Tomasz K.

Tomasz K. Head of Branches
Network /
Zarządzający Siecią
Oddziałów

Temat: Optymalizacja podatkowa

Ważnym elementem rozwiązań oferowanych w ramach usługi Wealth Management jest tzw. optymalizacja podatkowa. Podmioty oferujące WM
proponują konstrukcje inwestycyjne optymalne z punktu widzenia podatkowego, w tym m.in.:
1) tworzenie spółek transgranicznych
2) rozwiązania umożliwiające unikanie podwójnego opodatkowania dochodów kapitałowych uzyskiwanych na terenie RP
3) fundusze inwestycyjne: może to być np.fundusz inwestycyjny zamknięty lub fundusz inwestycyjny zamknięty aktywów niepublicznych;
4) fundusz kapitałowo – ubezpieczeniowy;

Poza możliwością odroczenia płatności zobowiązania podatkowego, dają one możliwość szybkiego i optymalnego transferu majątku uposażonej osobie. Oferuje się różnego rodzaje konstrukcje pozwalające na założenie prywatnego funduszu inwestycyjnego, w ramach którego środki inwestowane są zgodnie z przyjętą strategią. Wybór odpowiedniej konstrukcji czy też strategii inwestycyjnej, każdorazowo dostosowywany jest do konkretnych potrzeb Klienta. Koncepcja najbardziej odpowiadająca oczekiwaniom, przygotowywana jest nie tylko przez Instytucję Finansową oferującą usługę WM, ale w firmach kooperujących, takich jak:towarzystwa ubezpieczeniowe, kancelarie prawne oraz towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Jakie są Wasze opinie,doświadczenia,obserwacje w zakresie rozwiązań związanych z optymalizacją podatkową na rynku polskim?

Pozdrawiam,
Tomasz KołacińskiTomasz Kołaciński edytował(a) ten post dnia 18.05.08 o godzinie 13:12
Kamil Gancarz

Kamil Gancarz
www.invest-managemen
t.pl - Usługi Wealth
Management

Temat: Optymalizacja podatkowa

Osobiście wzbogacam ofertę przygotowaną dla każdego klienta o rozwiązania z optymalizacji podatkowej.
Doprowadzając nie tylko do odroczenia zobowiązań podatkowych wynikających z "podatku Belki", ale do całkowitego zlikwidowania obowiązku płacenia tego typu zobowiązań.

Zresztą firma moja oferuje nie tylko rozwiązania optymalizacji dla inwestorów, ale także dla przedsiębiorców i wszystkich, którzy potrzebują spokojnego zdeponowania środków.

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil
Łukasz Martyniec

Łukasz Martyniec Właściciel
Kancelarii
Sukcesyjnej sp. z
o.o., redaktor n...

Temat: Optymalizacja podatkowa

sądzę, że optymalizacja podatkowa przy doradztwie związanym z WM nie powinna ograniczać się do kwestii inwestowania aktywów płynnych przy wykorzystaniu produktów z rynku finansowego czy ubezpieczeniowego - chodzi o strukturę prawną majątku i legalne unikanie obciążeń publicznych na wszystkich możliwych płaszczyznach. dotyczy to zarówno majątku prywatnego, jak też biznesu, gdzie istnieje znacznie więcej rozwiązań i możliwości, zwłaszcza przy umiejętnym połączeniu doradztwa prawnego, podatkowego oraz finansów. nasza firma łączy te wszystkie elementy.

z naszych doświadczeń wynika, że w bardzo wielu organizacjach gospodarczych struktura spółek czy dobór prawnej formy prowadzenia działalności nie jest do końca przemyślany, tak pod kątem obciążeń fiskalnych, jak też - nie mniej ważne - zabezpieczenia firmy na wypadek śmierci osoby kluczowej czy zabezpieczenia majątku prywatnego właścicieli przed zobowiązaniami dotyczącymi prowadzenia biznesu. doradztwo WM w pełnym zakresie powinno obejmować wszystkie te ryzyka (m. in...) dlatego często rekomendujemy Klientom zmianę formy prowadzenia działalności gospodarczej, a w ramach optymalizacji podatkowej staramy się unikać podatku CIT, gdzie nie jest konieczny (np. w drodze na NC czy GPW), szukać możliwości reamortyzacji środków trwałych (nieruchomości) oraz wiele innych działań. nasze prawo podatkowe, nawet po 01.01.2011 r. - daje wciąż wiele możliwości, np. udało nam się opracować taktykę, w myśl której możliwe jest uniknięcie ponoszenia podatku dochodowego od zysków z lat ubiegłych w sytuacji przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową - nie jest to możliwe zawsze, ale są na to sposoby. :)

ponadto sądzę, że optymalizacja powinna dotyczyć także podatku od spadków i darowizn - pomimo istnienia od 01.01.2007 r. ulgi dla tzw. grupy zerowej, istnieje nadal wiele sytuacji, w których podatek jest konieczny do zapłaty - np. kiedy udziały w spółce dziedziczą wspólnicy zmarłego, aby niezorientowana w biznesie rodzina nie weszła do spółki. tutaj pojawia się kwestia przede wszystkim stworzenia Planu Sukcesji, który obejmie zarówno rozwiązania prawne, podatkowe, jak też inwestycyjne - możliwe jest zabezpieczenie tego podatku pośrednio poprzez odpowiednio dobrane polisy na życie...

tak na marginesie - jak myślicie, kiedy zniknie art. 4a z ust. o podatku dochodowym od osób fizycznych i wróci (przynajmniej) 7% podatku dla osób najbliższych? :) przecież to eldorado wiecznie trwać nie będzie - na całym świecie fiskus żąda tu swojej działki...

pozdrawiam!

Łukasz MartyniecŁukasz Martyniec edytował(a) ten post dnia 29.01.11 o godzinie 16:49
Kamil Gancarz

Kamil Gancarz
www.invest-managemen
t.pl - Usługi Wealth
Management

Temat: Optymalizacja podatkowa

Łukaszu zgadzam się z Tobą całkowicie. I dlatego przygotowując optymalizację dla klienta, nie korzystamy tylko i wyłącznie z produktów ubezpieczeniowych czy finansowych. (Dopiero teraz zauważyłem, że z mojego poprzedniego postu to nie wynika).

Dla mojej firmy pełna optymalizacja podatkowa to wykorzystanie międzynarodowych wehikułów korporacyjnych składających się z:

Spółki skarbcowej, która posiada (zarządza), aktywami płynnymi klienta, w tym nieruchomościami, spółka skarbcowa dodatkowo oddziela majątek klienta od ryzyk związanych z działalnością operacyjną klienta, oczywiście w tym wypadku klient nigdy nie płaci podatku od zysków kapitałowych,

Struktury spółek, które optymalizują podatkowo (podatek dochodowy + ew. VAT) działalność operacyjną (biznesową) klienta,

Fundacji prywatnej, która skupia wyżej wymienione struktury - dzięki fundacji otrzymujemy 100% bezpieczeństwo posiadanego majątku, a dodatkowo rozwiązujemy problem związany z podatkiem od spadków i darowizn, a także posiadamy przemyślane rozwiązanie transferu międzypokoleniowego.

Uważam, że samo wykorzystanie inżynierii podatkowej w obrębie polskiego prawodawstwa niesie mocne ograniczenia i zamyka nas na wiele ciekawych możliwości.

Następna dyskusja:

Szkolenie "Standaryzacja i ...




Wyślij zaproszenie do