Anna Buchmiet

Anna Buchmiet takie tam ;)

Temat: "Kiedy życie traci blask" - warsztat o depresji...

Fundacja RoRo zaprasza na warsztat na temat profilaktyki i postępowania w depresji poporodowej, który jest przeznaczony dla osób pracujących z matkami (pedagodzy, pediatrzy, położne, doule, liderki klubów mam, doradcy chustowi i laktacyjni) bądź dla osób przygotowujących się do takiej pracy.

Kiedy życie traci blask - warsztat o depresji poporodowej dla profesjonalistów.

Opis warsztatu:
Zastosowane techniki dramy pozwalają się wczuć w sytuację młodych matek, a także w bezpiecznych warunkach daje możliwość sprawdzenia własnych strategii komunikacyjnych. Przedstawione zostaną konkretne sposoby komunikacji z osobą depresyjną, takie jak przeformułowanie czy parafraza. Szczególny nacisk położony
jest na krótkoterminowe interwencje (często kontakt z matką jest jednorazowy), takie jak praca z metaforą.
Dla osób prowadzących spotkania czy warsztaty dla mam pomocna może być zaprezentowana technika grupowej relaksacji (umiejętność wchodzenia w stan relaksu jest czynnikiem znacznie zmniejszającym wystąpienie depresji poporodowej). Poruszany będzie także temat pracy ze stratą i poronieniem. Uczestnicy otrzymają bogatą bibliografię tematyczną i przesłane im zostaną materiały dotyczące depresji poporodowej.

Metody:
drama - interaktywna technika pracy, która pozwala przyswajać wiedzę na poziomie umysłu, ale angażując też emocje. Uczestnik dostaje niecodzienną okazję przeżycia czyichś losów i ma możliwość eksperymentowania podejmując różne decyzje bez ciężaru odpowiedzialności.
trening komunikacyjny - w przypadku osób pomagających i pełniących role wspierające ważne jest ciągłe ćwiczenie umiejętności i kompetencji językowych. Niedyrektywny styl komunikowania, jest szczególnie efektywny w pracy z osobami depresyjnymi.
praca z metaforą - metoda pracy z metaforą jest szczególnie pomocna, gdy kontakt jest jednorazowy i gdy komunikaty wprost mogą wywoływać opór.
relaksacja - technika wywodząca z hipnoterapii pozwalająca w bezpieczny sposób na osiąganie wewnętrznego spokoju i harmonii.

Warsztat poprowadzą:
Jagoda Kędzierska - Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Mistrz NLP (certyfikat Polskiego Instytutu NLP), trener dramy i Treningu Zastępowania Agresji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy grupowej i indywidualnej (socjoterapia). Psychoterapeutka NLP w trakcie certyfikacji. W pracy wykorzystuje baśnie i metody relaksacji. Mama 2-letniego Jerzyka i 5-letniego Wojtka.
Ania Janik - absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja "Wspieranie rozwoju osobowości") i podyplomowych studiów "Wspomaganie dzieci z problemami rozwojowymi" na wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła dwuletni kurs trenerski w zakresie warsztatu grupowego w Szkole Trenerów Fundacji Synapsis oraz kurs "Gimnastyka mózgu - kinezjologia edukacyjna" w Ośrodku Osobistego Rozwoju "Przyjazny Świat", uczesniczyła w szkoleniu na temat pracy metodą Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi metodą Weroniki Sherborne, prowadziła zajęcia z muzykoterapii. Mama 11-letniego Jasia i 8-letniej Poli.

Zapisy: Ilość miejsc jest ograniczona, zapraszamy na nie wyłącznie osoby, które wezmą udział w dwudniowym szkoleniu. Prosimy o przesłanie zgłoszenia z imieniem
i nazwiskiem, numerem telefonu oraz informacją: "czym sie zajmujesz, czego oczekujesz od szkolenia? jakie jest Twoje doswiadczenie w pracy z kobietami?"
pod adres warsztaty@fundacjaroro.org, w temacie maila prosimy wpisać "depresja".

Czas: 2.06, godz. 9:00-17:00 i 3.06, godz. 9:00 - 16:00. Prosimy o punktualne przybycie.

Miejsce: Centrum Bartłomieja ul. Bartłomieja 3, Warszawa

Warsztaty są bezpłatne. Podczas spotkania przewidziane są przerwy kawowe oraz poczęstunek w porze obiadu. Organizatorzy nie zwracają kosztów przejazdu i zakwaterowania.

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje