Ewa Sawicka

Ewa Sawicka psycholog, trener,
coach VCC, mediator

Temat: ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ i GOSPODARKĄ MAGAZYNOWĄ - szkolenie

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ i GOSPODARKĄ MAGAZYNOWĄ - szkolenie

Zarządzanie Logistyką
i Gospodarką Magazynową
Szkolenie polecamy szczególnie dla:
osoby kierujące logistyką na różnych szczeblach zarządzania, kadra kierownicza firm, każdy kto pragnie poznać bliżej tę przydatną dyscyplinę.
Cele szkolenia:
Zapoznanie z zasadami zarządzania nowoczesną logistyką w przedsiębiorstwie ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki magazynowej
Korzyści:
Ukazanie nowych możliwości, jakie tkwią w zarządzaniu logistyką oraz ukazanie głównych przyczyn ograniczeń w jej stosowaniu i wpływu na sukces firmy i łańcucha dostaw. Poznanie współczesnych trendów w logistyce ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki magazynowej.
Program szkolenia:
1. Wprowadzenie do logistyki
Definicje, podstawowe koncepcje i przesłanki dynamicznego rozwoju logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw w Polsce , w Europie i na Świecie.
2. Zarządzania zapasami i gospodarką magazynową
Rola gospodarki magazynowej w łańcuchu dostaw, zadania logistyki magazynowej, klasyfikacja zapasów i zarządzanie ich kategoriami, metody prognozowania, kontroli i optymalizacji zapasów, organizacja i zarządzanie magazynem, zarządzanie przepływem informacji w magazynie, kontrola i planowanie kosztów magazynowych, ocena efektywności zarządzania zapasami, jakość i produktywność magazynu oraz zarządzanie zespołami ludzkimi.
3. Zarządzanie transportem
Rola transportu w logistyce, zarządzanie transportem własnym i wynajmowanym, podstawowe decyzje transportowe, outsourcing usług transportowych i logistycznych, ocena i wybór przewoźników.
4. Logistyczna obsługa klienta
Definicja logistycznej obsługi klienta. Sposoby budowania strategii obsługi klienta. Standardy obsługi klienta – ich tworzenie, komunikowanie i monitorowanie. Logistyka a budowanie lojalności klientów. Tendencje rozwojowe w sferze budowania partnerstwa z klientem.
5. Rachunek kosztów w logistyce
Rola logistyki w obniżaniu kosztów działalności przedsiębiorstwa. Tradycyjna a nowoczesne metody liczenia kosztów – analiza porównawcza. Przegląd współczesnych narzędzi zarządzania kosztami w przedsiębiorstwie: rachunek kosztów działań, całkowity koszt posiadania, rachunek kosztów w łańcuchu dostaw. Metody analizy wartości dodanej. Zrównoważona karta wyników jako kompleksowe podejście do kontrolingu firmy.
6. Zarządzanie zaopatrzeniem i gospodarką magazynową
Charakterystyka podsystemu zaopatrzenia. Problemy decyzyjne w zarządzaniu zaopatrzeniem. Zaopatrzenia a inne podsystemy i czynności w przedsiębiorstwie. Kształtowanie stosunków z dostawcami. Wybrane narzędzia gospodarowania materiałowego. Tendencje rozwojowe w sferze zaopatrzenia.
Definicje dystrybucji i kanałów dystrybucyjnych, uczestnicy i ich rola w kanale dystrybucyjnym, zarządzanie fizyczną dystrybucją towarów.
7. Zarządzanie jakością w logistyce
Podstawy kompleksowego zarządzania jakością w przedsiębiorstwie logistycznym, metody poprawy produktywnośći w firmie. Narzędzia i koncepcje poprawy produktywności: praktyki 5S, TPM. SMED, Lean Six SIgma
8. Tendencje rozwojowe logistyki i łańcucha dostaw – zwinna logistyka
9. Gra symulacyjna: The Beer Game
Podsumowanie szkolenia
Metody szkolenia:
o wykład
o analiza przypadków
o gra symulacyjna
Materiały dydaktyczne:
o autorskie materiały dydaktyczne
o opis narzędzi
o teksty przypadków

Realizatorzy:
Grzegorz Augustyniak - absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH); asystent w Katedrze Logistyki SGH; stypendysta rządu kanadyjskiego oraz Fundacji Mellona (USA) w ramach których odbył staże naukowe w uniwersytetach Carleton (Ottawa), Calgary, University of British Columbia w Vancouver oraz Carlson School of Management w Uniwersytecie Minnesota; uczestnik szkoły letniej i szkoleń menedżerskich w Wirstschaftsuniversität w Wiedniu, IESE w Barcelonie oraz w Association of Overseas Technical Scholarship w Tokio. Zastępca Dyrektora w Centrum Rozwoju Programów Międzynarodowych SGH i Koordynator Akademickiego Programu CEMS w SGH. Wicedyrektor Polsko-Japońskiego Centrum Zarządzania, w ramach którego koordynuje wdrażanie programów poprawy produktywności w wielu polskich firmach. Wykładowca w zakresie zarządzania logistycznego i TQM w ramach obu programów MBA w SGH.
Formalny efekt szkolenia:
zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podpisane przez trenerów i prezesa DUMEL Centrum Wiedzy i Umiejętności
Uwagi:
Cena obejmuje: 2 dni szkolenia, materiały dydaktyczne w zestawie biurowym DUMEL (teczka z rączką, segregator, clipboard, materiały piśmienne), lunch x 2, przerwy kawowe x 6

miejsce: Warszawa, Hotel Sofitel Victoria
data: 2009-12-10 - 2009-12-11
cena: 1380.00 zł
zapisy: DUMEL, Centrum wiedzy i umiejętności; dumel@dumel.pl; 22 424 78 35, 501 510 015