Tomasz K.

Tomasz K. Head of Branches
Network /
Zarządzający Siecią
Oddziałów

Temat: ŚLEPE PORTFELE

Ślepe prtfele - są alternatywą dla osób, które przy budowie portfela
papierów wartościowych napotykają na dużą liczbę ograniczeń. Ta kwestia dotyczy osób, które wykonują/ sprawują pewne funkcje i przez to mają dostęp do informacji poufnych, które mogłyby wykorzystać przy podejmowaniu decyzji związanych z zarządzaniem posiadanymi papierami. W takiej sytaucji często znajdują się prezesi,członkowie zarządów spółek giełdowych ale także pracownicy/audytorzy firm konsultingowych, doradczych, etc. Zwykle osoby te mają wykaz spółek, w które nie mogą inwestować, co nazywa się listą restrykcyjną. Czasem jednak, ograniczeń jest dużo więcej, gdyż lista może np. zawierać kilkanaście, kiladziesiąt spółek, w które dana osoba nie może inwestować. Wtedy rozwiązaniem jest inwestycja w ramach ślepego portfela.
Podobnie, jak w przypadku portfeli otwartych, tworzenie ślepego portfela zaczyna się od opracowania strategii inwestowania. Są to ramy, jakie wspólnie z klientem wyznacza się zarządzającemu. O jej kształcie decyduj między innymi planowany okres inwestycji oraz poziomem ryzyka inwestycyjnego, jakie jest on w stanie zaakceptować. Wspólnie z klientem decyduje się, jaki powinien być średni udział w portfelu akcji i obligacji,bonów skarbowych. Im dłuższy horyzont inwestycyjny , tym większy udział w portfelu mogą stanowić akcje. Każdorazowo doradca inwestycyjny odpowiedzialny za zarządzanie portfelem decyduje o doborze konkretnych papierów. Klient nie musi już samodzielnie poszukiwać informacji i zastanawiać się, w jaki sposób wpływają one na wartość inwestycji. Ma pewność, że odpowiedzialność w tej mierze spoczywa na doświadczonych zarządzających.
Paweł Waśniowski

Paweł Waśniowski Dyrektor Generalny w
eds Polska

Temat: ŚLEPE PORTFELE

W jaki sposob w takim razie zdecydować sie na własciwego doradce a co za tym idzie skąd wiedzieć z którym bankiem się związać?
Tomasz K.

Tomasz K. Head of Branches
Network /
Zarządzający Siecią
Oddziałów

Temat: ŚLEPE PORTFELE

Trudne pytanie. Ale odpowiedź może być następująca: zacznij współpracę z tym bankiem, który poza dobrą ofertą zapewni Ci dobry serwis. Sprawdzić to można, np. poprzez umówienie się na spotkanie z Doradcą. Jeżeli będzie profesjonalnie przygotowany i po spotkaniu przygotuje Ci Twój profil inwestycyjny
oraz odpowiednie rozwiązania,a także będzie podtrzymywał z Tobą kontakt, to uważam, że warto spróbować.Tomasz K. edytował(a) ten post dnia 23.11.07 o godzinie 22:52



Wyślij zaproszenie do