Mariusz Samulak

Mariusz Samulak Pełna oferta
CitiHandlowy -
specjalizacja w
rozwiązaniach...

Temat: Podatek liniowy - ile możesz stracić?

Debata z udziałem dr Ryszarda Bugaja oraz posła Zbigniewa Chlebowskiego odbędzie się 06.03.2008 roku o godzinie 15:20 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego (ul. Jagiellońska 59 - Aula).

Zaprasza - Forum Liberalne
http://forumliberalne.pl
Andrzej Góralczyk

Andrzej Góralczyk Poprawiam
przedsiębiorstwa.
Właściciel portalu
Dyrekcja.pl

Temat: Podatek liniowy - ile możesz stracić?

No i jakie wnioski z debaty? Mogą być interesujące...

konto usunięte

Temat: Podatek liniowy - ile możesz stracić?

pewnie dr Bugaj przeciw, poseł Chlebowski za.

a ze szkola Przedsiębiorczości to wniosek musiał być jeden - Chlebowski ma rację, podatek liniowy będzie stymulował przedsiębiorczość.

i z grubsza się zgadzam (choć to co wyzej to hipoteza)

a tak serio, to ktos w tym uczestniczył i mógłby napisać parę słów?
Mariusz Samulak

Mariusz Samulak Pełna oferta
CitiHandlowy -
specjalizacja w
rozwiązaniach...

Temat: Podatek liniowy - ile możesz stracić?

http://polskaliberalna.net//index.php?option=com_conte...

Bugaj: Jestem za częściową odpłatnością w służbie zdrowia. To tylko jedna z ciekawych tez, które padały dziś na debacie o podatku liniowym w szkole Koźmińskiego. Debatę organizowało stowarzyszenie Forum Liberalne i koło naukowe studentów uczelni.

Panelistami byli dr. R. Bugaj i Z. Chlebowski. Debatę prowadził Senator RP Eryk Smulewicz – członek FL.

Krótkie wprowadzenie do debaty wygłosił dr. R. Suski z FL, który przywitał przybyłych gości. Przypomniał słowa M. Friedmana, że w naszym życiu są pewne jedynie podatki i śmierć.

W czasie dyskusji panelowej padło wiele ciekawych tez, jak ta dr. Bugaja o potrzebie częściowej odpłatności za służbę zdrowia. Opowiedział się również za powszechnym wydłużeniu wieku emerytalnego. Po płomiennych i pięknych retorycznie deklaracjach i obietnicach posła Z. Chlebowskiego, dr. R. Bugaj nazwał PO „partią liberalizmu lirycznego”, gdyż mówi ona tylko o korzyściach z wprowadzenia podatku liniowego, pomijając aspekty negatywne, jak spadek dochodów budżetu.

Doktor R. Bugaj twierdzi, że podatki powinny być progresywne, gdyż redystrybucja jest niezbędna, w takich dziedzinach jak D+R (badania i rozwój).

Przypomniał jednocześnie, że dziś w Polsce nikt nie wie ile płaci de facto podatków, a jego stawka nie jest uzależniona od kosztów uzyskania przychodu – pracownik najemny płaci de facto niższe podatki niż taki sam pracownik zatrudniony w ramach tzw. „samozatrudnienia”.

Poseł Chlebowski nie pozostał dłużny i zaatakował polskie system podatkowy, jako niejasny i korupcjogenny. Zapowiedział, że podatek liniowy zlikwiduje biurokracje podatkową i pozwoli ograniczyć na nią wydatki.

Paneliści debatowali również o polskim deficycie budżetowym i długu publicznym. Zgodzili się, że należy go ograniczać jednak każdy z nich zaproponował różną do tego drogę i różną jej wysokość.

Debatowano również o reformie KRUS. Tu obaj paneliści byli zgodni, że należy zrównać prawa rolników z prawem ludzi pracujących w sektorze publicznym i prywatnym.

Debata nie przyniosła nic nowego, poza niespodziewanymi deklaracjami dr. R. Bugaja. Każdy z panelistów pozostał przy swoim zdaniu. Poseł Z. Chlebowski jak zwykle próbował przekonać wszystkich, że wszystko jest na najlepszej drodze do wprowadzenia podatku liniowego. Po dzisiejszym dniu mam jednak w tej sprawie coraz większe wątpliwości.

Po panelu miała miejsce wolna dyskusja, w której publiczność i moderator podsumowali debatę. Nie padły w jej czasie żadne wiekopomne słowa.

Temat: Podatek liniowy - ile możesz stracić?

Mariusz Samulak:
http://polskaliberalna.net//index.php?option=com_conte...

Bugaja o potrzebie częściowej odpłatności za służbę zdrowia. Opowiedział się również za powszechnym wydłużeniu wieku emerytalnego. Po płomiennych i pięknych retorycznie deklaracjach i obietnicach posła Z. Chlebowskiego, dr. R. Bugaj nazwał PO „partią liberalizmu lirycznego”, gdyż mówi ona tylko o korzyściach z wprowadzenia podatku liniowego, pomijając aspekty negatywne, jak spadek dochodów budżetu.

>
Pan Bugaj zapomina jednak o tym, że obniżka stawki podatku dochodowego od osób prawnych zamiast spadku dochodów kasy państwa spowodowała coś odwrotnego a mianowicie ich wzrost.Waldemar W. edytował(a) ten post dnia 08.06.08 o godzinie 11:30
Andrzej Góralczyk

Andrzej Góralczyk Poprawiam
przedsiębiorstwa.
Właściciel portalu
Dyrekcja.pl

Temat: Podatek liniowy - ile możesz stracić?

Bo była tak skonstruowana, że znacznie wzrosły obciążenia wyniku finansowego przedsiębiorstw. Wg GUS-u.

Inaczej mówiąc - populistyczna sztuczka.Andrzej Góralczyk edytował(a) ten post dnia 08.06.08 o godzinie 20:52

Następna dyskusja:

Ile?




Wyślij zaproszenie do