Konrad Górak

Konrad Górak CEO RedsouL Media /
Twórca FASCYNUJ -
Brand
Konsulting&So...

Temat: Emocjonalna Joga dla Twojego dziecka

Emocjonalna Joga to proces, który powstał dzięki wieloletniej obserwacji dzieci i ich zachowań. Praca z dziećmi obciążonymi problemami emocjonalnymi pozwoliła na odpowiednie wyselekcjonowanie i dopasowanie programu systemu EJ do potrzeb najmłodszych.

Takie traumy jak poród, izolacja od rodziców, spory rodzinne, konflikty z równieśnikami w przedszkolu i szkole, konflikty z autorytetami w przedszkolu lub szkole i wiele innych ma decydujący wpływ na dalsze życie naszych dzieci i ich funkcjonowanie w społeczeństwie.

Różnego rodzaju zaburzenia takie jak: ADHD, Autyzm, Depresje, Nerwice, Płaczliwość, Problemy Żołądkowe, Problemy z Czytaniem i Pisaniem, Problemy z Uczeniem Się, Wstyd, Moczenie Nocne, Lęk przed Wystąpieniami Publicznymi to wszystko efekt pewnych nagłych, zaskakujących, dramatycznych dla dziecka, izolujących sytuacji, które kodują się w ciele i psychice młodego człowieka na pewnym etapie jego życia.

Emocjonalna Joga to rewolucyjny system dekodujący schemat emocjonalny i myślowy dziecka. To proces angażujący ciało, umysł i cały system nerwowy pozwalający na powrót do naturalnej równowagi emocjonalnej.

Emocjonalna Joga zawiera w sobie szereg technik zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Jest tak prosta w użyciu, że uczą się jej 2-3 latki. Emocjonalna Joga w tej postaci przyjmuje kształt świetnej zabawy, pod którą kryją się praktyczne zastosowanie i neutralizacja napięcia nerwowego.

Emocjonalna Joga to nie tylko 2-3 latki i więcej. Gdy Twoje kilkumiesięczne dziecko ciągle płacze, ma problemy z kolką lub inne niewyjaśnione reakcje, którym towarzyszy pobudzenie nerwowe możesz w prosty i szybki sposób pomóc mu odzyskać spokój i radość.

Gdy Twoje dziecko rusza w pierwszą podróż do szkoły i musi się z Tobą rozstać budzą się w nim bardzo często głęboko zakorzenione emocje i lęk przed utratą bliskości i bezpieczeńśtwa, które mu dajesz. Praktyka Emocjonalnej Jogi pozwoli Wam wspólnie przejść przez ten etap bez udziału negatywnnych emocji i stresu.