Temat: Kto usunal moj watek dot. oslabienia zlotego?
Wojtek Bojdoł:
Łukasz Geldarski:
Hmm, jezeli nasza rozmowa ma polegac na wyrzutach typu: "Sprzedajesz kredyty a nie wiesz jak działają?", "Ale jak widać nawet firma Expander nie posiada takiego zestawienia" to chciałbym ją zakończyć juz teraz.
Niestety moja frustracja wynika z faktu, że o sposobie w jaki obliczane są raty nie wiedzą nawet pracownicy banków :)
Bardzo mi przykro że po tej cześci wymiany postów jestes w stanie stwierdzic czy ktos wie o co chodzi w ratach równych czy nie (poniżej):
Wojtek Bojdoł:
Łukasz Geldarski:Oskar PERLIN:
A jak już masz ten kredyt to poco Ci wysoki kurs? ;PPP
Żeby mieć niższe raty w kolejnym kwartale :)
Dziwny ten twój kredyt:)
Biorąc kredyt nie myślałem, że mechanizm rat równych jest taki ciekawy. Ale taki już jest.
>Dalej nie wiem o co chodzi ale jak ci fajnie z tym kursem to >super:)
>Ps. Myślę że wiele osób z chęcią by się dowiedziało co to za >bank i co jest fajnego w tych twoich ratach równych:)
wydał mi się równiez wyjatkowy bo jestes jedyna osobą jaka znam która uważa że wysoki kurs CHF w dniu płatności raty jest dla niego korzystny,
Źle mnie zrozumiałeś - cieszy mnie wysoki kurs w dniu, w którym przeliczane są moje raty na kolejny kwartał. To inna data niż data spłaty raty.
No fakt tu sie nie zrozumielismy, może to wynikac ztego że twoje informacje na temat kredytu jak narazie sa bardzo zdatkowe myslę że jak chcesz rozwinąc ten temat warto by było wiedziec jaki to bank kredyt hipoteczny czy gotówkowy itd.
Nigdzie w internecie nie znalazłem praktycznego opisu metody równych rat kredytów walutowych w praktyce. Wszyscy piszą tylko raty równe vs. raty malejące. A zagadnienie jest dużo bardziej skomplikowane. Jeśli wiesz jak to wygląda w różnych bankach to chętnie posłucham.
Czy jakiś bank stosuje metodę rat równych przez ustalenie na starcie wysokości raty równej w CHF? (np. 320 franków co miesiąc przez cały okres kredytu)
Zaden bank (żeby była jasnośc, ja piszę o kredytach hipotecznych) nie poda ci na starcie twoejej raty równej która by się nie zmieniła (i nie chodzi tu tylko o ruchy waluty) poniewaz każde oprocentowanie składa się z części zmiennej (np. LIBOR 3M)oczywiście taka sytuacja byłaby mozliwa przy oprocentowaniu stałym ale ono zawsze było o wiele mniej opłacalne oraz nie oferowane przez wszystkie banki (z tego co pamietam w przeszłości mozna było stałe oprocentowanie wziąć w Nykredit oraz w bzwbk)
Pozdrawiam i chyba tyle mam do powiedzenia w tym temacie, tym bardziej że jak widzę to jest watek o rzeczach o wiele bardziej powaznych czyli o znikajacych wątkach Dietera:)
Łukasz Geldarski edytował(a) ten post dnia 18.06.09 o godzinie 09:32