Łukasz Z.

Łukasz Z. TAO - Trainer And
Owner in Life
Intelligence

Temat: trudna decyzja POMOCY

...Łukasz Z. edytował(a) ten post dnia 17.07.10 o godzinie 00:05
Maciej Samcik

Maciej Samcik właściciel strony
www.subiektywnieofin
ansach.pl, w
latach...

Temat: trudna decyzja POMOCY

Łukasz Z.:
Pan Maciej natomiast jest bardzo zrażony do Ae/Sk. Być może jest to związane ze złymi doświadczeniami ludzi którzy dzwonia w tej sprawie (wydaje mi sie ze to troche niecelowo nagiete doswiadcznie bo nie sądze zeby ludzie od tak dzwonili zeby sie pochwalic jaka to SKANDIA jest super bo i po co natomiast niezadowoleni dzwonia bo czemu nie - działa zasada "zadowolony klient poleci produkt 3 znajomym niezadowolony obrzydzi 10") być może czymś innym co nie zmienia faktu że tak jest.



Panie Łukaszu, zapewne ma Pan rację, aczkolwiek uprzejmie zauważam, że skoro tych zrazonych do Ae/Sk jest kilkakrotnie więcej, niż tych narzekających na zwykłe fundusze, to coś nie tak jest albo z produktami, albo z ich sprzedawcami. Stawiam tezę, że z jednym i drugim coś jest nie tak :-))
Pozdrawiam ciepło!
Monika Królak

Monika Królak business consultant,
communication,
public speaking,
past...

Temat: trudna decyzja POMOCY

Też nie podoba mi się oferta Aegon'u i Skandii.

Wystarczy znać podstawy matematyki, wczytać się w OWU, tabelę prowizji i opłat oraz zadać sobie trochę trudu aby policzyć.
Okazuje sie wtedy, ze z kapitału netto klient traci. Gdy dokładnie przestudiujemy te materiały wyczytamy też w Aegonie, ze nie jest rózowo-nie możemy dowolną ilość razy w ciągu dokonywać konwersji, od pewnej ich liczby placimy za to słono.

Odnoszę też wrażenie, ze niektórzy (pseudo) doradcy finansowi stosują bełkot aby spowodować zamęt w głowie klienta.
Obserwowałam to kilka razy odwiedzając takie firmy doradzce ze znajomym, który na inwestycjach się nie zna. Jako osoba zajmująca się przez lata corporate finance, z obszernym doswiadczeniem w księgowości i sprawozdawczości finansowej, zastanawiałam się czy doradcy wiedzą o czym mówią i co polecają.

Ostatecznie dla znajomego sporządziłam plan inwestycyjny, doradcom podziękowaliśmy. Znam świetna doradzcynię finansową, to specjalistka z niesamowitym dośwaiczeniem za granicą i w kraju na rynkach giełdowych, w bankowości, w funduszach, ekonomistka po znakomitej uczelni i osoba na bieżąco dokształcająca się, nie związana z żadną instytucją. Zatem rzeczywiście moze proponować najlepsze rozwiązania. Mankamentem jest to, że inwestuje duuuże kwoty.

Kilkanaście lat temu wybrałam samodzielne inwestowanie. Warto, zajęcie to moze stać się pasją i rozwija człowieka.

konto usunięte

Temat: trudna decyzja POMOCY

Witam, poszukajcie na forum sobie info o firmie Efect.
Aleksandrze, co ty możesz wiedzieć o rynku kapitałwym, mleko masz dzieciaku pod nosem.
Osobiście uwazam, że Skandia ma bardzo dobre produkty, lepsze od Aegona.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: trudna decyzja POMOCY

Dobry Wieczór !
Panie Piotrze jestem samodzielnym pracownikiem firmy finansowej monitorującej min rynek inwestycyjny. Znam oferty Aegona i Skandii - być może uda mi się odpowiedzieć na Pana pytania. Podaję swój email arni80@wp.pl. Z poważaniem Arnold.
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: trudna decyzja POMOCY

Mariusz G.:
Witam, poszukajcie na forum sobie info o firmie Efect.
Aleksandrze, co ty możesz wiedzieć o rynku kapitałwym, mleko masz dzieciaku pod nosem.
Osobiście uwazam, że Skandia ma bardzo dobre produkty, lepsze od Aegona.
Pozdrawiam

Szanowny Panie Mariuszu. Osoba, która pisze takie obelgi i nic więcej sensownego sama pokazuje co wie o rynku kapitałowym.
Ja nie uważam siebie za omnibusa ekonomii. Jestem praktykiem, codziennie ucze sie nowych rzeczy.
Chętnie poznam Pana informacje i uwagi na tematy ekonomiczne.
Pozdrawiam
Aleksander Matyja
Artur Cybulski

Artur Cybulski FINANZMANAGEMENT

Temat: trudna decyzja POMOCY

Piotr C.:
Te fundusze to produkt dla ludzi, którzy nie analizują wnikliwie
giełdy.


Czyli dla 90% Polskiego społeczeństwa, cieszę się że zostało to dostrzeżone ;-)
Artur Cybulski

Artur Cybulski FINANZMANAGEMENT

Temat: trudna decyzja POMOCY

Panie Andrzeju, Panie Aleksandrze dziękuję za możliwość zapoznania się z tak ciekawą argumentacją. Aż się prosi o debatę telewizyjną. Wielkie gratulacje również dla Łukasza za apel o oszczędzaniu - bardzo słuszna uwaga.
było mi naprwdę miło czytać całą dyskusję ( no może z jednym wyjątkiem, o którym tu nie warto wspominać )

Pozdrawiam uczestników forum.

konto usunięte

Temat: trudna decyzja POMOCY

Ponieważ wiele razy padło, że polisy kapitałowe okradają klientów pobierając opłatę za zarządzanie pozwolę sobie zwrócić uwagę na jedną róznicę między polisą a inwestowaniem bezpośrednim. Darmowe transfery pomiędzy TFI. Nie są to inwestycje krótkoterminowe, więc każde z nas chce mieć możliwość przerzucenia pieniędzy w fundusz bezpieczny w razie...
Przykład : inwestuję 100 000 tys w Arkę akcji w dniu 4.04 – cena zbycia 51,67 co daje 100 000/51,67 = 1935,36 jednostki uczestnictwa. Zmieniam zdanie – nie ten fundusz.
1935,36 jednostki odkupuję po 49,62 – cena odkupienia. Zwraca mi się 1935,36x49,62 = 95838,98. Wrzucam te pieniądze w ING akcji w sprzedaży przez ING Bank Sląski . Mam potrącone 2 procent od sumy 95838,98 = 1916,78
Pozostało mi 93921,6. W przykładzie użyłem makymalnej ceny zbycia i minimalnej odkupienia w Arce, podałem ceny z jednego dnia po to tylko żeby symulacja była czytelna. Oczywiście są one uzależnione od inwestowanej kwoty, ale są. Do tego opłata dystrybucyjna link : http://www.arka.pl/_items/arka/doc/tabela_oplat.pdf. W polisach mamy ten komfort że obowiązuje zawsze cena netto. Na tym przykładzie widzimy że wykonanie transferu z jednego funduszu do innego może pochłonąć 2 % / 95838,98/93921,6 a dwóch może dać nam koszt 6 %. Inwestowanie bezpośrednie jest więc bardzo dobre dla osób głęboko wierzących w dane TFI, czy dany fundusz. W innym wypadku może okazać się o wiele droższe. Myślę, że wypowiadają się tutaj ludzie myślący, więc zapytam, szczególnie pana Samcika – wierzy pan w darmowe usługi? Czy to nBank czy inni pośrednicy działają na podstawie umów z TFI. To, co pobierają Aegon czy Scandia, u pana przekłada się na wartość jednostek uczestnictwa, bo oby nie więcej pobiera mBank od TFI. To jak z darmowymi opłatami za rachunki np. za energię. Mogę zapłacić w jakimś banku bez opłaty, bo zapłaci ją Zakład Energetyczny, ale nie mam pewności czy zakład nie zapłaci więcej niż ja bym zapłacił. A na koniec Zakład i tak te opłaty wliczy w cenę energii. Proponuję zakończyć więc wywody o darmowych usługach, chyba że piszecie panowie / niektórzy / artykuły sponsorowane. A założenie, że nie ma potrzeby zminiać TFI w długim okresie jest jak najbardziej błędne / moim zdaniem/ Nawet zarządzane przez Noblistów ekonomii fundusze
padały. Kto mi dzisiaj zagwarantuje ża za 10 lat TFI np. : Arka będzie istnieć. Już widzimy likwidację niektórych funduszy /zejście aktywów poniżej statutowego minimum/.
Jeżeli się mylę, przepraszam, ale myślę że na każdy produkt trzeba spojrzeć z różnych stron, jak już kiedyś ktoś powiedział są plusy dodatnie i plusy ujemne. Kilka skrajnych przykładów – zakładam lokatę w TFI na 100 000 zł, bessa na giełdzie, moje aktywa są warte 70 000 ja ginę w wypadku – rodzina ma postępowanie spadkowe i otrzymuje 70 000 minus koszty postępowań sądowych. W lokacie polisowej uposażony dostaje sumę ubezpieczenia czyli 100 000. Przykład drugi: na giełdzie bessa, mówię bessa a nie korekta /bessy jeszcze nasza giełda nie przeżyła – analitycy/, co zrobić z aktywmi, skoro wszystko tanieje? Tutaj podeprę się Aegonem. Przerzucam wszystko w fundusz gwarantowany, nie mam opłat za zarządzanie, i na dzień dzisiejszy mam gwarantowane 2,25% stopy wzrostu. Pytanie zasadnicze: dlaczego Aegon ma w ofercie fundusze najlepsze – ponieważ jest najlepszym partnerem. Często zadawane pytanie dlaczego nie ma „miśków” – bo nie są pewne. Przeszacowania spółek MISS nikt nie kryje, statutowe ograniczenia tych funduszy to następny problem. Wszyscy pamiętamy jak w ubiegłym roku wszystkie chyba „miśki” wstrzymały sprzedaż jednostek uczstnictwa.
Aleksander Matyja

Aleksander Matyja Controller /
Analityk Finansowy

Temat: trudna decyzja POMOCY

Witam serdecznie

Szanowny Panie Bogusławie,

Nie będe z Panem polemizował na temat różnicy pomiędzy otwartymi funduszami a polisamy inwestycyjnymi.
Prosze wejść na poniższy link:
http://www.goldenline.pl/forum/fundusze-inwestycyjne/1...
tam w jednej z moich wypowiedzi napisałem podsumowanie na ten temat.

Chciałbym jedynie uzupełnić informacje z tamtej strony oraz odnieść się do nowych argumentów poruszanych przez Pana.

Po pierwsze BEZPIECZEńSTWO:
Bogusław K.:
Kto mi dzisiaj zagwarantuje ża za 10 lat TFI np. : Arka będzie istnieć.
Pieniądze trzymane przez klienta na Otwartym Funduszu Inwestycyjnym są o wiele bardziej bezpieczne niż te trzymane na lokacie bankowej lub na POLISIE ubezpieczeniowej. Dlaczego?
Ponieważ wpłacając pieniądze do banku lub do instytucji ubezpieczeniowej (polisa) nasze pieniądze w momencie ich wpłacenia do tejże instytucji finansowej stają się jej własnością, a ta - jak każdy podmiot gospodarczy - MOżE ZBANKRUTOWAć.
W przypadku funduszy inwestycyjnych - każdy kapitał, który pochodzi z wpłat klienta NIE NALEżY do firmy zarządzającej czyli nie jest częścią majątku TFI - nie jest więc tak jak w przypadku depozytu lub polisy, które są częścią majątku banku bądź firmy ubezpieczeniowej. Są własnością uczestników - za wniesione wpłaty otrzymują oni udziały w funduszu - stają się właścicielami ułamkowych części majątku funduszu.
Bogusław K.:
Przykład : inwestuję 100 000 tys w Arkę akcji w dniu 4.04 – cena zbycia 51,67 co daje 100 000/51,67 = 1935,36 jednostki uczestnictwa. Zmieniam zdanie – nie ten fundusz.
1935,36 jednostki odkupuję po 49,62 – cena odkupienia. Zwraca mi się 1935,36x49,62 = 95838,98. Wrzucam te pieniądze w ING akcji w sprzedaży przez ING Bank Sląski . Mam potrącone 2 procent od sumy 95838,98 = 1916,78
Pozostało mi 93921,6. W przykładzie użyłem makymalnej ceny zbycia i minimalnej odkupienia w Arce, podałem ceny z jednego dnia po to tylko żeby symulacja była czytelna. Oczywiście są one uzależnione od inwestowanej kwoty, ale są. Do tego opłata dystrybucyjna link : http://www.arka.pl/_items/arka/doc/tabela_oplat.pdf. W polisach mamy ten komfort że obowiązuje zawsze cena netto. Na tym przykładzie widzimy że wykonanie transferu z jednego funduszu do innego może pochłonąć 2 % / 95838,98/93921,6 a dwóch może dać nam koszt 6 %. Inwestowanie bezpośrednie jest więc bardzo dobre dla osób głęboko wierzących w dane TFI, czy dany fundusz. W innym wypadku może okazać się o wiele droższe.

Jak już wcześniej wspominałem problem podatku od zysku w ramach trwania inwestycji oraz opłata od zmian funduszu znika w momencie inwestycji w FUNDUSZE PARASOLOWE.

Jeżeli jako klient założe realnie, że średniorocznie inwestując w fundusz akcji przez 20 lub 30 lat moge uzyskać stope zwrotu 7% to inwestując w polise ubezpieczeniową przy dodatkowych kosztach generowanych przez polise będe mogł założyć stope zwrotu ok. 5% takiego funduszu. (przez dodatkowe koszty zarządzania i inne koszty).
Bogusław K.:
Przykład drugi: na giełdzie bessa, mówię bessa a nie korekta /bessy jeszcze nasza giełda nie przeżyła
Oj, przeżyła i to nie jedną :-).
Bogusław K.:
analitycy/, co zrobić z aktywmi, skoro wszystko tanieje? Tutaj podeprę się Aegonem. Przerzucam wszystko w fundusz gwarantowany, nie mam opłat za zarządzanie, i na dzień dzisiejszy mam gwarantowane 2,25% stopy wzrostu.
No właśnie fundusz gwarantowany. To też dla mnie nie jest argument. Skoro instytucja ubezpieczeniowa może zbankrutować to o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem i zapewne zyskowniejszym będzie inwestycja w fundusz pieniężny bezpośrednio lub w ramach funduszu parasolowego.
Średnio taki fundusz pieniężny może dać zwrot między 3-4% zysku na rok, ale w ramach polisy dałby zwrot też około 2% jak fundusz gwarantowany - ponieważ obejmuje go ta dodatkowa opłata za zarządzanie (1.95%)

Pozdrawiam serdecznie
Aleksander MatyjaALEKSANDER MATYJA edytował(a) ten post dnia 07.04.07 o godzinie 21:46

Temat: trudna decyzja POMOCY

Ja,drodzy Panowie chciałam nakierować rozmowę na AXA:
Mamy dwa warianty wpłaty jednorazowej
* 6-letni z 0% na wstępie do 10-ego roku za zarządzanie 1,75% od 11-ego roku 0,75%.
* 2-u letni z 4% na wstępie.
*Można też inwestować regularnie:
np.minimum 200 zł miesięcznie z 0% na wstępie,po 10-ciu latach wyjmujemy z 0%.Oprócz tego w regularze mamy tzw.konto wpłat dodatkowych-wpłacamy i wypłacamy pieniądze kiedy chcemy z 0% opłaty.A zarządzanie tu wynosi 2,25% do 10-tego roku,a od 11-ego 1,25%.Uważm ,że to bardzo korzystne propozycje,które mogą konkurować z Aegonem i Skandią...agnieszka Kowalska edytował(a) ten post dnia 08.04.07 o godzinie 16:00
Paweł Wolny

Paweł Wolny Grad IOSH, kierownik
działu BHP, inżynier
bezpieczeństwa ...

Temat: trudna decyzja POMOCY

A jak wygląda opieka nad klientem w AXA ?
Czy otrzymuje jakieś wsparcie w podejmowaniu decyzji ?
Czy kupując jednostki przez AXA płaci opłatę dystrybucyjną ?
itd.
PawełPaweł Wolny edytował(a) ten post dnia 08.04.07 o godzinie 17:20

Temat: trudna decyzja POMOCY

Nie ma opłaty dystrybucyjnej. Opieka nad klientem jest naszym obowiązkiem:) Kontaktujemy się przez cały czas trwania umowy, pomagamy i podpowiadamy w podjęciu różnych decyzji. Mamy możliwość poruszania się pomiędzy funduszami przez internet bez opłat i to również robimy za klienta /po wcześniejszej konsultacji oczywiście/!:)
Aleksandra O.

Aleksandra O. Hasta la victoria
Siempre !

Temat: trudna decyzja POMOCY

A jeśli chciałabym zrezygnować np. w 3 roku to co wtedy. Pisałaś, że po 6 latach nie ponoszę żadnych kosztów, ale co w przypadku, kiedy potrzebuję pieniędzy wcześniej ?Aleksandra Olczyk edytował(a) ten post dnia 08.04.07 o godzinie 18:16

Temat: trudna decyzja POMOCY

Jak wszędzie są opłaty tzw.likwidacyjne.
*W 3-im roku biorą nam 6%,w 4-ym roku 5%,w 6-ym roku 3%.Pierwszego dnia 7-ego roku 0%.
*W tym krótszym wariancie w 1-ym roku biorą 6%, w drugim roku 3%, a pierwszego dnia 3-ego roku 0%.
Aleksandra O.

Aleksandra O. Hasta la victoria
Siempre !

Temat: trudna decyzja POMOCY

w przpadku wpłat miesiecznych też tak to wygląda ?

konto usunięte

Temat: trudna decyzja POMOCY

Opłata dystrybucyjna jest zawsze mozliwe że AXA jej nie pobiera, ale fundusze w których sa kupowane jednostki uczestnictwa pobieraja zarówno opłate dystrybucyjną z której część trafia do AXA oraz opłatę za zarządzanie, jak również w wielu przypadkach opłątę likwidacyjną.
Opłaty likwidacyjnej nie ma w ING Nationale -Nederlanden, oraz masz możliwość korzystania w każdej chwili z gromadzonego kapitału, nie wiążesz się żadnym planem długoterminowym, czas inwestowania zależy wyłącznie od ciebie i od zakładanych zysków.

Temat: trudna decyzja POMOCY

W 1-ym roku 100% zabierają.
*W 2-gim roku biorą dwie pierwszoroczne składki.
*w 3-im,4-ym,5-ym roku zabierają 1,5 pierwszorocznej składki.
*w 6-ym roku 1,4 składki pierwszorocznej
*w 7-ym roku 1,2 składki -"-
*w 8-ym roku 1 składka pierwszoroczna
*w 9-ym roku 0,8 składki pierwszorocznej
*W 10-ym roku 0,6 składki -"-
*W pierwszym dniu 11 roku 0
Proszę zauważyć,że nie pobierają opłaty od aktywów!!!

konto usunięte

Temat: trudna decyzja POMOCY

Proponuję poszukać TFI które za sprzedaż jednostek uczestnictwa nie pobiera opłaty dystrybucyjnej ani umorzeniowej przy odkupieniu. Są takie TFI które proponują nabywanie przez internet bez opłat.
Ewa Ekg

Ewa Ekg inzynier, broker
ubezpieczeniowy

Temat: trudna decyzja POMOCY

ŁUKASZ W.:
Proponuję poszukać TFI które za sprzedaż jednostek uczestnictwa nie pobiera opłaty dystrybucyjnej ani umorzeniowej przy odkupieniu. Są takie TFI które proponują nabywanie przez internet bez opłat.
to chyba nieporozumienie. Jesli jest tak jak piszesz, to musisz się dzielić zyskami,lub jest większa opłata za zarządzanie, a to może Cię kosztowac znacznie więcej.

Następna dyskusja:

Moja najgorsza decyzja inwe...




Wyślij zaproszenie do