konto usunięte

Temat: Śmierć uczestnika FI a spadek a podatek a umorzenie itp.

Uczestnik FI poniósł śmierć w 2008, jednostki nie zostały umorzone, po prostu dalej są w tym funduszu i zapisane chyba na jego nazwisko (do FI nie były przesyłane żadne dokumenty spadkowe).

Jak postąpić optymalnie z punktu widzenia podatkowego spadkobiercy (syna)?
W tej chwili jednostki są "pod kreską".

Najlepiej byłoby, gdyby jednostki pozostały w funduszu, a spadkobierca w przyszłości mógł sam je sobie umorzyć (i zapłacić tylko podatek od ew. dochodu pomiędzy ceną nabycia a sprzedaży). Ale pewnie będą z tym problemy.

Więc jakie wyjście byłoby najlepsze?

Pozdrawiam -
Robert P.

Robert P. szukam .....

Temat: Śmierć uczestnika FI a spadek a podatek a umorzenie itp.

spadkobierca tak czy inaczej musi zapłacić podatek dochodowy od wartosci całych odziedziczonych środków (niezaleznie od wartości jednostek-jak będzie to większa wartość to i kwota podatku będzie wieksza).W przypadku zysku na jednostce zapłaci, przy umorzeniu jednostek ,jeszcze podatek "Belki"..czyli podatek od zysku.Jeżeli dziś nie ma zysku to podatku "Belki" nie zapłaci ,a tylko dochodowy.Podatku od spadku nie zapłaci jeżeli środki nie przekraczaja 1 mln pln.

edit:

ps.TFI nie odda spadkobiercy środków z rejestru jezeli nie dostarczy dokumentów potwierdzajacych nabycie przez niego spadku.Robert P. edytował(a) ten post dnia 03.07.10 o godzinie 06:30

Następna dyskusja:

Kiedy spadek?




Wyślij zaproszenie do