Temat: Eko Export SA ( EEX )
Może to nie rekomendacja ale widać, że instytucje zaczynają dostrzegać perełkę:
Trigon DM typuje perełki na kwiecień
KMK 04-04-2014, ostatnia aktualizacja 04-04-2014 07:49
źródło: Bloomberg
Eksperci rozpoczęli publikowanie strategii inwestycyjnej. Wzięli pod lupę WIG30 i WIG50. Na które spółki warto postawić?
- Jesteśmy pozytywnie nastawieni do polskiego rynku akcji. Uważamy, że poprawa sytuacji makro w Polsce nie jest jeszcze odzwierciedlona w prognozach analityków. Oczekujemy systematycznej rewizji prognoz (makro i mikro) a w konsekwencji spadku wskaźników rynkowych do długoterminowej średniej – napisali analitycy w raporcie. Każdego miesiąca będą typować po 5 spółek do przeważania/niedoważania w indeksie WIG50. W kwietniu radzą przeważać finanse, detal i wydobycie kosztem energetyki i paliw.
- Największe plusy przydzieliliśmy sektorowi finansowemu (PKO, BZ WBK, mBank) KGHM oraz CCC – wskazują analitycy. Natomiast w przypadku energetyki wyceny uznają już za wymagające i uważają, że rok 2014 przyniesie pełne odzwierciedlenie słabych warunków makroekonomicznych w wynikach spółek z tej branży. Dlatego radzą unikać m.in. Enei, PGE i Tauronu.
Jeśli natomiast chodzi o WIG50, eksperci zalecają przeważanie spółek: Action, Eko Export, Forte, Kęty i Kruk. Z drugiej strony radzą niedoważać w portfelu Emperię, Farmacol, Midasa, Rovese oraz ZE PAK.
Ich zdaniem generalnie sytuacja w Europie Zachodniej jest koronnym argumentem wspierającym wyceny polskich akcji w średnim terminie. Jeżeli sytuacja makro odbije zgodnie z oczekiwaniami, to Polska będzie świetnym miejscem do lewarowania zakładów na wzrosty w Europie. - Ponadto, ECB najprawdopodobniej wspomoże płynność na rynku w celu walki z deflacją i osłabienia euro – podkreśla Trigon DM. Oczekuje zarazem wzrostu napływów ze strony kapitału krajowego - pomimo kilku dobrych miesięcy, napływy na rynek akcji cały czas są marginalne. Z kolei przedłużający się cykl niskich stóp procentowych, wysoka baza depozytowa oraz dodatnie stopy zwrotu na rynku akcji są zdaniem ekspertów bardzo mocnym wsparciem dla napływów do TFI.
- Powszechnie przedstawiane ryzyka podaży ze strony OFE, odprysków konfliktu rosyjsko ukraińskiego czy spadających cen surowców uważamy za uwzględnione w wycenach – czytamy w raporcie.
parkiet.com