konto usunięte

Temat: CCIM - doktorat z komercyjnego rynku nieruchomości

Z wielką przyjemnością prezentujemy ofertę uczestnictwa w kursie CCIM - Certified Commercial Investment Member (zwany “doktoratem z komercyjnego rynku nieruchomości), którego wyłącznym organizatorem na rynek polski jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości.


Cykl kursów obejmuje 200 godzin i składa się z 4 kursów podstawowych, każdy skupiający się na innej analizie nieruchomości komercyjnych. Szkolenia obejmują analizę finansową, analizę rynkową, analizę decyzji użytkownika oraz analizę inwestycji komercyjnych na rynku nieruchomości. Pierwszy kurs z cyklu CI 101 obejmuje tematykę analizy finansowej inwestycji w nieruchomości komercyjne.

Kursy, prowadzone na poziomie akademickim, są stale aktualizowane i udoskonalane tak, aby ich tematyka pokrywała się na bieżąco z najnowszymi praktykami handlowymi i zagadnieniami związanymi z rynkiem nieruchomości. Wiedza zdobyta w trakcie tego szkolenia jest wykorzystywana na kolejnych kursach cyklu. Dlatego też ukończenie kursu CI 101 jako pierwszego z cyklu jest obowiązkowe. Natomiast po ukończeniu tego szkolenia kolejność udziału w pozostałych kursach jest dowolna.
Każdy z kursów kończy się egzaminem pisemnym. Osoba uczestnicząca w kursach podstawowych może wystąpić o status kandydata CCIM. Wiąże się z to z wieloma dodatkowymi korzyściami i dostępem do informacji na wewnętrznej stronie instytutu CCIM. Aby ubiegać się o tytuł CCIM należy ukończyć wszystkie kursy podstawowe, zdać egzamin końcowy obejmujący wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz wykazać się odpowiednią praktyką na rynku nieruchomości komercyjnych.
Wykładowcy to wybitni specjaliści – teoretycy i praktycy w zakresie nieruchomości komercyjnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Posiadają zarówno bogate doświadczenie praktyczne, ale są również doskonałymi nauczycielami stanowiącymi elitarną grupę instruktorów Instytutu CCIM.
PROGRAM KURSU:
CI 101 – Analiza Finansowa Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych

Nieruchomości komercyjne to złożone inwestycje i mogą albo przynieść prognozowane zyski albo doprowadzić do nieprzewidywalnych strat. Przepływ strumieni pieniężnych, warunki finansowania, podatki i mnóstwo innych czynników ma istotny wpływ na wyniki finansowe osiągane przez nieruchomość komercyjną. Na kursie CI 101 dokładnie zrozumiesz jak posługiwać się narzędziami analizy finansowej, poznasz koncepcje i obliczenia, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje dotyczące nieruchomości. Kurs rozpoczyna się od omówienia podstaw inwestycji finansowych, a w dalszej kolejności porusza zagadnienia, które mają wpływ na inwestycje w nieruchomości: model przepływu środków pieniężnych dla nieruchomości, koncepcja wartości pieniądza w czasie, programy finansowe, warunki kredytowania (zmienne), metody wyceny, pomiar wartości inwestycji i osiąganych przez nią wyników oraz kwestie podatkowe.


Zarys tematyki kursu:
• Model przepływu środków pieniężnych, koncepcja wartości pieniądza w czasie
• Podejmowanie decyzji finansowych w oparciu o odpowiednie dane
• Wycena
• Wartość indywidualna, pomiar wyników osiąganych przez inwestycję
• Całościowe spojrzenie na kwestie podatkowe
• Przypomnienie podstawowych parametrów inwestycji finansowej

CI 102 – Analiza Rynkowa Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych

Kupić? Sprzedać? Nie sprzedawać? Wynająć? Są to pytania przed którymi stają profesjonaliści rynku nieruchomości doradzający swoim klientom, tak w zakresie krótkoterminowych decyzji, jak i długofalowych prognoz inwestycyjnych. Na kursie CI 102 poznasz proces analizy dostępnych danych, dzięki któremu można właściwie ocenić aktualną sytuację rynkową i przewidzieć zachowania rynku w przyszłości. W czasie całego kursu korzystamy z istotnej z punktu widzenia analizy rynku nieruchomościowego koncepcji "miasta jako systemu". Dowiesz się, jak parametry podaży i popytu wpływają na analizę rynku oraz zrozumiesz pojęcia i mechanizmy przydatności działki, dynamiki rynku i ceny rynkowej. Wykonywane w trakcie kursu studia przypadku umożliwiają pogłębienie umiejętności analizy rynku w odniesieniu do czterech podstawowych rodzajów nieruchomości.

Zarys tematyki kursu:
• Cztery kroki analizy rynkowej
• Wykorzystanie danych rynkowych i systemu informacji geograficznej (Geographic Information Systems - GIS)
• Praktyczne zastosowanie danych o popycie i podaży
• Studium przydatności działki
• Analiza czterech rodzajów nieruchomości (mieszkaniowe, handlowe, biurowe i przemysłowe)
CI 103 – Analiza Decyzji Użytkowników Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych

Na każdym rynku u podstaw procesu określania stawek czynszu w nieruchomościach komercyjnych leży kamień węgielny, którym jest zasada równowagi podaży i popytu. Zasada ta jest centralną koncepcją w kursie CI 103, który zajmuje się wszystkimi aspektami kosztów i korzyści związanych z najmem powierzchni komercyjnych, widzianymi z perspektywy najemcy. Kurs omawia terminologię związaną z przygotowaniem najmu oraz taktykę negocjacyjną. Słuchacze poznają także strategię potrzebną przy doradzaniu klientowi na temat kluczowej decyzji czy nieruchomość posiadać na własność czy raczej wynajmować, a jeżeli posiadać to kupić budynek czy wybudować go, a także strategie alternatywne wobec konwencjonalnego najmu.



Zarys tematyki kursu:
• Identyfikacja użytkowników powierzchni i inwestorów
• Zrozumienie terminologii związanej z najmem powierzchni komercyjnej
• Nauka technik analizy porównawczej najmów
• Negocjowanie warunków i zamknięcie transakcji
• Podejmowanie decyzji w oparciu o przyszłe korzyści koszty
CI 104 – Analiza Decyzji Właścicieli Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych

Zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych bywa jedną ze stanowiących największe wyzwanie decyzji, przed którymi stają wielkie firmy, inwestorzy instytucjonalni, małe spółki i osoby fizyczne. Czynniki finansowe i regulacyjne, począwszy od znalezienia nieruchomości odpowiadającej celom inwestycyjnym potencjalnego właściciela, poprzez opcje finansowania, aż do zagadnień podatkowych, mają znaczący wpływ na przyszłą rentowność inwestycji. Kurs CI 104 przekazuje słuchaczom wiedzę potrzebną do podejmowania właściwych decyzji w sprawie wszystkich krytycznych aspektów nabycia i posiadania komercyjnej nieruchomości inwestycyjnej. Omawia on nowoczesne koncepcje inwestycyjne, takie jak spodziewana wartość w oparciu o podejście probabilistyczne, zamiana nieruchomości, akumulacja kapitału jako metoda oceny alternatywnych inwestycji nieruchomościowych oraz podział dochodu – technika wyceny każdego przepływu środków pieniężnych poprzez związane z nim ryzyko. Kurs dokładnie omawia wszystkie rodzaje nieruchomości – wielorodzinne, biurowe, handlowe i przemysłowe.
Zarys tematyki kursu:
• Powtórzenie analizy finansowej
• Traktowanie inwestycji jako procesu
• Analiza wpływu sposobu finansowania i ryzyka
• Badanie różnych decyzji dotyczących zbycia nieruchomości

Więcej informacji na temat kursów na naszej stronie internetowej http://pfrn.pl w zakładce kursy CCIM lub kontaktując się z p. Agatą Słowikowską pod tel 22 654-58-69. Przewidzieliśmy specjalne warunki cenowe dla zgłoszeń grupowych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
Agata Słowikowska

Agata Słowikowska Specjalista ds.
szkoleń, Polska
Federacja Rynku
Nieruchom...

Temat: CCIM - doktorat z komercyjnego rynku nieruchomości

Zapraszam serdecznie na nową edycję kursów CCIM - początek już 11-15 grudnia. W tym terminie Polska Federacja Rynku Nieruchomości organizuje kurs "CI 101 Analiza Finansowa Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych".
Ilość miejsc na kursie jest ograniczona, zachęcam do wczesnej rejestracji.
Informacje na temat programu na stronie http://pfrn.pl w menu Kursy CCIM oraz na http://ccim.com lub szkolenia@pfrn.pl

Agata Słowikowska
Ewelina Ł.

Ewelina Ł. Szkolenia CCIM,
Polska Federacja
Rynku Nieruchomości

Temat: CCIM - doktorat z komercyjnego rynku nieruchomości

Już w dniach 23-28 lutego 2009r. rusza kolejna edycja kursów CCIM.

W tym terminie odbędzie się kurs CI 101/Analiza Finansowa Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych, który rozpoczyna się od omówienia podstaw inwestycji finansowych, a w dalszej kolejności porusza zagadnienia, które mają wpływ na inwestycje w nieruchomości: model przepływu środków pieniężnych dla nieruchomości, koncepcja wartości pieniądza w czasie, programy finansowe, warunki kredytowania (zmienne), metody wyceny, pomiar wartości inwestycji i osiąganych przez nią wyników.

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Ilość miejsc na kursie ograniczona.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://pfrn.pl lub http://ccim.com

Serdecznie zapraszamy!
Ewelina Ł.

Ewelina Ł. Szkolenia CCIM,
Polska Federacja
Rynku Nieruchomości

Temat: CCIM - doktorat z komercyjnego rynku nieruchomości

Zapraszam na kolejną edycję kursów CCIM. Początek już 4 października 2010r.

CI 101 – Analiza Finansowa Komercyjnych Nieruchomości Inwestycyjnych
4-9 października 2010r., Warszawa


ZARYS TEMATYKI KURSU

Powtórzenie podstawowych wiadomości o inwestowaniu
Charakterystyka inwestora i inwestycji
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych w oparciu o preferencje inwestora

Zastosowanie modelu przepływu środków pieniężnych i zasady zmienności wartości pieniądza w czasie
Komponenty modelu przepływu środków pieniężnych z nieruchomości
Obliczanie dochodu operacyjnego (NOI) w oparciu o dane źródłowe
Określanie wpływu zmienności wartości pieniądza w czasie na wyniki osiągane przez inwestycję

Podejmowanie decyzji o zaciągnięciu kredytu
Określenie dostępnych źródeł finansowania
Parametry kredytów hipotecznych na nieruchomości komercyjne
Proces oceny wniosku kredytowego przez kredytodawcę

Znaczenie określenia wartości nieruchomości
Rozróżnienie pomiędzy ceną nieruchomości, jej wartością i kosztem
Podejścia stosowane przez rzeczoznawców przy określaniu wartości
Kryteria stosowane przez kredytodawców przy ocenie wniosku kredytowego

Określanie wartości inwestycji i pomiar wyników osiąganych przez inwestycję
Określanie wartości inwestycji poprzez porównanie transakcji sprzedaży
Różne metody określania wyników osiąganych przez inwestycję, łącznie z modelem przepływu środków pieniężnych
Obliczanie wartości bieżącej netto jako miary wyników osiąganych przez inwestycję
Różnica pomiędzy stopą dyskontową a stopą kapitalizacji

Wpływ opodatkowania na inwestycję

Liczba miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.pfrn.pl/menu/43

Pozdrawiam,
Ewelina Łęcka
Polska Federacja Rynku Nieruchomości
elecka@pfrn.pl
tel. 22/ 654-58-69



Wyślij zaproszenie do