Ilona
B.
neurologopeda,
specjalista
wczesnego
usprawniania i
wczes...
konto usunięte
Temat: Jak przygotować do chemii?
sama chemia nie jest trudna do zniesienia. jej konsekwencje są dużo trudniejsze. chemia wyniszcza wszystkie komórki tak samo (zdrowe i chore). samopoczucie po tych zabiegach może być różne. ja mysle,że jeśli będzie źle, to trzeba mówić choremu o tym,jak to działa,że złe samopoczucie to naturalna konsekwencja,ze organizm musi się długo regenerować by wrócić do formy.trzeba duzo cierpliwości , bo to choroba która dotyka wszystkich wokół.choremu trzeba duzo mówić o tym,że ludzie z tego wychodzą i zyją długie lata. że tu nie ma reguł. trzeba budować u chorego wiarę w wyzdrowienie.
kurcze...tak chciałabym powiedzieć coś co byłoby panaceum... w miarę upływu czasu sama się zorientujesz co pomaga a co szkodzi. słowa , to potęzna terapia nowotworowa. trzeba być blisko , otaczać ciepłem i przyjaźnią.
Ilona
B.
neurologopeda,
specjalista
wczesnego
usprawniania i
wczes...
Temat: Jak przygotować do chemii?
Droga Olgo, jakże wiele dobrego powiedziałaś, bardzo Ci dziękuję za te słowa. Oj, nie tylko choremu potrzeba wsparcia, ale i mnie...Ilona Brzozowska - Misiewicz edytował(a) ten post dnia 06.01.08 o godzinie 12:18
Katarzyna
Ćwintal
specjalista do sp.
zakupu
Temat: Jak przygotować do chemii?
Witam serdecznie,pozytywne nastawienie,
spotkałam się z ciekawymi publikacjami np.
NIC MI NIE JEST po prostu miałem raka autorka Erma Bombeck
cytat:
Emily miała 4 lata i dostawała chemioterapię.Pewnego dnia w sklepie wdała się w rozmowę, z kobietą która powiedziała, że jest bardzo przeziębiona, a potem spytała:a JAK TY się masz?
Emily odpowiedziała rzeczowo:
Nie za dobrze. Z nosa mi cieknie, noga mnie boli i mam złośliwego
guza......
ale ponieważ kilka osób z mojego otoczenia leczyło się w warszawskiej Onkologii, to może warto podpytać lekarzy o pomoc farmakologiczną: np. lek Ecomer
skopiowałam z internetu informacje o ECOMER:
ZASTOSOWANIE
W czasie radio lub chemioterapii.
1 kapsułka ECOMERU zawiera 250 mg standaryzowanego oleju z wątroby rekina grenlandzkiego (Somniosus microcephalus) w tym 50 mg alkoksygliceroli jako estrów alkoholi: selachylowego, chimylowego i batylalowego oraz ich metoksy pochodnych.
Przewlekłe choroby infekcyjne (zapalenie dróg oddechowych), zapalenie ucha, korzenia reumatyczne, alergie, przewlekłe zakażenia bakteryjne, egzema, łuszczyca.
dodatkowo
Na poprawę flory bakteryjnej-COLON C ale trzeba pamiętać, że to lekarze decydują.......
PowodzeniaKatarzyna Ćwintal edytował(a) ten post dnia 06.01.08 o godzinie 19:02
Ilona
B.
neurologopeda,
specjalista
wczesnego
usprawniania i
wczes...
Temat: Jak przygotować do chemii?
Bardzo dziękuję:)konto usunięte
Temat: Jak przygotować do chemii?
Ilona, jeśli mogę pomóc w jakikolwiek sposób, odezwij się na priv.sama jestem w podobnej sytuacji. choroba dotyka wszystkich. A Ty musisz pokonać ból i strach,to Ty musisz być wsparciem dla chorej osoby. Nie ma tu miejsca na słabość. Dasz sobie radę. Twardniejemy wszyscy każdego dnia... Codziennie mamy więcej siły.
Jesli mogę coś polecić, to flavon max plus, na allegro można kupić pojedyncze sztuki tego specyfiku. Ponadto witamina C 500, tabletki z grzyba shitake. Ważne jest oczyszczanie organizmu z toksyn.
Pozwolę sobie wkleić tu tekst opracowany przez człowieka, który zwyciężył z nowotworem. Był w stanie beznadziejnym. Odwiedziłam go na początku listopada , szukając pomocy.
w następnym poście tekst o oczyszczaniu organizmu. Celowo oddzielam wypowiedzi,bo następna jest znacznie dłuższa.
konto usunięte
Temat: Jak przygotować do chemii?
Robert StarzykOczyszczanie organizmu
Bardzo ważnym elementem zarówno w leczeniu jak i profilaktyce jest oczyszczanie organizmu. Bez względu na rodzaj stosowanej przez nas diety, w poszczególnych częściach organizmu gromadzi się szereg zanieczyszczeń, które z biegiem czasu coraz aktywniej wpływają na nasze samopoczucie i stan zdrowia. W społeczeństwach wschodu oczyszczanie organizmu jest bardziej rozpowszechnione niż w kulturach świata zachodniego, gdzie codzienna gonitwa i stres kreują skłonność do zaniedbywania swojego stanu zdrowia. Oczyszczanie organizmu z nagromadzonych w nim zanieczyszczeń i toksyn przynosi szybko zauważalną korzyść w postaci lepszego samopoczucia i poprawy jakości życia. Sprzyja również rozblokowaniu zastojów energetycznych i szybszemu powrotowi do zdrowia.
Istnieje szereg praktyk, które bazując na składnikach naturalnych, oczyszczają poszczególne części organizmu. Większość z nich wywodzi się z medycyny wschodniej, gdzie z powodzeniem są one stosowane od setek, a czasem nawet tysięcy lat.
W moim kalendarzu oczyszczania organizmu znalazły się:
jelito grube
wątroba
nerki
naczynia włosowate
naczynia limfatyczne
stawy
Procedury te ułożone w logiczną całość i praktykowane w ciągu roku pozwalają utrzymać wewnętrzną czystość naszego ciała biologicznego.
Cały cykl oczyszczania powinniśmy rozpocząć od oczyszczenia jelita grubego. Nie możemy rozpocząć na przykład od oczyszczania wątroby, gdyż w trakcie procedury zanieczyszczenia usunięte z wątroby przechodzą drogami żółciowymi do przewodu pokarmowego. Oczyszczone jelito grube pozwala na sprawne wydalenie tych zanieczyszczeń na zewnątrz ciała.
OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO.
Oczyszczanie jelita grubego polega na tym, że wykonujemy lewatywę specjalnie przygotowanym w tym celu naparem z ziół. Napar ten przygotowujemy w następujący sposób.
Wieczorem pół litra wody doprowadzamy do wrzenia w emaliowanym naczyniu. Wsypujemy mieszankę ziół, szybko przykrywamy pokrywką i gotujemy na małym ogniu trzy do pięciu minut. Przygotowujemy plik kilku gazet, stawiamy na niego naczynie z naparem, zawijamy w koc i pozostawiamy na dwanaście godzin.
Następnego dnia rano doprowadzamy jeszcze raz do wrzenia i gotujemy na bardzo małym ogniu dziesięć do piętnastu minut. Po czym znów zawijamy w koc na dwanaście godzin.
Równolegle z naparem z ziół przygotowujemy dodatkowy litr wody potrzebny w naszej procedurze. Tak więc wieczorem należy zagotować jeden litr wody. Po czym studzimy go i zamrażamy w zamrażalniku. Następnego dnia rano wyjmujemy zamarzniętą wodę z lodówki i rozmrażamy w sposób naturalny w ciągu dnia. Nie należy lodu podgrzewać, powinien sam roztajać w czasie jaki pozostał do godzin wieczornych.
Wieczorem do tego litra rozmrożonej wody dodajemy napar z ziół. Otrzymane 1,5 litra mieszaniny podgrzewamy do 38 stopni Celsiusza. Tak przygotowany napar z ziół służy do wykonania lewatywy (oczywiście po odcedzeniu). Wykonujemy ją przy pomocy wlewnika, który jest do nabycia w aptece.
Wykonujemy dwa wlewy. Przy pierwszym wykorzystujemy pół litra mieszanki. Trzeba starać się utrzymać zioła jak najdłużej wewnątrz ciała, co na początku nie jest wcale łatwe. Jest to spowodowane zarówno brakiem praktyki jak i zanieczyszczeniem jelita grubego. Łatwiej jest kontrolować cały proces w pozycji leżącej. Po około dwudziestu minutach należy udać się do toalety i wypróżnić. Pomiędzy pierwszym a drugim wlewem konieczna jest niewielka przerwa, gdyż organizm musi odpocząć przed drugą turą. Za drugim razem wykorzystujemy pozostały litr naparu. Również staramy się go utrzymać około dwudziestu minut.
Wlewy wykonujemy samodzielnie, więc trzeba trochę poćwiczyć. W miarę nabierania doświadczenia w wykonywaniu tej procedury należy zacząć wykonywać delikatne ruchy brzucha, które umożliwiają lepszą penetrację jelita grubego przez mieszankę ziołową. Nie jest to jednak tak trudne, jakby się mogło wydawać, gdyż z upływem czasu ścianki jelita grubego stają się coraz bardziej czyste i łatwiej jest wykonywać całą procedurę.
Cały cykl oczyszczania jelita grubego trwa dwadzieścia dni. W tym czasie stosujemy dziesięć zestawów ziół:
1.
2 łyżki stołowe liści i kwiatów gryki,
5 łyżek stołowych kwiatów i nasion łopianu.
2.
4 łyżki stołowe liści perzu,
2 - 4 łyżek stołowych kory lub gałązek kasztanowca.
3.
1 - 1,5 łyżek stołowych nasion lnu,
2 łyżki stołowe uczepu [Bidens L.].
4.
5 -6 łyżek stołowych gałązek morwy,
4 łyżki stołowe kłącza perzu.
5.
4 łyżki stołowe bratka trójbarwnego,
2 łyżki stołowe macierzanki.
6.
1 łyżka stołowa liści barwinka,
5 łyżek stołowych kłączy perzu.
7.
4 łyżki stołowe bratka trójbarwnego,
1 łyżka stołowa nasion lnu.
8.
1 łyżka stołowa kory dębu,
5 łyżek stołowych drobno pociętych gałązek wiśni.
9.
6 łyżek stołowych gałązek malin,
1 łyżka stołowa kłącza perzu.
10.
5 - 6 łyżek stołowych suchego torfu,
4 - 5 łyżek stołowych gałązek morwy,
1 łyżka stołowa zmielonych nasion lnu.
Każdy z powyższych zestawów jest na jeden dzień. Skład wlewu zmieniamy co dwa dni. Tak więc zestaw pierwszy (dwie łyżki stołowe liści i kwiatów gryki plus pięć łyżek stołowych kwiatów i nasion łopianu) stosujemy pierwszego i drugiego dnia. Zestaw drugi (jedną do półtorej łyżki stołowej nasion lnu plus dwie łyżki stołowe uczepu) należy zastosować trzeciego i czwartego dnia. itd.
Jeżeli występują problemy z komponowaniem pełnych zestawów nie należy rezygnować z robienia wlewów. Stosuje się wtedy wariant zastępczy - na półtora litra przegotowanej wody jedna łyżka wyciśniętego z cytryny soku lub jedna łyżka octu jabłkowego. Wlewy trzeba robić codziennie, najlepiej minimum dwie godziny po ostatnim posiłku.
Oczyszczanie jelita grubego stanowi pierwszy etap oczyszczania organizmu. Po trzech tygodniach przerwy cały cykl należy powtórzyć.
Następnym krokiem jest oczyszczanie wątroby.
P.S.
Powyższy opis procedury oczyszczania jelita grubego jest zgodny z tym co ja stosowałem w praktyce. Dobór składników jest zaczerpnięty z literatury opisującej leczenie chorób nowotworowych, niestety w naszych polskich warunkach część składników może się okazać trudna do znalezienia. Dlatego powyższy zestaw traktować należy jako wariant optymalny i nie rezygnować w przypadku trudności z poszczególnymi komponentami.
P.S.
Istnieje wiele metod uzupełniających, które wspierają proces leczenia. Bardzo ważna jest dieta wegetariańska! Poza tym trzeba pić dużo soków i to nie kupowanych, a najlepiej świeżo przygotowanych w sokowirówce: dużo marchwi z domieszką buraków, uzupełnionych o seler i jabłka.
Nawet tak codzienne czynności jak wieczorny prysznic można zmodyfikować i wprowadzić „dusz kontrastowy”. Wzmacnia on zdolności obronne organizmu i poprawia samopoczucie. Polewamy się kilka razy na przemian, raz wodą ciepłą a raz zimną – (kontrast powinien być, ale bez przesady z różnicą temperatur). Ważna jest natomiast kolejność: najpierw ręce i nogi, potem tułów, plecy i okolice serca, a dopiero na końcu polewamy głowę. Kąpiel kończymy oczywiście wodą chłodną, a nie ciepłą.
Życzę szybkiego w powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam,
Robert Starzyk
konto usunięte
Temat: Jak przygotować do chemii?
dodam jeszcze tekst opracowany przez Roberta opisujący ćwiczenie energetyczneRobert Starzyk
Ćwiczenie Energetyczne.
Nieprawidłowy przepływ energii w naszym ciele jest przyczyną zmian, które uzewnętrzniają się w ciele fizycznym. Celem tego ćwiczenia jest łagodne usuwanie blokad w naszym systemie energetycznym. Polega to na wytworzeniu w naszym organizmie prądu energii, który powstaje z naturalnych wibracji zdrowych komórek. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia potęguje wytwarzany w organizmie prąd energii, harmonizuje go i pozwala chorym komórkom dostosować swoją wibrację do wibracji zdrowych komórek. Komórki, które nie potrafią z powodu swojego poważnego uszkodzenia współbrzmieć z harmoniczną wibracją, zostają z organizmu usunięte.
Ćwiczenie to w zasadzie jest pewną formą automasażu. Wykonujemy je siedząc na taborecie lub krześle, w ciepłym przewietrzonym pomieszczeniu, bez przeciągów. Siedzenie powinno być na wysokości, przy której nogi są zgięte w kolanach w przybliżeniu pod kątem 90 stopni. W czasie wykonywania ćwiczenia nie powinny nam przeszkadzać czynniki zewnętrzne, które rozpraszają naszą uwagę (np. muzyka, domownicy, hałas pochodzący z ulicy). Strój do ćwiczeń powinien być luźny, wygodny, nie krępujący naszych ruchów i wykonany z materiałów naturalnych.
Zasady ogólne:
1. Zasada pierwsza: Zamknięte oczy.
W trakcie wykonywania ćwiczenia oczy powinny być cały czas zamknięte. Zapobiega to rozpraszaniu energii i pozwala skoncentrować się na procesach zachodzących w naszym wnętrzu.
2. Zasada druga: Zamknięty system energetyczny.
Układ ciała w trakcie całego ćwiczenia stanowi pewien zamknięty system energetyczny, który należy utrzymać aż do końca jego wykonywania.
- Dlatego też w trakcie wykonywania ćwiczenia nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której obie ręce byłyby całkowicie swobodne tzn. nie stykały się ze sobą ani z ciałem. Ręce albo są ze sobą złączone albo przynajmniej jedna z nich powinna dotykać ciała.
- Również stopy powinny być zawsze złączone.
Można to wykonywać dwoma różnymi sposobami:
Sposób pierwszy polega na ustawieniu stóp w takiej pozycji, aby ich palce stykały się wzajemnie w podobny sposób jak stykają się palce dłoni podczas modlitwy.
Drugi sposób, który wydaje się łatwiejszy do wykonania i z tego właśnie powodu może być rekomendowany dla ludzi starszych, polega na tym, że palce prawej stopy przykrywają palce lewej stopy.
W obu wariantach kostki stóp i pięty nie powinny się ze sobą stykać.
3. Zasada trzecia: Dominacja prawej strony.
W wykonywanym ćwiczeniu prawa strona jest zawsze stroną dominującą. Przejawem stosowania tej zasady jest na przykład to, że masaż zawsze jest wykonywany ręką prawą, ruch okrężny masowanych punktów na ciele rozpoczyna się zawsze od ruchu w prawą stronę, itp. Zostanie to dokładniej uwypuklone w szczegółowym opisie ćwiczenia.
W wyjątkowych sytuacjach, kiedy niemożliwy jest ruch prawą ręką, masaż można wykonywać również lewą.
Przy szczególnie dotkliwych bólach uniemożliwiających samodzielne wykonywanie ćwiczenia lub w przypadku małych dzieci masaż może być wykonywany przez inna osobę. Jednak również w tej sytuacji osoba masowana powinna utrzymywać zamknięcie systemu energetycznego - złączone palce dłoni i stóp, tak jak są one opisane przy pozycji podstawowej.
4. Zasada czwarta: Łagodność.
Zasada łagodności przypomina, że powinniśmy być łagodni dla siebie jako całości - dla ciała materialnego i energetycznego. Całe Ćwiczenie Energetyczne nie wymaga stosowania dużej siły fizycznej. Potrzebna jest wytrwałość i łagodne pobudzanie poszczególnych punktów energetycznych na naszym ciele.
Ćwiczenie Energetyczne składa się z kilku etapów, które stanowią jeden cykl:
A. pozycja podstawowa,
B. masaż głowy i kręgosłupa,
C. powrót do pozycji podstawowej,
D. ruchy koliste ramion,
E. powrót do pozycji podstawowej,
F. masaż ramion, łokci, kolan i kostek nóg,
G. powrót do pozycji podstawowej.
A. Pozycja podstawowa:
Siedząc na taborecie tułów powinien być w pozycji pionowej, plecy wyprostowane, ale nie napięte. Nogi lekko rozwarte w kolanach. Stopy stoją wygodnie na podłodze. Palce prawej stopy stykają się z palcami lewej stopy w ten sposób, że duży palec prawej stopy dotyka z góry duży palec lewej stopy. Pięty rozwarte - nie mogą się stykać. Ręce złączone na wysokości splotu słonecznego, tak jakbyśmy trzymali w dłoniach małą piłeczkę lub puchar - koniec kciuka lewej dłoni styka się z końcem kciuka prawej dłoni, koniec palca wskazującego lewej dłoni styka się z końcem palca wskazującego prawej dłoni i w ten sposób połączone są również pozostałe palce. Złączone ręce tworzą kulisty kształt z otworem ku górze.
W pozycji podstawowej przebywamy przez kilka minut. Relaksujemy się. Wyobrażamy sobie, że do tego pucharu spływa z górnej części naszego ciała cała negatywna nieharmoniczna energia, gdzie jest ona transformowana i skąd po oczyszczeniu i podniesieniu wibracji zostaje zasymilowana przez nasze ciało. Należy jednak pamiętać, że określenie negatywna nie oznacza zła - jest to ta część naszej własnej energii, która wymaga harmonizacji ze zdrowymi komórkami ciała.
B. Masaż głowy i kręgosłupa.
a.
Przejście od pozycji podstawowej do masażu głowy i kręgosłupa polega na przełożeniu, bez rozdzielania rąk w powietrzu (!), opuszków palców lewej dłoni na rzepkę prawego kolana - palce dotykają rzepkę z różnych stron. W tej pozycji lewa dłoń znajduje się podczas całego etapu masażu głowy i kręgosłupa.
b. Masaż głowy.
W tej części ćwiczenia nasze działania koncentrują się w obszarze pomiędzy czubkiem głowy, wzdłuż kręgosłupa, aż do końca kość ogonowej. Masaż wykonujemy prawą ręką, którą uwolniliśmy umieszczając poprzednio lewą dłoń na prawym kolanie. Zaczynamy delikatny, ale jednocześnie dobrze odczuwalny masaż posuwając się od czubka głowy w stronę kręgosłupa. Masaż wykonujemy trzema palcami jednocześnie: wskazującym, środkowym i serdecznym. Masowane punkty znajdują się z tyłu głowy na linii łączącej czubek głowy z kręgosłupem oraz na dwóch liniach równoległych, odległych o około trzy centymetry na prawo i lewo od wspomnianej linii - osi. Palec środkowy posuwa się po linii środkowej, serdeczny po prawej linii, a wskazujący po lewej. Gdy ustawimy palec środkowy na czubku głowy, a pozostałe dwa palce po jego bokach - jest to pozycja, od której zaczynamy masaż - palce delikatnie masują trzy punkty, które są początkami wyżej wspomnianych trzech linii. Delikatnie wykonujemy dziesięć okrężnych ruchów w prawą stronę i dziesięć okrężnych ruchów w lewą stronę. Następnie przesuwamy dłoń o około jeden - dwa centymetry w dół, palce przesuwają się (wzdłuż trzech linii) do trzech nowych punktów. Trzy palce wykonują masaż tych trzech nowych punktów: dziesięć okrężnych ruchów w prawą stronę i dziesięć okrężnych ruchów w lewą stronę. W ten sposób przesuwając się po około jeden - dwa centymetry kontynuujemy masaż aż do podstawy czaszki.
c. Masaż kręgosłupa szyjnego.
U podstawy czaszki łączymy razem trzy wyżej wspomniane palce prawej dłoni i wykonujemy nimi masaż punktów wzdłuż kręgosłupa szyjnego - tylko jedna linia. Nie dociskamy palców zbyt mocno. Przesuwamy palce od punktu do punktu w dół po około jeden - dwa centymetry i wykonujemy w każdym punkcie dziesięć okrężnych ruchów w prawą stronę i dziesięć okrężnych ruchów w lewą stronę. Kontynuując przesuwanie palców w dół, tym samym sposobem, zaczynamy masować kolejny odcinek kręgosłupa - kręgosłup piersiowy.
d. Masaż kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego.
Posuwając się od czubka głowy w dół możemy prawą dłonią w najlepszym razie sięgnąć do punktu znajdującego się pomiędzy łopatkami. Aby kontynuować masaż kręgosłupa musimy przełożyć prawą dłoń w okolice łopatek, ale tym razem sięgając od dołu. Dolną część kręgosłupa piersiowego i kręgosłup lędźwiowy masujemy kostkami prawej pięści - wierzchnia część dłoni styka się z plecami. Wykonujemy wahadłowe ruchy od lewej do prawej i od prawej do lewej strony pleców. Posuwamy się stopniowo w dół od okolicy łopatek do końca kręgosłupa lędźwiowego.
e. Masaż kości ogonowej.
Następnie masujemy okolice kości ogonowej. Wykonujemy to bardzo delikatnie. Podobnie jak kręgosłup szyjny kość ogonową masujemy jednocześnie trzema palcami. Wykonujemy dziesięć okrężnych ruchów w prawą stronę i dziesięć okrężnych ruchów w lewą stronę.
f.
Po zakończeniu masażu kości ogonowej zaczynamy powrót do czubka głowy. Wykonujemy kolejno masaż kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego, szyjnego oraz głowy - techniką opisaną poprzednio - przesuwając się stopniowo od dołu ku górze.
g.
Po zakończeniu masażu na czubku głowy, prawa dłoń wraca do prawego kolana i zabiera stamtąd lewą dłoń, której palce, w trakcie masażu głowy i kręgosłupa, cały czas obejmowały rzepkę prawego kolana. Należy przełożyć kolejno palce lewej ręki do odpowiadających im palców prawej dłoni w ten sposób, aby w żadnym momencie nie doszło do otwarcia systemu energetycznego (zasada druga: zamknięty system energetyczny). Rozłączenie dłoni przy braku kontaktu jednej z nich z ciałem prowadzi do rozproszenia energii. Tak więc, po połączeniu obu rąk wracamy do pozycji podstawowej.
C. Pozycja podstawowa, w której relaksując się przebywamy przez kilka minut.
D. Ruchy okrężne ramion.
Po krótkim odpoczynku w pozycji podstawowej zaczynamy wykonywać ruchy łokciami. Staramy się utrzymać głowę nieruchomo w jednej pozycji, a dłonie - jak w pozycji wyjściowej - na wysokości splotu słonecznego. Łokcie wykonują naprzemianstronne ruchy koliste (!) - gdy prawy łokieć jest wysunięty do przodu, lewy jest w pozycji do tyłu, natomiast gdy lewy łokieć jest wysunięty do przodu, prawy jest w pozycji do tyłu. Jest to więc jednoczesny, zsynchronizowany ruch obu łokci, a wraz z łokciami poruszają się barki i łopatki. Wykonujemy 10 okrężnych ruchów w jedną stronę, tak jakbyśmy chcieli iść do przodu i 10 okrężnych ruchów w stronę przeciwną, tak jakbyśmy chcieli iść do tyłu. Po zakończeniu przechodzimy do kolejnego etapu ćwiczenia.
E. Pozycja podstawowa, w której relaksując się przebywamy przez kilka minut.
F. Masaż ramion, łokci, kolan i kostek nóg.
Kolejno wykonujemy masaż:
1. obu ramion jednocześnie
- lewa ręka masuje prawe ramię, prawa ręka lewe ramię,
2. obu łokci jednocześnie
- lewa ręka masuje prawy łokieć, prawa ręka lewy łokieć,
3. obu kolan jednocześnie
- lewa ręka masuje prawe kolano, prawa ręka lewe kolano,
4. kostek stóp
- każdą nogę masujemy oddzielnie palcami obu rąk.
Przechodząc od pozycji podstawowej do masażu ramion, łokci, kolan i kostek, cały czas należy pamiętać, aby nigdy nie doszło do sytuacji, w której obie ręce byłyby zupełnie rozłączone. Zawsze przynajmniej jedna z nich dotyka ciała.
Aby po masażu głowy i kręgosłupa oraz krótkim odpoczynku w pozycji podstawowej przejść do masażu ramion należy:
a.
Przełożyć palce lewej dłoni na rzepkę prawego kolana - analogicznie jak w momencie przejścia z pozycji wyjściowej do masażu głowy (robimy tak dlatego, ponieważ nie możemy tak po prostu rozłączyć rąk i położyć na ramionach - nastąpiłoby otwarcie systemu energetycznego, czego robić nie wolno).
b.
Kładziemy palce prawej dłoni na lewy staw barkowy - tylko palce, a nie cała dłoń, obejmują bark.
c.
Przekładamy palce lewej dłoni z prawego kolana na prawy staw barkowy wkładając lewą rękę pod prawą - prawa ręka znajduje się powyżej lewej. Układ palców jest analogiczny.
d.
Wykonujemy dziesięć okrężnych ruchów palcami obu rąk w jedną stronę - prawa dłoń zaczyna od masażu w prawą stronę, a lewa dłoń od masażu w stronę lewą, po czym wykonujemy dziesięć okrężnych ruchów w stronę przeciwną - prawa dłoń wykonuje ruch w lewą stronę, a lewa dłoń wykonuje ruch w stronę prawą.
Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że w trakcie wykonywania ćwiczenia duże znaczenie ma dominująca rola prawej ręki. Jest ona ręką aktywną. To ona wykonuje masaż głowy i kręgosłupa. Podczas masażu ramion, łokci i kolan jest ręką dominującą tzn. należy zawsze tak układać ręce, aby prawa była nad lewą.
Po wykonaniu masażu ramion przechodzimy do masażu łokci.
Tym razem przekładanie rąk nie jest tak skomplikowane, jak to się mogło wydawać poprzednio. Po prostu przekładamy palce prawej ręki z lewego stawu barkowego na lewy łokieć i następnie palce lewej ręki z prawego stawu barkowego na prawy łokieć. I wykonujemy dziesięć okrężnych ruchów analogicznie jak przy masażu barków.
Następnie przechodzimy do masażu kolan.
Najpierw prawą rękę przekładamy na lewe kolano, potem lewą rękę na prawe kolano. Odmienną jest tylko technika masażu. Wykonujemy go nie palcami rąk, a wnętrzem dłoni (bez udziału palców!). Naciskając lekko na rzepkę kolanową wykonujemy dziesięć okrężnych ruchów analogicznie jak przy masażu barków.
Następnie przechodzimy do masażu kostek.
a.
Prawa ręka opuszcza lewe kolano i przez połączenie palców zabiera lewą rękę z prawego kolana. Wszystkie przemieszczenia, w których obie ręce są złączone, należy wykonywać starając się utrzymać ich układ z pozycji podstawowej.
b.
Pochylamy się.
c.
Rozłączamy cztery palce obu dłoni. Dłonie pozostają połączone tylko kciukami. Prawy kciuk dotyka lewy kciuk z góry.
d.
Obejmujemy wolnymi palcami obu rąk kostki prawej nogi - z zewnętrznej strony kostkę dotykają palce prawej dłoni, od wewnętrznej strony kostkę dotykają palce lewej dłoni. W tej pozycji palce obu rąk wykonują dziesięć okrężnych ruchów w jedną stronę i dziesięć okrężnych ruchów w stronę przeciwną - prawa dłoń zaczyna od masażu w prawą stronę, a lewa dłoń od masażu w stronę lewą, po czym wykonujemy ruch w stronę przeciwną, prawa dłoń wykonuje ruch w lewą stronę, a lewa dłoń wykonuje ruch w stronę prawą.
e.
Łączymy obie dłonie końcami wszystkim palców (kciuk do kciuka, palec wskazujący do palca wskazującego itd.) i w tym układzie przechodzimy od masażu kostek nogi prawej do nogi lewej.
f.
Rozłączamy cztery palce obu dłoni. Dłonie pozostają połączone tylko kciukami. Prawy kciuk dotyka lewy kciuk z góry.
g.
Obejmujemy wolnymi palcami obu rąk kostki lewej nogi - z zewnętrznej strony kostkę dotykają palce lewej dłoni, od wewnętrznej strony kostkę dotykają palce prawej dłoni. W tej pozycji palce obu rąk wykonują dziesięć okrężnych ruchów w jedną stronę i dziesięć okrężnych ruchów w stronę przeciwną - prawa dłoń zaczyna od masażu w prawą stronę, a lewa dłoń od masażu w stronę lewą, po czym wykonujemy ruch w stronę przeciwną, prawa dłoń wykonuje ruch w lewą stronę, a lewa dłoń wykonuje ruch w stronę prawą.
h.
Łączymy obie dłonie końcami wszystkim palców (kciuk do kciuka, palec wskazujący do palca wskazującego itd.) i w tym układzie przechodzimy do pozycji podstawowej.
G. Pozycja podstawowa, w której relaksując się przebywamy przez kilka minut.
Wszystkie etapy, przez które przeszliśmy:
A. pozycja podstawowa,
B. masaż głowy i kręgosłupa,
C. pozycja podstawowa,
D. ruchy koliste ramion,
E. pozycja podstawowa,
F. masaż ramion, łokci, kolan i kostek nóg,
G. pozycja podstawowa.
- stanowią jeden cały cykl.
Powinno się wykonywać wiele takich cykli w trakcie jednej sesji ćwiczeniowej.
Zakończenie sesji ćwiczeniowej
Aby zakończyć sesję ćwiczeniową należy z pozycji podstawowej unieść dłonie nieco ponad głowę. Powinny one być cały czas połączone. Stykając się koniuszkami palców, przedramiona i barki powinny utworzyć trójkąt. Wyobrażamy sobie, że nasze ciało wypełnia się energią spływającą z góry poprzez nasze ręce. W tym momencie, w zależności od naszej wiary i wewnętrznego przekonania, można podziękować bogu lub innej sile wyższej za otrzymaną energię.
Po kilku minutach powracamy do pozycji podstawowej i stopniowo zaczynamy otwierać nasz system energetyczny. Najpierw rozłączany dłonie i kładziemy je na kolanach. Następnie rozdzielamy palce stóp i stawiamy je swobodnie obok siebie na podłodze. Otwieramy oczy. Po chwili wstajemy i stopniowo, łagodnie przechodzimy do innych czynności w naszym rozkładzie zajęć.
Należy zaplanować czas około czterech godzin dziennie na opisane powyżej ćwiczenie. Jeden cykl trwa około 15 - 20 minut. Ja ćwiczyłem dwie sesje po dwie godziny dziennie. W moim przypadku, czyli w czasie gdy byłem w ostatnim stadium choroby nowotworowej, wewnętrzną harmonię i wrażenie przepływu ciepła przez moje ciało, uzyskiwałem po jednej godzinie ćwiczeń. Wydaje mi się, że jedna godzina dziennie to za mało, aby wyjść z kryzysowej sytuacji. Pierwsza godzina ćwiczeń w łagodny sposób wprowadza równowagę do naszego wewnętrznego pola energetycznego. Druga godzina oraz kolejne to czas, gdy nasz organizm jest w optymalnych warunkach sprzyjających poprawie zdrowia.
Ćwiczenie powyższe można wykonywać również profilaktycznie. Powoduje ono likwidację stresów i napięć wewnętrznych, przez co przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia oraz wzrostu wiary we własne siły.
Życzę szybkiego w powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam,
Robert Starzyk
Ilona
B.
neurologopeda,
specjalista
wczesnego
usprawniania i
wczes...
Temat: Jak przygotować do chemii?
Olgo, super! Pozdrawiam!konto usunięte
Temat: Jak przygotować do chemii?
dużo siły życzę Tobie i wszystkim nam...
Ilona
B.
neurologopeda,
specjalista
wczesnego
usprawniania i
wczes...
Temat: Jak przygotować do chemii?
Oj, dużo siły, odwagi i wszystkiego, co dobre....Anna G. Freelancer
Temat: Jak przygotować do chemii?
Witajcie Dziewczyny,przyjrzałam się Waszym wypowiedziom i chciałam serdecznie podziękować. Są bardzo pomocne! Olgo wielkie dzięki! Jestem właśnie na etapie walki z nowotworem i bliskiej mi osoby (( Bardzo bym chciała wymienić się z Wami niektórymi informacjami jednak nie publicznie
pozdrawiam i ściskam
Temat: Jak przygotować do chemii?
odnosnie Ecomeru, mozna go zastapic Ekogalem - takie samo dzialanie, a zdecydowanie nizsza cena. Przy czym warto to dodatkowo skonsultowac z lekarzem.Poza tym pomocny moze okazac sie wyciag z żywodórki pierzastej (ziola na wzmocnienie).konto usunięte
Temat: Jak przygotować do chemii?
Kochani! Jeśli mogę pomóc w jakikolwiek sposób komuś z Was, to piszcie proszę. Ważne jest by tu zostawiać informacje. Mogą być pomocne innym... Jeśli ktoś chce pogadać przez telefon,wystarczy zadzwonić do mnie, numer podam na priv. Odpisuje też na maile,więc piszcie!Były, są i będą momenty bardzo trudne. Jeśli będę mogła wesprzeć choćby tylko słowem, to skorzystajcie z tego. Musimy sie wspierać :))
Ściskam serdecznie .
Podobne tematy
-
Pokonać Raka » Opisy w GNM-jak być zdrowym -
-
Pokonać Raka » "Jak w 90 dni pokonałem raka" -
-
Pokonać Raka » Jak uzyskac pomoc? -
-
Pokonać Raka » Jak Pokonać raka...wykłady i warsztaty Fankfurt/Słubice -
-
Pokonać Raka » Jak żyć z diagnozą trudnej choroby? -
-
Pokonać Raka » Abiraterone , xbira, jak Zytiga -
Następna dyskusja: