Agnieszka Otręba specjalista ds.
masażu / sprzedawca
w sklepie STEMAR

Temat: FA Cup: MU odpadło przez Kuszczaka

"Tomasz Kuszczak dostał czerwoną kartkę w meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Anglii Manchester United - Portsmouth. "Czerwone Diabły" przegrały na Old Trafford 0:1 i odpadły z dalszych rozgrywek.

W drugiej połowie spotkania doszło do paradoksalnej sytuacji. W bramce stał Tomasz Kuszczak, który po przerwie zmienił Edwina Van der Sara. W 75. minucie Polak sfaulował w polu karnym Czecha Milana Barosa, za co otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował "jedenastkę".

Na ławce rezerwowych Manchesteru United nie było już bramkarza, w związku z czym rękawice musiał założyć obrońca "Czerwonych Diabłów" Rio Ferdinand. Sulley Muntari z Portsmouth nie miał problemów z pokonaniem "bramkarza" i był to gol na wagę zwycięstwa.

To pierwszy triumf Portsmouth na Old Trafford od 1957 roku."
(wiadomość z wp.pl)

Osobiście jestem wstrząśnięta tym meczem :( no ale dla mnie ważniejszy jest występ MANU w LM.
A co Wy o tym meczu sądzicie? Ktoś go widział? Ja nie miałam okazji...

konto usunięte

jak czytam, że ManUtd przegrało przez Kuszczaka to mną szarpie:(((
(bez urazy Agnieszka, wiem, że tak można przeczytać np na onecie i Ty to cytujesz).
Mecz był nas C+, całą II połowę MU tłamsił Portsmouth, trafiał w słupki, bronił bramkarz, obrońcy wibijali piłke z lini bramkowej i przyszła 75 min. i idiotycznie zachowali sie srodkowi obrońcy, którzy rzucili sie do skrzydłowego, który spokojnie wrzucił piłeczke na środek pola karnego gdzie stał Baros i Kuszczak musiał się mu rzucić pod nogi! Do tego aby odbić piłkę zabrakło mu niewiele, a Baros po prostu wykorzystał leżącego Kuszczaka i zahaczył o niego nogą, żadne tam brutalne wejście, nawet dwóch by sie kłóciło, czy w ogóle go zahaczył, ale takie sytuacje to zawsze jest karny, i dodatkowo czerwona:(((
mecz niezły, MU troche bez szczęścia, tak że zostaje liga i LM.

nie uraziło mnie to w żadnym wypadku (zacytowałam bo meczu nie widziałam)... i mam podobne odczucie do Twojego
pozdrawiam
Daniel Pecyński

Daniel Pecyński Projektant Systemów
Automatyki

z tego co ja czytałem, to nawet Ferguson do Kuszczaka wiekszych pretensji nie miał, owszem mogł nie faulowac, puscic bramkę, bo w 11stu moze jeszcze by odrobili, a gorszy problem ma Fergie, bo Van der Sar kontuzjowany, Kuszczak pauzowac bedzie chyba musiał, wiec za tydzien zagrac bedzie musiał Foster, który bardzo dawno nie grał

przed chwilą w Lidze + Ekstra na Canal w Kontrowersjach sedzia Ryszka mówił, że czerwona kartka to przesadna kara w tej sytuacji bo po minięciu Kuszczaka Baros przed bramką miał jeszcze dwóch obrońców.
Myślę że jakby Kuszcak odpuścił interwencję w tej sytuacji, to Ferguson dopiero by sie wściekał.

Nie wiem, czy kartki z pucharu liczą sie w lidze, a Foster grał juz pierwszy mecz w rezerwach.
Bartek Drewniak

Bartek Drewniak Kierownik sprzedaży
Internet/Prasa

Dla mnie to tu faulu nie ma , a Tomek mógł się za głowę złapać bo go Baros kopnął - jeśli był karny to nie dostałby wtedy czerwieni.

Kamil Ziętek

Kamil Ziętek Otwarty na nowe
wyzwania...

Karny - być może, czerwona kartka - w żadnym wypadku. Sędzia Atkinson błysnął wówczas dwukrotnie w ciągu kilku minut. Najpierw nie zauważył ewidentnego faulu Distina w polu karnym na Ronaldo, a potem wyrzucił Kuszczaka z boiska.
Rafał Hostyński

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

MU-siał znaleźć 'kuszczaka' ofiarnego ;)

BTW, szkoda mi Tomka - lepiej dla niego jakby grał w przeciętnym zespole, w którym byłby niekwestionowanym nr1Rafał Hostyński edytował(a) ten post dnia 10.03.08 o godzinie 11:05

Niestety karny prawidłowy.. Co prawda widać na powtórkach, że celem Kuszczaka nie było sfaulowanie. On rzucał się pod nogi napastnika, żeby wybić piłkę, jednak napastnik postanowił go ominąć i udałoby mu się to, gdyby Kuszczak go nie zahaczył... a niestety siłą rozpędu zachaczył glową o nogi napastnika i spowodował jego upadek.
Co do czerwieni to też bym polemizował i prędzej podzielałbym zdanie byłego sędziego międzynarodowego - Mirosława Ryszki. Czerwień byłaby wtedy, gdyby napastnik pozbawiony został 100% szasny zdobycia bramki (czyli zostałby mu strzał do pustej bramki), a na powtórkach widać, że było jeszcze chyba dwóch obrońców między tym napastnikiem a bramką.
Moim zdaniem powinien być karny i żółta kartka za przerwanie korzystnie rozwijającej się akcji.

Dzięki Bartek za linka ;)

Czytałam na http://manutd.pl sprawozdanie tego meczu i teraz mam jeszcze jaśniejszy obraz spotkania... Nie ukrywam, że jest mi przykro z wyniku meczu i tego co się na nim stało ale to już przeszłość teraz trzeba skupić się na lidze i LM. Podobno po tym meczy Ferguson nieźle nagadał na arbitra i FA ma za to go ukarać... Ciekawe jak to się potoczy, czy go zawieszą czy będzie musiał płacić...?

Akurat z powodu przegranej MU jakoś nie płaczę...
Chyba że mowa o łzach radości ;)

YNWA

Agnieszka Otręba:
Ciekawe jak to się potoczy, czy go zawieszą czy będzie musiał płacić...?

Raczej zawieszą, kary finansowe dla arbitrów są rzadkością. Zresztą, nawet jakby miał zapłacić to arbitrzy zarabiają tam tyle, że jego domowego budżetu raczej by to nie nadszarpnęło ;)

Oleg Pawiński:

Chodziło mi o Fergusona ;)

Myślę że bedzie odwrotnie niż pisał Oleg:
raczej wlepią mu kare finansową niż go zawieszą:)

>

:D Ten to prędzej zapłaci :) Chociaż z drugiej strony - w końcu to SIR Ferguson... na pewno ma spore przywileje z tym związane. Taki sir Smuda pewnie by dostał po kieszeni, a moim zdaniem Fergusia może ominąć.

No zobaczymy jak to z nimi będzie;)

P.S. Czekam na godz. 20 dzisiejszego wieczoru na meczyk reprezentacia Polski, która zmierzy się z drużyną najlepszych obcokrajowców występujących w Orange Ekstraklasie. Ciekawe czy będzie na co ppopatrzeć?