Temat: Jedna fota na pożarcie :)
Skoro na pożarcie...
Nie bardzo wiadomo, o czym jest to zdjęcie - czy chodzi tu o packshota butelki czy o reklamę whiskey...
Jeśli miał to być packshot pokazujący - tak oto wygląda butelka whiskey...
Jeśli tak, to jest ona bardzo źle oświetlona. Bardzo mocne bliki na górze wokół korka nie opisujące kształtu, obok bardzo ciemnych partii czarnej folii. Obejrzyj w naturze taką butelkę - przecież takiej czerni tam nie ma. Jeden z blików niepotrzebnie wchodzi na napis. Tak mocne bliki i partie ciemne obok siebie mogłyby występować na powierzchni lustrzanej, a i wtedy byłyby w bielach i czerniach powinny być czytelne jakieś punkty. Tutaj mamy pełną czerń i pełną biel. Poza tym kształty blików są kompletne przypadkowe - nie budują kształtów i są zbyt wąskie i zbyt szybko wytracają nasycenie (poza faktem, że są przepalone).
Cała reszta jest też mocno niedopracowana. Dlaczego nie podkreśliłeś napisu odlanego w szkle butelki ? Jest bardzo charakterystyczny dla tej butelki. Mógłby mieć bardzo ładny blik umożliwiający odczytanie tekstu. Teraz trzeba się go trochę domyślać.
Powyższe uwagi (te o czerniach i bielach na folii wokół korka) dotyczą też sposobu pokazania etykiety głównej, choć proporcjonalnie jest tu mniej błędów.
Bardzo żle wyszło też oświetlenie dołu - skąd tam się wzięły szare partie ? Zapewne jest to odbicie tła, na którym ta butelka stała.
Tło - to już pełna masakra. Czerń tła łączy się z czernią korka. Granica pomiędzy białym dołem i górą w bardzo niekorzystnym miejscu. Jest to błąd kompozycyjny, tak mocny, że w pierwszej chwili myślałem, że mam jakiś błąd odczytu pliku. Gradient przejścia tła jest zbyt mocny. Poza tym nie rozumiem, jakie uzasadnienie ma wypalona biel na dole - sugeruje ona, że butelka wisi w powietrzu, a jednocześnie jest jakaś korelacja między tą bielą a blikami na butelce - to oznacza, że butelka stała na czymś, co zostało "zgubione" w obróbce.
Czerwień tła zabija barwę trunku. Nie bardzo chce się po taką butelkę sięgnąć.
A jeśli jest to próba reklamy whiskey - to już lepiej nic nie pisać...
Moja rada - znajdź jakieś bardzo dobre zdjęcie butelki. Można poszukać na stronach producentów szlachetnych i drogich alkoholi. I spróbuj je powtórzyć. Ja kiedyś wykonywałem zdjęcia butelek dla browarów i dla winiarzy. Zbudowanie stanowiska do dobrego oświetlenia butelki zajęło mi 40 mkw studia. A wokół samej butelki rozmieszczonych było mnóstwo blend, teł, rozpraszaczy itd.