Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Testosteron a otyłość brzuszna u mężczyzn

Witam,

Dzisiaj temat eufemistycznie nazywany "oponką".

W pewnym wieku mężczyźni zaczynają przybierać na wadze - zupełnie nie wiadomo dlaczego. W dodatku te dodatkowe kilogramy rozkładają się bardzo nierównomiernie i bezlitośnie: brzuch rośnie!

Okazuje się, że wszystkiemu może być winien niski poziom testosteronu u mężczyzn.

Więcej na temat tego zjawiska w poniższym artykule:

Niski poziom testosteronu a otyłość brzuszna u dojrzałych mężczyzn

Niski poziom testosteronu może powodować również szereg innych dolegliwości.

O tym jednak przy innej okazji.

PozdrawiamIreneusz Adamczyk edytował(a) ten post dnia 07.08.12 o godzinie 16:32

konto usunięte

Temat: Testosteron a otyłość brzuszna u mężczyzn

Witaj Irku.

A to nie czasem wina metabolizmu, który zwyczajnie zwalnia w pewnym wieku?
Dostarczamy z pokarmem tylę samo a często, nawet więcej energii, niestety mniej mamy czasu na ruch. Więcej za biurkiem, do późna w pracy. Wracamy mamy ochotę zjeść i odpoczać. Widzę po sobie. na studiach mogłem zjeść "wiadro" jedzenia i nic. Bo ciągle gdzie spalałem energię. Teraz...8-10 h w biurze jem mniej więcej podobnie i jeszcze 2 lata temy brzunio był. Od 2004 do 2008 biegałem regularnie. Potem rok przerwy, dosłownie rok przy tych samych nawykach żywieniowych i opona welcome to :)
Od 2010 znowu biegam 5 razy w tygodniu. I spaliłem całość ale chce przez to powiedzieć, że to nie do końca nie wiadomo dlaczego brzuch rośnie. Albo zjadamy tyle ile zjadamu ale po pracy 5-10km nie ważne rowerem, na bierzni czy na dworze. Albo radykalna dieta i liczenie kalorii 2000-2500tyś. Nie ma innego wyjścia.
Takie jest moje zdanie w temacie, poparte własnym doświadczeniem :)

pozdrawiam,
L.Łukasz Dzioba edytował(a) ten post dnia 03.08.12 o godzinie 13:43
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Testosteron a otyłość brzuszna u mężczyzn

Witaj Łukaszu,

Jest dokładnie tak, jak mówisz! W załączonym artykule jest opisany związek przyczynowo-skutkowy między poziomem testosteronu, a metabolizmem.

Kontrolowanie ilości przyjmowanych kalorii w diecie oraz zwiększenie wydatkowania energii pomaga utrzymać brzuch "w ryzach". Jednak pojawiająca się z wiekiem "ułomność" metabolizmu ma swoje przyczyny i może się w którymś momencie okazać, że siódme poty wylewane na siłowni nie dają już takiego efektu, jak kiedyś.

O wspomaganiu prawidłowego metabolizmu tłuszczów było już wcześniej w innym wątku. To jest mechanizm naczyń połączonych - nie działają one w próżni.

Warto poczytać o tym, jak wspomagać prawidłowy metabolizm tłuszczów na poziomie komórki; jest to szczególnie ważne dla kobiet, które raczej testosteronem z "tłuszczykiem" walczyć nie będą :)

Odchudzanie dzięki hamowaniu magazynowania tłuszczu w komórkach

Pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do