Jakub Mauricz

Jakub Mauricz Redaktor,
szkoleniowiec,
trener personalny,
żywieniowiec

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Źródło: iStyle Magazine http://istylemagazine.pl/
Autor: Jakub Mauricz
Tytuł: Żywienie i suplementacja w pracy – kiedy dopadnie kryzys

W toku pracy na wysokich obrotach często zdarza sie tak, że wykonujemy swoje obowiązki pod presją czasu lub też po wczorajszych kilku głębszych z jakiejś szczytnej okazji. Z drugiej strony, czasem nasz organizm szwankuje niezależnie od nas, pod wpływem choroby lub zwykłego zmęczenia. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, kiedy szef ciśnie na termin oddania projektu, a my jesteśmy co najmniej niedysponowani?

Kac
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zadbajmy o prawidłowe przygotowanie przed samą libacją. Prawidłowe nawodnienie oraz przyjęcie dużej ilości tłuszczu przed zakrapianą imprezą spowolni tempo odwodnienia i przedostania się alkoholu do krwiobiegu. W trakcie imprezy pamiętaj o zakąskach pomiędzy kolejnymi kolejkami oraz uzupełniaj płyny takie jak woda, sok, czy herbata. Pamiętaj, że alkohol obniża poziom cukru we krwi, a więc stan "nieogarnięcia" i pierwsze symptomy spowolnienia obrazu są właśnie wynikiem hipoglikemii. Dlatego szklanka soku ananasowego lub słodka herbata jest tak ważnym sprzymierzeńcem w walce z kacem. Jednak i najlepszym zdarza sie przedobrzyć. Jeśli już wiesz, że przegiąłeś, to jedyną opcją jest minimalizowanie szkód. Zanim pójdziesz spać, wypij co najmniej pół litra wody, zjedz łyżeczkę soli i przyjmij 3-krotną porcję swojego kompleksu witaminowo-mineralnego. Poziom przyjętych witamin i minerałów musi stanowić przynajmniej 100% zalecanego dziennego spożycia określonego na etykiecie produktu. Takie podejście pozwoli zminimalizować utraty wody i elektrolitów, tym samym minimalizując uczucie kaca. Nie myśl jednak, że Twój grzech został już wybaczony. Nazajutrz musisz wykazać się zdwojoną ostrożnością, gdyż organizm dopiero wraca do stanu równowagi. Najgłupsze co można zrobić, to zaprzestać nawadniania oraz podaży produktów zasadotwórczych, takich jak warzywa i owoce, zwłaszcza tych bogatych w witaminę C – ziemniaki, cytrusy, owoce róży, czarna porzeczka, papryka i brukselka. Świetnie też się nada tłusty posiłek, taki jak jajecznica czy bułka (byle nie pełnoziarnista – jest zbyt ciężkostrawna na skacowany organizm) z serem żółtym pełnotłustym czy pasztetem. W trakcie pracy możesz korzystać też z suplementów mineralnych w formie rozpuszczalnych w wodzie pastylek zawierających w swoim składzie ekstrakt z żeń-szenia, glukozę oraz witaminy i minerały na czele z sodem, potasem, cynkiem i witaminą C oraz kompleks witamin z grupy B.

Stres
Stres w pracy dopada nas wszystkich, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Rzutują na niego także sytuacje przebyte w życiu prywatnym. Sęk w tym, żeby zachować zdrowy poziom szaleństwa i doprowadzić do niego innych. Z pewnością słyszałeś, że na stres świetna jest czekolada z powodu wysokiej zawartości magnezu. Wybacz. To mit. W przypadku czekolady gorzkiej, wykonanej w ponad 90% z kakao jeszcze można to uznać za stosowne. Jednak z fizjologicznego punktu widzenia, najlepiej przyswajalnym źródłem magnezu sa płyny. Woda bogata w magnez jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Na rynku znajdziesz specjalne wody lecznicze, które pod względem zawartości magnezu przebijają standardowa wodę źródlaną wielokrotnie. Zwróć tylko uwagę na to, że produkt leczniczy nie może być wykorzystywany według Twojego „widzimisie”. Skutki przedawkowania magnezu mogą być tak samo groźne jak jego niedobór. Niedobór magnezu manifestuje się między innymi kołataniem serca, skurczami mięśni i miganiem powieki, zaburzeniem koncentracji i rozdrażnieniem. Natomiast skutki przedawkowania opiewają o niedociśnienie, nadmierne spowolnienie akcji serca, niewydolność oddechową oraz osłabienie odruchów. Jednak w przypadku uporczywie migającej powieki, spinającej sie łydki czy innych tików, możesz śmiało wychylić szklaneczkę wody leczniczej. Jeżeli wkurza cię szef, możesz sobie zaserwować także herbatę z rumianku lub Melissy, które działają uspokajająco. Świetnym sprzymierzeńcem w walce ze stresem jest też lecytyna, której znaczne ilości znajdują się w soi oraz maślance. Można więc powiedzieć, że potrawy te funkcjonują jako antystresowe.

Skupienie
Czasem ilość pracy do wykonania w jednostce czasu jest tak przytłaczająca, że bez gotowania na 4 palnikach na raz nie jesteś w stanie nic skończyć na czas. A co zrobić, kiedy prędkość naszego umysłu niezupełnie jest odzwierciedlona jako pędzący z zawrotna prędkością pociąg TGV? Należy sięgnąć po „dopalacze” mające istotne znaczenie dla naszego mózgu. Najbardziej znanym jest kofeina zwarta w kawie, lecz sa także inne substancje, które swoim działaniem rozkładają kofeinę na łopatki. Mowa tutaj o synefrynie, beta-fenyloetyloaminie oraz winpocetynie. Te alkaloidy powodują, że twój mózg pracuje na dużo wyższych obrotach, a dodatkowo wyostrzają percepcję. W związku z tym, będziesz w stanie połączyć skomplikowane fakty w logiczną całość, będziesz mocniej skupiony i polepszy się twoja pamięć i zdolności kojarzenia. Większość z tych produktów jest dostępna w postaci hardcorowych spalaczy tłuszczu dla sportowców – tak zwanych termogeników. Warto zaopatrzyć się w jedno opakowanie i trzymać w pogotowiu, gdy nadarzy się sposobność do przyspieszenia obrotów mózgu. W dobie Internetu i mass mediów koncerny produkujące żywność starają się nam wmówić kupę kitu odnośnie innowacyjności ich wyrobów. Tak samo jak wmawiają nam, że guarana to coś innego niż kofeina. Ekstakt z guarany jest standaryzowany dla 22% zawartości kofeiny i jeżeli kawa i suplementy kofeinowe nie działają na nas, to i guarana oraz teina z herbaty też nie podziała, gdyż wszystkie te związki należą do grupy metyloksantyn.Takie osoby mogą szukać ratunku jedynie w winpocetynie, synefrynie – będącej ekstraktem ze skórki gorzkiej pomarańczy, oraz beta-fenyloetyloaminie z suplementów.

Walka z głodem
Niekiedy w nawale pracy ciężko jest znaleźć chwile spokoju na posiłek. Na pomoc mogą nam wtedy przyjść pokarmy bogate w błonnik lub tłuszcz. Oba makroskładniki spowalniają perystaltykę jelit, skutkiem czego czujemy się bardziej syci. Błonnik dzieli się na 2 frakcje: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Każdy z nich sprawuje nieco odmienną funkcję w organizmie, ale ich wspólnym mianownikiem jest to, że obniżają poziom cukru we krwi oraz rozpulchniają nieco w żołądku, co powoduje zwiększone uczucie sytości. Z kolei stabilny poziom glukozy w krwiobiegu powoduje, że jesteśmy czujni i możemy pracować na wysokich obrotach. Następnym razem pomyśl o kaszy gryczanej, polędwicy wieprzowej i fasolce szparagowej w kantynie. Zdecydowanie kiepskim pomysłem jest zjadanie batonów czekoladowych wypełnionych orzechami, masa nugatową i karmelem. Wiem, że slangi reklamowe są chwytliwe, ale ich skład w żadnym calu nie służy ciału w warunkach pracy biurowej. Co innego w przypadku wspinaczki górskiej. Po zjedzeniu takiego batonika w biurze z pewnością ilość wypuszczonej do krwiobiegu insuliny wprawi cię w taki stan, że praca będzie ostatnią rzeczą na którą masz chęć i skupienie.

Nadmierna potliwość
Co zrobić w momencie, gdy w biurze wysiadła klimatyzacja lub urządzenie po prostu nie wyrabia normy chłodzenia wobec panującego upału? Z racji faktu, że nie możemy przyjść do pracy pod wpływem alkoholu, możemy zastosować naturalne substancje odwadniające (diuretyki). Należą do nich: mącznica lekarska, pokrzywa zwyczajna, żurawina, kofeina, oraz mniszek lekarski. Suplementy z tymi składnikami możemy znaleźć w każdej aptece, a kofeinę uzyskamy pijąc espresso czy też frappe. Zamiast pocić się jak koń, będziesz jedynie częściej chodził do toalety. Cały mechanizm tego triku polega na tym, że woda chętniej opuszcza nasze ciało poprzez pobudzenie pracy nerek, a nie przez pory skórne – oczywiście w sytuacji, gdy upośledzenie termoregulacji organizmu nie zagraża życiu. Stosowanie diuretyków wobec 40-stopniowego upału nie jest zbyt mądrym pomysłem.

Zgaga?
Stres, jedzenie w pośpiechu i fast foody mogą często wywoływać uczucie palenia w żołądku poprzez wzmożone wytwarzanie kwasów żołądkowych. Co robi standardowy pracownik w takiej sytuacji? Łyka pigułkę leku na zgagę. Mhm… uważaj, jeśli jesteś facetem. Te leki bardzo mocno oddziałują na wydzielanie prolaktyny u mężczyzn. A jej wysoki poziom jest jednym z najgroźniejszych aspektów zaburzeń erekcji. Więc jeśli nie chcesz doszukiwać się przyczyn impotencji (i nie wpaść na to, że winne jest notoryczne stosowanie leków na zgagę) to sugeruję abyś zastosował profilaktykę. Spożywaj pokarmy niskotłuszczowe, łatwostrawne, przeżuwaj dokładnie i unikaj napojów gazowanych. Dobrze będzie też zbastować nieco z pikantnymi daniami. Jeśli to możliwe, wybieraj potrawy duszone lub gotowane, unikaj smażonych.

A może coś na gorączkę i ból głowy?
Co jeśli złapią cię pierwsze objawy grypy, męczy cię gorączka i cieknący nos? Najlepiej w takiej sytuacji zastosować terapię uderzeniową i nieco się… „naćpać”. Popularne leki przeciwgrypowe zawierają w swoim składzie pseudoefedrynę, która jest pochodną amfetaminy. Poprawia nastrój, obniża gorączkę, polepsza skupienie i chęć do działania oraz zmniejsza obrzęki, dzięki czemu nie będzie cię męczył zatkany do tej pory nos oraz opuchnięte węzły chłonne przy gardle. A jeżeli dochodzą do tego bóle głowy spowodowane wzrostem ciśnienia krwi, dobrym i naturalnym sposobem będzie zaaplikowanie sobie wyciągu z jemioły – płyn rozcienczany w wodzie doskonale obniża ciśnienie krwi i wpływa tonizująco na bóle głowy, a jest dostępny w każdej aptece bez recepty. Tak samo tabletki z allicyną (wyciąg z czosnku) doskonal obniżają ciśnienie krwi.
Problemy toaletowe
Niezależnie od tego, czy pomieszaliście maślankę z colą lub kiszone ogórki z jogurtem, czy po prostu łapie was grypa jelitowa, warto coś poradzić zanim spędzimy cały dzień przy muszli klozetowej. W przypadku rozwolnienia zastosuj tabletki z węglem aktywnym oraz stosuj dietę ubogo resztkową – mięsa, twaróg, sery, jaja. Unikaj produktów zawierających duże ilości węglowodanów (zboża i ich przetwory) oraz surowych warzyw i owoców. Słabym pomysłem jest także picie napojów słodzonych – cukier zawarty w nich przyspiesza perystaltykę jelit i pogarsza sytuację. Jeśli natomiast problem leży po stronie zaparcia, przyda się zaaplikować laktulozę w postaci syropu dostępnego w aptece bez recepty – pochodną cukru mlecznego laktozy, która zwiększa wchłanianie wody i rozluźnia tym samym masę kałową pozwalając na wypróżnienie. Jedzenie bogate w błonnik także przyspieszy perystaltykę i tak samo skutecznie rozluźni kamienny problem.

Wszystkie prawa zastrzeżone.Jakub Mauricz edytował(a) ten post dnia 04.07.12 o godzinie 13:48
Jakub Mauricz

Jakub Mauricz Redaktor,
szkoleniowiec,
trener personalny,
żywieniowiec

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Źródło: Trainer http://www.bodylife.com.pl/
Autor: Jakub Mauricz
Tytuł: Stacking suplementów diety - sztuka poprawnego łączenia składników

Kiedy trenujemy bardzo intensywnie, nasz organizm poddawany jest często dużym obciążeniom fizycznym i psychicznym. Długie i niekiedy wyczerpujące treningi mogą zakłócać naturalną równowagę organizmu (homeostazę), prowadzić do pogorszenia wydolności oraz licznych zaburzeń w stanie zdrowia. Podnoszenie efektywności pracy wymaga więc zarówno od sportowców wyczynowych jak i amatorów stosowania specyficznych metod odnowy biologicznej, której głównym celem jest uzupełnienie substratów energetycznych oraz innych makro- i mikroskładników w efekcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Dlatego też osiąganie coraz lepszych wyników w treningu sportowym jest możliwe dzięki przestrzeganiu określonych zasad żywienia, będących podstawą właściwej regeneracji organizmu. Pojawiające się nawet najmniejsze dolegliwości mogą zakłócać realizowanie wytyczonych planów treningowych, zmuszać do zmniejszania intensywności wysiłku, względnie częściowego lub całkowitego ograniczenia zajęć fizycznych. Dlatego też jednym z najważniejszych zasad w treningu sportowym jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia, w tym suplementacji, która jest nieodzownym elementem programu żywieniowego. Moim zdaniem, bez suplementacji, w obecnych czasach rywalizowanie z najlepszymi jest niemożliwe. W niniejszym cyklu artykułów przybliżę istotę łączenia suplementów w celu osiągnięcia najlepszego synergicznego efektu.

Aspekt żywienia w sporcie i jego funkcja w kontekście podjętej suplementacji

Podstawowym zadaniem jakie musi spełniać taka dieta jest optymalne zabezpieczenie potrzeb energetycznych i budulcowych organizmu. Jednocześnie sposób odżywiania musi sprzyjać rozwijaniu zdolności wysiłkowych oraz przeciwdziałać skutkom przeciążeń treningowych. Szczególnie istotnym problemem w żywieniu osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym jest zapewnienie zrównoważonego bilansu energetycznego pomiędzy ilością kalorii przyjmowanych z pożywieniem, a wydatkowanych przez organizm. Kolejnym ważnym problemem jest skład jakościowy diety, który powinien być ściśle powiązany z metabolizmem charakterystycznym dla danego typu obciążeń treningowych. W zależności od rodzaju wysiłku, jego intensywności i czasu trwania, dieta powinna być zróżnicowana pod względem podaży składników pokarmowych. Dotyczy to w szczególności składników energetycznych i budulcowych takich jak białka, węglowodany i tłuszcze. W przypadku osób intensywnie trenujących, zwiększa się także istotnie zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, biorące udział w rozmaitych przemianach metabolicznych organizmu.

Dieta sportowa, obok wpływu na poprawę zdolności wysiłkowych, musi także odpowiadać ogólnie przyjętym normom zdrowego żywienia, aczkolwiek zdarzają się wyjątki, głównie w sportach sylwetkowych oraz sportach walki przed ważeniem. Istotny wpływ na stan zdrowia mogą mieć takie czynniki jak rodzaj spożywanych węglowodanów i tłuszczów, proporcje w podaży poszczególnych składników pokarmowych czy sposób przygotowania potraw. Nadmiar w diecie sacharozy, soli, zbyt duży udział kwasów tłuszczowych nasyconych, niedostateczna ilość przeciwutleniaczy może (lecz nie musi) sprzyjać promowaniu wielu zaburzeń i chorób metabolicznych osoby, które dążą do osiągnięcia maksymalnej sprawności i wydolności musza więc zmierzać w kierunku zachowań prozdrowotnych i eliminować te czynniki, które stwarzają ryzyko dla ich zdrowia. Wszystko jest kwestią indywidualnego podejścia do zawodnika oraz obranej strategii. Przykładowo, podczas pracy nad definicją umięśnienia przed pokazem kulturystycznym, zawodnicy niejednokrotnie spożywają kilkugramowe ilości soli oraz wypijają dziennie powyżej 10 litrów wody. Takie, oraz inne zabiegi dietetyczne ciężko jest nazwać ogólnie przyjętymi normami żywienia, a są one bardzo skuteczne.

Także dobór odpowiedniej suplementacji nie jest łatwym wyzwaniem. Nie można w końcu do różnych schematów żywieniowych dopasować identycznego zestawu suplementów opierając się na przesłankach producenta, jakoby dany produkt miał promować anabolizm i hamować katabolizm. Nieumiejętne dopasowanie suplementacji w kontekście podjętej diety może zniweczyć cały efekt związany z obciążeniami treningowymi. Nie chodzi tu nawet o podanie zbyt dużej dawki węglowodanów, czy innego z makroskładników, ale stworzenie w organizmie huraganu metabolicznego. Przykładem takiej sytuacji może być podanie w jednej dawce, lub oddalonej o zbyt mały okres czasowy porcji substancji spalających tłuszcz (zawierających w swoim składzie kofeinę, synefrynę i inne komponenty) ze składnikami rozszerzającymi naczynia krwionośne - boosterami tlenku azotu. Te pierwsze dają sygnał dla organizmu polegający na zwężeniu światła naczyń krwionośnych i zwiększeniu ciśnienia krwi, te drugie zaś rozszerzają naczynia i zmniejszają ciśnienie krwi. Organizm w wyniku zaistniałej sytuacji wpada w sinusoidę i stara się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji. Zazwyczaj jest naturalna reakcja obronna, czyli nudności, które spowodują, że albo zwymiotujemy pozostałą porcję suplementów, które jeszcze się nie wchłonęły - tym samym organizm minimalizuje szkodę, która już powstała - lub też nakłania nas do zaprzestania treningu i udania się na spoczynek w celu przeczekania niekorzystnego stanu.

Czy stosowanie suplementów jest bezpieczne?

Po przeczytaniu powyższego akapitu można dojść do wniosku, że poprzez suplementowanie się określonymi produktami można się przewieść na "lepszy świat". Nic więc dziwnego, że służby sanitarne dbają bardzo restrykcyjnie o dopuszczenie nowych produktów na rynek. Jest to zaraz słuszne i niesłuszne podejście. Wszystko jest kwestią odpowiedniego przygotowania merytorycznego związanego z suplementacją oraz czytania ze zrozumieniem etykiety. Przede wszystkim tego drugiego. W swojej karierze zetknąłem się setki razy z nonszalanckim podejściem związanym z użyciem i mieszaniem suplementów diety. Mało kto czyta informacje zawarte na opakowaniu, które zamieścił producent. Nie tylko te, które głoszą o zalecanej porcji oraz ostrzeżeniu o nie przekraczaniu jej w ciągu doby, ale także te ważniejsze, które mówią przeciwwskazaniach do stosowania oraz łączenia z innymi produktami należącymi do podobnej grupy suplementów, np. środków przedtreningowych. Musimy pamiętać, że wśród suplementów znajdują się te, które są pochodnymi leków, oraz inne, zupełnie niegroźne w stosowaniu, będące uzupełnieniem diety w witaminy i minerały, aminokwasy, antyoksydanty czy niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak olej z wiesiołka, olej lniany czy olej z ogórecznika. Oczywiście w ekstremalnych przypadkach nawet te z pozoru niegroźne suplementy mogą zaszkodzić - osoby chore np. na fenylokotonurię, alkaptonurię czy przyjmujące leki przeciwdepresyjne lub poprawiające działanie tarczycy powinny zachować szczególną ostrożność i zasięgnąć rady specjalisty. Musimy pamiętać o tym, że nie ma substancji, która jest trucizną, i nie ma takiej, która by nią nie była. Wszystko jest kwestią dawki, korelacji z innymi suplementami i lekami oraz konsultacji ze specjalistą ds. żywienia i suplementacji. Wizyta u lekarza w sprawie konsultacji przyjmowania suplementów rzadko kiedy jest dobrym pomysłem. Większość lekarzy nie zna się zupełnie na tym temacie, lub uważa, że suplementy to wcielone zło. Nie można ich winić za to, ponieważ nie znają się oni na tym, więc demonizują przypadki kliniczne związane z przedawkowaniem suplementów. Szkoda tylko, że działają oni zgodnie z zasadą "nie znam się, więc się wypowiem". W cyklu artykułów poświęconych suplementacji zobrazuję najlepsze połączenia produktów służących osiągnięciu określonych celów, jak również pokażę, jak suplementować się bezpiecznie.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Malgorzata B.

Malgorzata B.
www.malgorzataborkow
ska.pl/raport/

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Naukowcy odkrywają istnienie związku pomiędzy spożywaniem cukru i chorobami umysłowymi.
http://wp.me/p20u9c-tM
Natalia Kukawska

Natalia Kukawska mama na cały etat

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

O tym, dlaczego warto zadbać o regularność posiłków: http://ekosfera24.pl/news/show/id/18
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Jak prawidłowo zażywać leki?
http://www.zdrowie.fit.pl/zdrowie_na_co_dzien/jak_praw...
Ewa Trusewicz

Ewa Trusewicz Dietetyk, Dietcoach
www.dietaifitness.pl

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Jeśli się stresujemy:
Wprowadź ten jeden trick aby zredukować o 17% hormon stresowy!!
http://www.dietaifitness.pl/2012/10/wprowadz-ten-jeden...
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Nie jest to bynajmniej reklama, ale artykuł nawiązujący jakby nie patrzeć do tego jak utrzymać formę i zdrowy tryb życia oraz dający pozytywny wydźwięk ze strony 'konsumenta' i jakże cieszący osobę, która ma wpływ na tą zmianę jego trybu i jakości życia.
Chciałabym się podzielić z Wami kopem energetycznym jaki dziś otrzymałam, a jest to niesamowicie motywujące więc zapraszam do lektury:
http://www.karierapodkontrola.pl/to-jest-profesjonalizm/

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Plecam blog reihsi.blox.pl odkwaszenie i jedna kawa= 100 dolegliwości mniej

konto usunięte

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Fitosauna jest niewielkim urządeniem, które można postawić nawet w pokoju. połączenie pary wodnej i wywaru z ziół ma dla naszego organizmu zbawienny wpływ. Zainstaluj sobie domowe uzdrowisko. Doskonałe efekty dla ciała daje również profilaktyka.

We współczesnej medycynie istnieje wiele przeróżnych metod i form leczenia.

Jednak w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie medycyną naturalną w szczególności tą najstarszą pochodzącą z Chin.
Jak się okazuje, mimo iż technika i farmakologia tak się rozwinęły to jednak w niektórych przypadkach okazują się bezskuteczne.
Wtedy sięga się po ostatnią cały czas najskuteczniejszą naturalną- medycynę Chińską. Radzącą sobie nawet z zaawansowanymi stadiami nowotworów czy stawiającą ludzi na nogi po uszkodzeniach rdzenia kręgowego.

Obrazek

W medycynie naturalnej wykorzystuje się ziołolecznictwo inaczej – fitoterapię lub fitofarmakologię.
Nie używa się olejków eterycznych które zazwyczaj są łączone z utrwalaczami lub co jeszcze niektóre gorsze są sztucznie pozyskiwane, lecz stosuje się naturalne zioła świeżo zbierane lub suszone.
Według starej medycyny Chińskiej ( 695r. Synlin Pensao który pozbierał stare przepisy mieszanek ziołowych i opisał je w zielarskiej księdze Chińskiej) stosuje się te zioła, które rosną na terenie zamieszkania osoby chcącej poddać się fitoterapii. Składniki ziół najlepiej i najszybciej do organizmu dostają się poprzez wchłanianie przez skórę np.: napary, inhalację, kąpiele oraz droga doustną.Wychodząc naprzeciw Państwa zainteresowaniom pragniemy polecić fitosaunę. Jest to produkt, w którym wykorzystujemy korzystne oddziaływanie ziół leczniczych i odprężających w połączeniu z efektem ruskiej bani – pary wodnej.
Fitosauna to specjalnie wykonane z 300-400 letniego drzewa cedru syberyjskiego rosnącego na Syberii mini pomieszczenie zajmujące 1m2 powierzchni do którego poprzez specjalne dysze doprowadzana jest para wodna o temperaturze 40-60 *C . Para woda wytwarzana jest w specjalnym parowniku do którego wkładamy zioła dobrane w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.


Obrazek


Obrazek

514-878-979
zirbe@zirbe.pl
Beata Art

Beata Art dietetyk i anglista

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Artykuł na temat właściwości czosnku. W nim m.in. o jego wpływie na układy krwionośny, oddechowy, wydalniczy, o właściwościach antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i antyrakowych. Jest też parę słów o różnicy między czosnkiem chińskim a polskim, i o sposobie na wyhodowanie własnego czosnku. Oparte w większości na źródłach książkowych.

http://tegowartosprobowac.blogspot.com/2013/09/czy-war...Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.09.13 o godzinie 14:49
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Jakub M.:
Źródło: Trainer http://www.bodylife.com.pl/
Autor: Jakub Mauricz
Tytuł: Stacking suplementów diety - sztuka poprawnego łączenia składników

Także dobór odpowiedniej suplementacji nie jest łatwym wyzwaniem. Nie można w końcu do różnych schematów żywieniowych dopasować identycznego zestawu suplementów opierając się na przesłankach producenta, jakoby dany produkt miał promować anabolizm i hamować katabolizm. Nieumiejętne dopasowanie suplementacji w kontekście podjętej diety może zniweczyć cały efekt związany z obciążeniami treningowymi. Nie chodzi tu nawet o podanie zbyt dużej dawki węglowodanów, czy innego z makroskładników, ale stworzenie w organizmie huraganu metabolicznego. Przykładem takiej sytuacji może być podanie w jednej dawce, lub oddalonej o zbyt mały okres czasowy porcji substancji spalających tłuszcz (zawierających w swoim składzie kofeinę, synefrynę i inne komponenty) ze składnikami rozszerzającymi naczynia krwionośne - boosterami tlenku azotu. Te pierwsze dają sygnał dla organizmu polegający na zwężeniu światła naczyń krwionośnych i zwiększeniu ciśnienia krwi, te drugie zaś rozszerzają naczynia i zmniejszają ciśnienie krwi. Organizm w wyniku zaistniałej sytuacji wpada w sinusoidę i stara się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji. Zazwyczaj jest naturalna reakcja obronna, czyli nudności, które spowodują, że albo zwymiotujemy pozostałą porcję suplementów, które jeszcze się nie wchłonęły - tym samym organizm minimalizuje szkodę, która już powstała - lub też nakłania nas do zaprzestania treningu i udania się na spoczynek w celu przeczekania niekorzystnego stanu.

Bardzo ciekawy i trafny artykuł.
Słuchaj Jakub, a jak się zapatrujesz na łączenie tyrozyny i tauryny jednocześnie ze wspomnianymi wyżej boosterami tlenku azotu?
Jedna i druga grupa supli rekomendowana jest jako przedtreningówka, jednak i tu warto zwrócić uwagę na fakt, że taka tyrozyna powoduje m.in. zwężenie naczyń obwodowych, a rozszerzenie wieńcowych, jeśli chodzi o boostery natomiast, wyjaśniłeś powyżej jak działa ów schemat.
Czy wobec tego sądzisz, iż można powyższe wrzucić do jednego "gara" czy jednak o ile zdecydowaliśmy się na wdrożenie tego całego stuff'u do naszego obecnego cyklu suplementacyjnego, tak może wskazane było by bardziej to żeby np. tyrozynę z tauryną przyjmować w ciągu dnia między posiłkami co notabene i tak podkręci nam metabolizm oraz co ważne, utrzyma odpowiedni poziom koncentracji i skupienia, a po kilku godzinach jeśli trenujemy powiedzmy po południu czy wieczorem, przyjąć stosownie wcześniej przed treningiem boostery tlenku azotu?
Bardzo ciekawa jestem Twojej opinii.

Pozdrawiam:)
Piotr B.

Piotr B. www.wege-warszawa.pl

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Zapraszam na swój blog:

http://brokulek.blogspot.com/
Anna Binek

Anna Binek DXN - zdrowie-
uroda- przygoda

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Reishi- to niezwykły grzyb. W chińskiej farmakopei figuruje na pierwszym miejscu.
Inaczej to lakownica lśniąca.

1. Jest adaptogenem
2. Posiada własciwości immunomodulujące
3. Odżywia i dotlenia komórki
4. Działa odmładzajaco
5.Działa antyoksydacyjnie

Obejrzyj http://images.dxneurope.eu/330003435/Anna_Binek_30.flv
http://images.dxneurope.eu/330003435/Anna_Binek_30.flvTen post został edytowany przez Autora dnia 08.08.14 o godzinie 15:40
Łukasz Majewski

Łukasz Majewski Wsparcie
marketingowe,
komunikacja i
design.

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Garść porad dotyczących zdrowego odżywiania - http://sklepsmakosz.pl/porady
Piotr B.

Piotr B. www.wege-warszawa.pl

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Zapraszam, do poczytania nowy wpis "Jak rzucić palenie" :)

http://brokulek.blogspot.com/2014/11/jak-rzucic-paleni...Ten post został edytowany przez Autora dnia 08.01.15 o godzinie 16:54
Anna Binek

Anna Binek DXN - zdrowie-
uroda- przygoda

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Zdrowa, magiczna pasta...http://dxnzdrowieiuroda.blogspot.com/2014/11/dxn-ganoz...
Daniel T.

Daniel T. Dyr. handlowy,
FARAMAR METAL
PRODUKT

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

zdrowa woda : http://water4heal.pl
Michał Kowalski

Michał Kowalski "Promienie słońca
nie wzniecą ognia,
dopóki się ich nie
s...

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

10 sposobów na wzmocnienie odporności
http://www.akademiawitalnosci.pl/10-sposobow-na-wzmocn...

oooobszerny opis :) Polecam.
Piotr B.

Piotr B. www.wege-warszawa.pl

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Trochę informacji nr. awokado:
http://brokulek.blogspot.com/2015/01/awokado-avocado.html
Anna Binek

Anna Binek DXN - zdrowie-
uroda- przygoda

Temat: Ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Dużo ciekawych informacji przekażę w Warszawie 12. lutego http://www.dxnpolska.com/my_story

Następna dyskusja:

Filmy dotyczące zdrowia




Wyślij zaproszenie do