanych kolorach meble i dodatki projektuje Giorgio Armani dla linii Armani Casa. Niektórzy uważają, że spod ręki Włocha wychodzą o wiele lepsze przedmioty użytkowe niż ubrania. Miękkie plusze i aksamity, proste linie i genialna jakość to tylko niektóre zalety mebli Armaniego.
Silnie zawieszone w tradycji amerykańskiej są projekty przeznaczone do domów z metką Ralph Lauren. Pasiaste tkaniny, superwygodne kanapy z dużą ilością poduszek i ciemne drewno – to wszystko znajdziecie w ofercie projektanta. Ponieważ Amerykanin zdaje sobie sprawę, że na efekt końcowy wystroju wnętrza składa się absolutnie wszystko, w sklepach oferujących produkty wystroju nie mogło zabraknąć farb z napisem Ralph Lauren na puszce.
Mebli z logo Versace przedstawiać raczej nie trzeba. Wystarczy, że pomyślimy o zastawie, którą Gianni Versace zaprojektował dla specjalizującej się w produkcji ekskluzywnej porcelany firmy Rosenthal i już na myśl przychodzą nam barokowe w stylu poduszki z frędzlami, jedwabne kapy na łóżka i bogato zdobione i... złocone meble i lampy. I chociaż Donatella Versace, główna projektantka marki stara się by ubrania tej firmy były mniej ozdobne i miały większą klasę niż kiedyś, to w kwestii mebli i wnętrz siostra Gianniego trzyma się kierunku, który przed laty obrał jej brat.
Podczas ostatnich targów wnętrzarskich w Mediolanie wstępne pomysły na kolekcję mebli zaprezentował kolejny projektant mody – Martin Margiela. Projekty designera to całkowite przeciwieństwo stylu Versace. Białe i srebrne przedmioty o prostych, prawie minimalistycznych liniach. Może nie tak surowych jak te, które można kupić w sklepach z meblami Calvina Kleina, ale w bardzo zbliżonym klimacie.
Także wśród polskich projektantów zapanowała moda na rozszerzanie działalności. Kanapy, łóżka i dywany dla marki Livingroom projektuje Eva Minge. Podobnie jak w jej projektach ubrań, tak i w przedmiotach użytkowych nie zabrakło złota, srebra, futer i kryształków. Drugim projektantem, który wziął na warsztat sztukę użytkową jest Dawid Woliński. Specjalnie dla showroomu Mood z włoskimi meblami stworzył kolekcję poduszek i kap. Designer, który stawia tylko na luksusowe materiały tym razem wykorzystał naturalne futra i wełny.
Wszystkim, co ma związek z łóżkiem i spaniem w wielkim stylu interesuje się także piosenkarka Kylie Minogue, która od dwóch sezonów z dużym powodzeniem współtworzy kolekcję dla House of Frazer. Jej kobiece i szykowne projekty przypadną do gustu zwłaszcza paniom, panów może odstraszyć zbyt kobiecy styl Australijki. Mniej kobieca, za to bardzo tradycyjna będzie kolekcja mebli i wyposażenia wnętrz, którą dla sieci amerykańskich sklepów J. C. Penny zaprojektowała topmodelka Cindy Crawford. Ponieważ marka nie należy do wyjątkowo ekskluzywnych, nie należy się także spodziewać, że meble Crawford powalą nas na kolana tak jak to ma miejsce w przypadku tych od Kleina, czy Armaniego. Cóż, próbować każdy przecież może.